Skocz do zawartości
case

przecinanie mostkow antka t-bred b bateryjka :)

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj zabrałem się za cięcie mostków. Odblokowałem sobie 14 i mam 2450 czyli 3100+ :twisted:  :twisted:

Lepiej powiedz jakie napiecie dajesz do takiego 3100+ :)

 

Pozdrawiam

1,95V :twisted: .

Dodam jeszcze, że numer z ołówkiem i łączeniem mostków nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepalenie za pomocą zasilacza od walkmana działa. :evil: I trwa ułamek sekundy. Obciołem jedną z końcówek zasilacza. Do mostka i po sprawie. :D .

Cała operacja ze złożeniem kompa trwała z 10min.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mechl!n napisał

 

BTW- nie wiem, czy czytaliście o odblokowywaniu BARTONA. Łączy się dwa piny procesora lub gniazda socketA. Ponoć ta sama sztuczka wykonana na Thoroughbredzie odblokowuje mnożniki powyżej x12.5.

bądź uprzejmy podać link do tych informacji

 

Proszę bardzo- LINK

 

Cytat:

"...As we have shown above, the "pin-trick" works, at least to the point where we can access all lower multipliers of the Barton. With the XP2800+ (TBred), the situation was different in that the mod opened up all multiplier settings from 13X to 22.5x but that is not the point of this article..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw przepaliłem ostatni mostek L3- chciałem się przekonać, czy odblokują się mnożniki wyższe niż 12.5. ....

Jako że moja płyta (epox 8KHA+) ma mnożniki do x15 (ale faktycznie "staje" na x13 co daj mi x12.5) więc następnym krokiem będzie ich ustawienie.

Moja AK32 obsluguje antki 2400+ czyli tez musi obslugiac mnozniki powyzej x12,5.

Moze ktos wie/probowal czy po przepaleniu ostatniego mostka na L3 bedzie mozna w biosie ustawiac wieksze mnozniki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka , udało mi się :D. Wziałem zasilacz od switcha i tym dało się przepalić. Niestety ponad to co już miałem jakoś mi nie idzie ten procek , bylo 12,5x160 ,teraz jest 15x133 (default vcore). Wpadłem zobaczyć na jakim napięciu inni lecą bo wstawał mi nawet jako XP2600 ,tylko się winda nie ładowała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw przepaliłem ostatni mostek L3- chciałem się przekonać, czy odblokują się mnożniki wyższe niż 12.5. ....

Jako że moja płyta (epox 8KHA+) ma mnożniki do x15 (ale faktycznie "staje" na x13 co daj mi x12.5) więc następnym krokiem będzie ich ustawienie.

Moja AK32 obsluguje antki 2400+ czyli tez musi obslugiac mnozniki powyzej x12,5.

Moze ktos wie/probowal czy po przepaleniu ostatniego mostka na L3 bedzie mozna w biosie ustawiac wieksze mnozniki?

Chłopie!!! Czytaj dokładnie posty- pisałem o tym:

"...Najpierw przepaliłem ostatni mostek L3- chciałem się przekonać, czy odblokują się mnożniki wyższe niż 12.5. Odpalam kompa i nic- komp "martwy"- mało się nie obesrałem- myślę "no nic k.rwa- procek poszedł się j.bać". Ale dałem mu (i sobie) jeszcze jedną szansę- przepaliłem kolejny mostek (w/g schematu z ocinside.de), żeby osiągnąć x13. Odpalam kompa i wszystko gra..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety wyciachałem mostki nożykiem nim jeszcze padł pomysł z przepalaniem.Też najpierw ostatni (i cisza) potem następny aby uzyskać x15 i oki.Tylko nie mogę w biosie ustawić innego mnożnika,jak wybiore jakikolwiek (max mam x12,5) to komp nie wstaje.Muszę na default jechać.Dziwne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie normalnie tak igielkami? Kupilem dzis Athlona 1700+ wlasnie z serii JIUHB 0302. Mysle ze najpierw zrobie mnoznik 15 a potem ewentualnie 16 sprobuje. Chyba to jest realne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze wybitne zainteresowanie watkiem :)

A moze ktos mi odpowie czy lepiej przeciac nozem czy bateryjka?

Tzn chodzi mi o to, ze jak bede chcial spowrotem polaczyc jakis mostek po przecieciu bateryjka to czy moge to normalnie lakierem zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sposób przepalania opisałem wcześniej w tym wątku.

Po rzepaleniu mostka możesz go połączyć lakierem przewodzącym- nie trzeba wypełniać otwprów klejem, bo otworów nie ma.

W przypadku przecinania mostków będziesz musiał wypełnić klejem otwory powstałe w wyniku przecinania- dopiero później lakier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sposób przepalania opisałem wcześniej w tym wątku.

Po rzepaleniu mostka możesz go połączyć lakierem przewodzącym- nie trzeba wypełniać otwprów klejem, bo otworów nie ma.

W przypadku przecinania mostków będziesz musiał wypełnić klejem otwory powstałe w wyniku przecinania- dopiero później lakier.

Sorry, wlasnie sie wczytalem w ten watek :)

Niepotrzebny byl moj poprzedni post...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie kots jak zmienic napiecie na płycie MSI KT4 Ultra-sr powyzej 1,700v ? bo w biosie tylko tyle moge ustawic na maxsa ?

Dziwen bo miałem przed ta płyta soltek DRV4 i tego nowego Athlona 1700xp i mapiecie mogłem zmieniac na jakie chciałem kupiłem nawa płyte i tam moge na maxa 1,700v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie kots jak zmienic napiecie na płycie MSI KT4 Ultra-sr powyzej 1,700v ? bo w biosie tylko tyle moge ustawic na maxsa ? 

Dziwen bo miałem przed ta płyta soltek DRV4 i tego nowego Athlona 1700xp i mapiecie mogłem zmieniac na jakie chciałem kupiłem nawa płyte i tam moge na maxa 1,700v

Niestety MSI ma dość mały max voltage, ale wydawało mi się, że można ustawić =i< 1,8. Spróbuj nowy bios.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam najnowszy Bios ale w instrukci i oprogramowanie ktore dostałem  z płyta pisza ze mozna ustawci ponad 2,00v

2v ?? Wątpię, niestety nawet MSI ma czasami dyskusyjne pomysły: właśnie to obniżenie napięcia maxymalnego. Po co??

Ale takie niestety są fakty- ratunkiem jest modyfikacja płyty: jeśli masz jakieś pojęcie/doświadczenie w elektronice praktycznej(lub znajomego) to nie ma się czego bać. Linki, a chyba nawet opis były na forum, poszukaj.(Opis dotyczył wtedy Kt3, ale nowszy też pewnie się znajdzie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tych co już przepalili :

Czy PO przepaleniu ciagle można tak fajnie kręcić FSB?

Np. ja swojego 1700+ mogę podciągnąć ze 133 do 179 stabilnie.

Czy po przecięciu mostków odpale go 13x166 lub 14x166?

 

Pytam, bo zastanawiam się czy gra jest warta świeczki.

Przecież procek z magistralą 166 jest wydajniejszy niż jego równowaznik z magistralą 133.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie - dolaczam sie do powyzszego pytania.

sam chcialbym puscic na 166 xp2000 ale mi komp nie wstaje a mam ga-7va wiec mnoznik blok.Dlatego chcialbym przepalic tak by wstal na 166 . Ktos probowal ciac by zmniejszyc mnoznik ?

 

Acha i jescze jak zalozmy przepale mody od mnoznika to jakby potrzebowal wiekszego napiecia to tez musze przepalac mody od napiecia czy jak mam mozliwosc podniesienia napiecia to nie musze przepalac modow od napiecia.

Pfffff ale na gmatwalem :P :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz zmiane napięcia i fsb w biosie to jak przetniesz mostki od mnożnika to dalej możesz w biosie regulować napięcia i fsb.Jedynie mnożnik masz na stałe i go ruszyć nie idzie.Przynajmniej tak mam na mojej płycie.Może ktoś ma inaczej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zrobiłem swojemu juihb zwarcie co by mnożnik 14 osiągnął, i jeste elegancko. Tools: zasilacz 9V 300mA. Operacja trwała CHWILECZKĘ. teraz będę męczył go FSB, a że płytka <span style="color:red;">[ciach!]</span>iana (Ak32A) to za wiele nie osiągnę. Chociaż na posiadanym przeze mnie SDR'em Kingstona dojdę do stabilnego 145FSB. Zobaczymy jak poradzi sobie procuś.

 

Generalnie - LEKTURA WĄTKU OPŁACIŁA SIĘ. Polecam każdemu posiadaczowi niedrżących rąk i antka na manipulację mnożnikiem.

 

Howgh !

 

DODANE 22:27 :

 

Ładniej zegar(2002) wygląda na FSB 143 więc tak sobie chodzi i jest super stabilnie so far (United Devices chodzi i męczy proca zawsze). Napięcie musiałem nieco podbić o 0,075 i jest dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie:

 

Postanowiłem sprawdzć, co to bedzie, jak przestawię w BIOSIE na siłę mnożnik na 7,5 (tak pomyślałem, może mimo wypalonego 14 coś się stanie pozytywnego)...

 

1. Komp nie wstaje.

2. CMOS nie pomaga

3. Biore auto pędze do serwisu o 23:10, programuje kostkę biorę drugiego antka

4. odpalam na nowej kostce - DALEJ NIC, żałoba, proc???

5. odpalam na nowym procu - WSTAJE

6. Wkłądam spowrotem mój..... WSTAJE...

 

Uff, przestrzegam przed takimi* zabawami

 

* Mimo wypalonego mnożnika 14 ustawianie jakiegokolwiek innego na płycie Shuttle AK32A

 

Pozdrowiona !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że jak zmienię płytę i będe chciał wrócić do mniejszych mnożników to zrobie moda z drucikiem łączącym dwa piny co na 2400+ niższe odblokowuje.Ciekawe czy zadziała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że jak zmienię płytę i będe chciał wrócić do mniejszych mnożników to zrobie moda z drucikiem łączącym dwa piny co na 2400+ niższe odblokowuje.Ciekawe czy zadziała.

Właśnie, też ciekawem jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera!! Przeciazlem wlasnie mostki (2 ostatnie) za pomoca zasilacza 9V, ale plyta wykrywa mojego procka jakby mial mnoznik 16!! (a powinna 15). Moze ktos mi wyjasnic co jest nie tak?

Dodam ze na pewno przecialem 2 mostki ostatnie, gdyz robilem to na 2 procesorach i za kazdym razem to samo.

Moze to przez moja plyte glowna... sam nie wiem.

Co radzicie zrobic? Moze czwarty mnoznik liczac od gabki (odpowiedzialny za mnoznik 16) przejechac prowizorycznie lakierem?

W tej chwili dzialam na ustawieniu 16x120 przy VCore 1,70V. Przy 16x125 i tym napieciu komp nie bootuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki że zawracam głowe ale szukam jakiegoś artykułu z łaczeniem dwóch pinów drucikiem na t-bredzie chyba 2400+ aby niższe mnożniki były dostępne.Nigdzie nie moge tego moda znależć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...