Skocz do zawartości
nitz84

Speedstep W C2d

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z posiadaczy C2D mógłby opisać działanie speedstep'a w tych procesorach?

Z tego co wyczytałem, podczas jałowej pracy zwalniają one do 1.6 GHz. Więc przy E6300 prawie w ogóle. Interesuje mnie jednak sytuacja przy sporym OC, tzn np 2800 MHz. Czy wtedy też zwalnia do 1.6 GHz czy do proporcjonalnej wartości, czyli coś koło 2.4 GHz? I drugie pytanie, przy jakim taktowaniu ten procek (e6300) może bez problemu (nie grzeje się, nie bierze sporo więcej prądu) pracować na co dzień (24h/dobę)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z posiadaczy C2D mógłby opisać działanie speedstep'a w tych procesorach?

Z tego co wyczytałem, podczas jałowej pracy zwalniają one do 1.6 GHz. Więc przy E6300 prawie w ogóle. Interesuje mnie jednak sytuacja przy sporym OC, tzn np 2800 MHz. Czy wtedy też zwalnia do 1.6 GHz czy do proporcjonalnej wartości, czyli coś koło 2.4 GHz? I drugie pytanie, przy jakim taktowaniu ten procek (e6300) może bez problemu (nie grzeje się, nie bierze sporo więcej prądu) pracować na co dzień (24h/dobę)?

Dobrze wyczytałeś - tak zwalniają. Nie jest to spowodowane obinżaniem szyny lecz mnożnika (do x6)- czyli masz odpowiedź na pytanie, wartość będzie proporcjonalna. Co do OC - wszystko zalezy od reszty konfigu - na takim konfigu jak mój i na boxowym coolerze szedł ~2200 MHz bez spocenia się i na OBNIŻONYM napięciu (1,150 V). Na tym samym napięciu testowałem na ~2500 MHz i też nie robiło to na nim większego wrażenia (IDLE ~42 stopnie, stress ~51 stopni, więc minimalnie wyższe niż normalnie). Musisz pokombinować z FSB i napięciem, bo ten procek jest przewoltowany, napewno znajdziesz jakiś solidny kompromis.

 

P.S. Naprzykład tutaj masz dyskusję o temp. tego procka, a w tamtym dziale sporo info o chłodzeniu. O OC tez coś znajdziesz ;)

 

pozdrawiam

sansaba

Edytowane przez sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...