Skocz do zawartości
Gość mich83

Kino Domowe I Słuchanie Muzyki

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mich83

Mam takie pytanie czemu tak duzo osób pisze że kino domowe dajmy na to za 3 tysiące nie nadaje sie zabardzo do słuchania muzyki a duzo tanśze zestawy stereo są od nigo lepsze. Co przeszkadza zestawowi kina domowego w dobrym odtwazaniu muzyki?? Chodzi mi nie o jakies plastikowe głośniki ale o zwykłe podłogowe drewniane duze głosniki do tego pożądny wzmacniacz wielokanałowy jakiejs znanej firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie czemu tak duzo osób pisze że kino domowe dajmy na to za 3 tysiące nie nadaje sie zabardzo do słuchania muzyki a duzo tanśze zestawy stereo są od nigo lepsze. Co przeszkadza zestawowi kina domowego w dobrym odtwazaniu muzyki?? Chodzi mi nie o jakies plastikowe głośniki ale o zwykłe podłogowe drewniane duze głosniki do tego pożądny wzmacniacz wielokanałowy jakiejs znanej firmy.

Generalnie jeśli już szuka na siłę to przeszkadza niepotrzebna cześć toru sygnałowego dla pozostałych kanałów. Ale tak naprawdę chodzi o to że za trzy tysiące to raczej porządnego zestawu kina domowego dobrze grającego równocześnie w stereo to nie kupisz.

Niestety ale dobrze grające amplitunery są po prostu droższe od wzmacniaczy stereo (choćby ze względu na swoją budowę) i nierzadko same kosztują nawet więcej niż trzy tysiące (choć i taniej coś względnego się trafi). A do tego musisz kupić oddzielnie DVD i komplet głośników. Nie ma się co czarować jak na którymś komponencie zaoszczędzisz to Ci się to odbije na jakości dźwięku. A grający na tym samym poziomie co ampl. wzmacniacz stereo dorwie się sporo taniej. Do tego potrzebne będą tylko dwa fronty - dzięki czemu można spokojnie na ich zakup przeznaczyć większe środki co najczęściej zaowocuje i lepszym dźwiękiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja myślę ze to jest po prostu subiektywna ocena tych użytkowników, lub użytkownicy Ci cytują subiektywną ocenę innych pr0-fesjonalistów :)

 

Tak samo nie rozumiem bełkotu w stylu że za 3000 nie kupisz dobrego zestawu stereo czy kina domowego... Zastanawia mnie że wszyscy na forum nagle stali sie audiofilami i potrzebują kabli po 500 złociszy za metr.

 

Prawda jest taka, że nie zauważysz różnicy między zestawem takim czy innym, bo podejrzewam że większość tutejszych audiofili nie ma nawet pokoju przystosowanego do audiofilskiego odsłuchu, zatem ich zestaw za 10.000 na niewiele się zda.

 

Więc moje zdanie jest następujące... Niech każdy kupi to co jemu sie wydaje za wystarczające... Ja używałem sprzętu który sam zmontowałem (kino domowe) i byłem z tego zadowolony, choć do jakości dźwięku można by się doczepić...

Natomiast gadanie komuś ze nie kupuj kina domowego za 3000 bo ma kiepską jakość jest uważam czystym przejawem snobizmu...

 

Podobnie niby-nadmiar dźwięków... Także uważam że to podlega subiektywnej ocenie, bo ja np wolę mieć więcej dźwięku otaczającego niż jakieś banalne 1 kierunkowe źródło sygnału stereo.

Mozartowi też zarzucano, że w jego muzyce jest zbyt dużo nut... :wink:

Edytowane przez PelzaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja myślę ze to jest po prostu subiektywna ocena tych użytkowników, lub użytkownicy Ci cytują subiektywną ocenę innych pr0-fesjonalistów :)...

 

Tak samo nie rozumiem bełkotu w stylu że za 3000 nie kupisz dobrego zestawu stereo czy kina domowego... Zastanawia mnie że wszyscy na forum nagle stali sie audiofilami i potrzebują kabli po 500 złociszy za metr.

Nie zgodzę się z tobą.

Nie wiem jak inni ale ja swojego czasu zamiast czytać opinie innych użytkowników posadziłem tyłek w samochód i wybrałem się do kilku sklepów audio (w MM nie byłem :)). A że swojego czasu czytałem przez parę miesięcy sporo prasy w tym temacie to mniej więcej orientowałem się czego było warto słuchać. Okazało się, że gdy ludzie tam pracujący zauważyli, iż nie jestem klientem typu "Panie kochany - poproszę najlepszy zesatw jaki macie ale za 2tyś" (9 klientów na 10) to mimo iż wiedzieli że mój budżet jest dość ograniczony bez problemu podpinali sprzęt warty 4 czy 10x tyle.

Jakoś tak okazało się w międzyczasie, iż względnie nieźle grający zestaw stereo dało by się poskładać nawet taniej niż za 3tyś, ale nie ma się co czarować, iż pełne kino domowe (za ta kwotę) zagra na tym samym poziomie. Musisz kupić amplituner, dvd, i zestaw pięciu głośników + aktywny sub. Popatrz sobie na ceny tych komponentów. Podziel kwotę trzech tysięcy i zobaczysz na co ile zostanie.

a jesli chodzi o snobizm to swój zestaw kompletowałem przez ponad dwa lata. Bo na całość na raz nie było mnie stać. I bynajmniej nie jest idealny ot najlepsze co wyszukałem za tą kasę.

A co do kabli to stosują ich głównie do modyfikacji brzmienia samych kolumn i wbrew pozorom to działa choć faktycznie 500zł za metr to już zwykłe naciągactwo mające wyciągnąć kasę od snobów.

I nie uważam się za audiofil, ot liznąłem odrobinę temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Nie wiem jak inni ale ja swojego czasu zamiast czytać opinie innych użytkowników posadziłem tyłek w samochód i wybrałem się do kilku sklepów audio (w MM nie byłem :)). A że swojego czasu czytałem przez parę miesięcy sporo prasy w tym temacie to mniej więcej orientowałem się czego było warto słuchać.

 

2. Jakoś tak okazało się w międzyczasie, iż względnie nieźle grający zestaw stereo dało by się poskładać nawet taniej niż za 3tyś, ale nie ma się co czarować, iż pełne kino domowe (za ta kwotę) zagra na tym samym poziomie.

 

3. a jesli chodzi o snobizm to swój zestaw kompletowałem przez ponad dwa lata. Bo na całość na raz nie było mnie stać. I bynajmniej nie jest idealny ot najlepsze co wyszukałem za tą kasę.

 

4. A co do kabli to stosują ich głównie do modyfikacji brzmienia samych kolumn i wbrew pozorom to działa choć faktycznie 500zł za metr to już zwykłe naciągactwo mające wyciągnąć kasę od snobów.

 

5. I nie uważam się za audiofil, ot liznąłem odrobinę temat.

1. Czyzby czytanie czasopism nie było de facto czytaniem i słuchaniem wypowiedzi innych .. użytkowników? :)

 

2. Oczywiscie z tym się zgodzę.. co 2 głosniki to nie 6.... Ale imo nie ma co porównywać stereo z kinem domowym bo to zupełnie co innego... A wyższość zestawu stereo nad kinem wynika jedynie z faktu iż inaczej sie rozkłada cena całości na pojedyncze komponenty. Ale... nie każdy znów potrzebuje głośników za 1000pln za sztukę..

 

3. jeszcze nie twierdzę że jesteś snobem... :wink:

 

4. działać działa.. ale w większym stopniu na to ma wpływ choćby porcelana leżąca na kredensie niż ten kabel :)

 

5. No ale starasz się takowego udawać... a to już zaczątki snobizmu... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Czyzby czytanie czasopism nie było de facto czytaniem i słuchaniem wypowiedzi innych .. użytkowników? :)

 

2. Oczywiscie z tym się zgodzę.. co 2 głosniki to nie 6.... Ale imo nie ma co porównywać stereo z kinem domowym bo to zupełnie co innego... A wyższość zestawu stereo nad kinem wynika jedynie z faktu iż inaczej sie rozkłada cena całości na pojedyncze komponenty. Ale... nie każdy znów potrzebuje głośników za 1000pln za sztukę..

 

3. jeszcze nie twierdzę że jesteś snobem... :wink:

 

4. działać działa.. ale w większym stopniu na to ma wpływ choćby porcelana leżąca na kredensie niż ten kabel :)

 

5. No ale starasz się takowego udawać... a to już zaczątki snobizmu... :wink:

1. Oczywiście są to opinie ale dla mnie pozostają one jedynie wyznacznikiem czym warto się ewentualnie zainteresować i czego posłuchać. Nie podejmuję na ich tylko podstawie decyzji o zakupie.

Dodatkowo czesto zdarza się tak, iż opinie o danym sprzęcie np na forach internetowych piszą ludzie którzy maja kontakt tylko ze swoim sprzętem i piszą jaki to on jest cudowny i naj... mimo że specjalnie z innym nie mieli okazji porównać.

 

2. Nie do końca się z tobą zgodzę bo bardzo wiele osób mimo iż do dyspozycji maja zestaw 6 głośników muzyki stereo słuchać wolą tylko jako klasycznego stereo. I w tym aspekcie i zestaw kina domowego i stereo mają do wykonania dokładnie to samo zadanie.

Z drugiej strony zgadzam się i sam to napisałem wcześniej, iż różnica wynika właśnie z różnego rozłożenia ceny.

A że nie każdy potrzebuje to przecież oczywiste - jednemu dobrze grają słuchawki za 25zł a dla drugiego takie za 600 to też za mało. Tak samo jest z głośnikami jeśli wydasz mało a Cie taki sprzęt zadowoli to fajnie i super. Ale zawsz może też to zadziałać w druga stronę. Mi wystarcza a komus innemu już nie bardzo i dlaczego okłamywać iż czegoś lepszego (czy po prostu grającego inaczej) nie ma.

Dlatego uważam, iż zamiast pisać ludziskom aby kupili to a tamto lepiej ich wysłać na odsłuch większej ilości sprzętu z różnej kategorii jakościowej i cenowej.

 

4. I tutaj nie masz racji.

Kwestia porównywanych kabli - ich konstrukcji. Jak porównujesz jeden kawałek miedzi do drugiego tyle, że innego producenta o tym samym przekroju to pewnie iż nie ma się co spodziewać widocznych różnic ale podepnij sobie kolumny srebrzoną miedzią i potem zwykła beztlenówką. Ewentualnie podepnij kablem cienki o pełnej żyle a potem drugi raz np plecionką o dużym przekroju żyły. Gwarantuje Ci że nie trzeba mieć nawet rewelacyjnego słuchu aby to zauważyć. Srebrzony kabel będzie spowoduje że kolumny zagrają ostrzej w zakresie wysokich tonów, a np cienka pojedyncza żyła ujmie im odrobinę basu. Oczywiście warunki w których gra sprzęt też mają niebagatelne znaczenie tak samo jak i ustawienie odpowiednie głośników.

 

5. No może odrobinę ale bez przesady :)

Wyznaję zasadę, iż jeśli to tylko możliwe to trzeba kupować sprzęt nieco porządniejszy jeśli możemy sobie na to pozwolić oczywiście - nigdy z najniższej półki. Nie raz okazało się, iż takie rozwiązanie ma same plusy jakościowe i wbrew pozorom ekonomiczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. na forach internetowych piszą ludzie którzy maja kontakt tylko ze swoim sprzętem i piszą jaki to on jest cudowny i naj...

 

2. Dlatego uważam, iż zamiast pisać ludziskom aby kupili to a tamto lepiej ich wysłać na odsłuch większej ilości sprzętu z różnej kategorii jakościowej i cenowej.

1. no to prawda :)

 

2. to też prawda.. Ale skoro ktoś pyta czym się rózni kino domowe za 3000 od zestawu stereo za taką sama cenę to można wnioskować z dużym prawdopodobieństwem trafności że osoba taka nie będzie raczej wydziwiać z rodzajami kabli np... Sprawdzi że gra... jakei ma opcje na pilocie i czy ma porządny bas i starczy... A to czy tam będzie troszkę więcej sopranów czy mniej to już pominie, bo pan sprzedawca, nawet jeśli pokaże jak grają różne zestawy to stwierdzi iż można zawsze podrasować sobie soprany korektorem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. to też prawda.. Ale skoro ktoś pyta czym się rózni kino domowe za 3000 od zestawu stereo za taką sama cenę to można wnioskować z dużym prawdopodobieństwem trafności że osoba taka nie będzie raczej wydziwiać z rodzajami kabli np... Sprawdzi że gra... jakei ma opcje na pilocie i czy ma porządny bas i starczy... A to czy tam będzie troszkę więcej sopranów czy mniej to już pominie, bo pan sprzedawca, nawet jeśli pokaże jak grają różne zestawy to stwierdzi iż można zawsze podrasować sobie soprany korektorem :)

Owszem najczęściej niestety tak jest, iż wyjdą ze sklepu z tym co im wcisną. Tyle że nie ma to kompletnie nic wspólnego z jakością samego dźwięku takiego sprzętu. A o to dokładnie pytał kolega - o to jak się ma jakość dźwięku zestawu za 3 tyś a) stereo b) kina domowego. W tym wypadku pisząc, iż kolega tego nie usłyszy zachowujesz się dokładnie jak ten niezbyt udany sprzedawca. Nie dajesz mu wyboru samemu przekonać się co będzie mu odpowiadało bo przecież on się na tym wszystkim nie zna i nie usłyszy. Wręcz sugerujesz, iż różnice między takim sprzętem to bełkot.

A co jeśli ma dobry słuch i jednak usłyszy? A jeśli pobiegnie, kupi, za Twoją namową pierwszy lepszy zestaw kina domowego i potem okaże się, że jakoś nie do końca spełnia on jego oczekiwania a tymczasem u kolegi, który kupił w tej samej cenie zestaw stereo dźwięk wręcz wywołuje u niego dreszczyk emocji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra dobra.. tylko że kolega nie pytał o jakość dźwięku.. a o to który zestaw jest lepszy.... A na tak postawione pytanie odpowiedź może być równie niejednoznaczna :wink:

 

Kolega wspomniał że dużo osób pisze... iż kino domowe nie nadaje się do słuchania muzyki... ja twierdzę, iż takie kino za 3k spokojnie wystarczy do oglądania filmów i słuchania muzyki, tym bardziej jeśli przykładowo ja, lubię być przez muzykę czy dźwięk otaczany z każdej strony...

Stwierdziłem także iż skoro kolega zadaje takie pytanie, tzn że audiofilem żadnym nie jest i idąc za namową rzeszy użyszkodników jest bliski uznaniu iż zestaw stereo jest lepszy niż kino domowe... - abstraciach!ąc od jakości i drobnych niuansów w dźwięku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra dobra.. tylko że kolega nie pytał o jakość dźwięku.. a o to który zestaw jest lepszy.... A na tak postawione pytanie odpowiedź może być równie niejednoznaczna :wink:

 

Kolega wspomniał że dużo osób pisze... iż kino domowe nie nadaje się do słuchania muzyki... ja twierdzę, iż takie kino za 3k spokojnie wystarczy do oglądania filmów i słuchania muzyki, tym bardziej jeśli przykładowo ja, lubię być przez muzykę czy dźwięk otaczany z każdej strony...

Stwierdziłem także iż skoro kolega zadaje takie pytanie, tzn że audiofilem żadnym nie jest i idąc za namową rzeszy użyszkodników jest bliski uznaniu iż zestaw stereo jest lepszy niż kino domowe... - abstraciach!ąc od jakości i drobnych niuansów w dźwięku...

Też prawda. Dla mnie lepszy = o lepszej jakości dźwięku, ale dla innych może być inaczej. A i radio kieszonkowe i stary radiomagnetofon itp nadają się do "słuchania muzyki". Natomiast tak jak pisałem wcześniej różnie bywa z wrażliwością na dźwięki i mimo że audiofilem nie jest zawsze może zostać :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mich83

"2. to też prawda.. Ale skoro ktoś pyta czym się rózni kino domowe za 3000 od zestawu stereo za taką sama cenę to można wnioskować z dużym prawdopodobieństwem trafności że osoba taka nie będzie raczej wydziwiać z rodzajami kabli np... Sprawdzi że gra... jakei ma opcje na pilocie i czy ma porządny bas i starczy... A to czy tam będzie troszkę więcej sopranów czy mniej to już pominie, bo pan sprzedawca, nawet jeśli pokaże jak grają różne zestawy to stwierdzi iż można zawsze podrasować sobie soprany korektorem"" Skomentuje to tak . Audiofilem nie jestem bo nie mam do tego potrzebnej powierzchni w domu, a nawet gdybym miał mysle ze wydawanie tysięcy złotych na sprzet audio mija sie z celem bo prawde mówiac niewiem czy bym dostrzegł róznice w dzwieku az w takim stopniu który by wytłumaczył az taki drogi zakup ( co nie oznacza że bym óznicy nie usłyszał. Niewiem tego bo nie miałem styczności z tak drogimi zestawami). Pytanie zadałem w zupełnie innym sensie niż to co po niektózy odebrali. To że zestaw stereo za 3 tysiące bedzie tak samo albo i lepiej grąc niz kino domowe za 3 tysiace to sie domyslam. W kinie płacimu za dodatkowe głosniki i subwofer które w muzyce stereo nie są potrzebne dodatkowo za dvd. Chodzi mi raczej o to czy bydowa wzmacniacz kina domowego jest gorsza do otwazania dzwieku stereo. Domyslam sie ze mozna wyłaczyc dodatkowe głosniki i słychc tylko na dwuch jak to w zwykłym stereo. Jednak jak to jest z basami? głosniki do kina domowego przednie raczej nie sa zadobre do odtwazania basów a wspomagac sie w muzyce subwoferem tez chyba nie jest najlepszym rozwiazaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skomentuje to tak . Audiofilem nie jestem bo nie mam do tego potrzebnej powierzchni w domu, a nawet gdybym miał mysle ze wydawanie tysięcy złotych na sprzet audio mija sie z celem bo prawde mówiac niewiem czy bym dostrzegł róznice w dzwieku az w takim stopniu który by wytłumaczył az taki drogi zakup ( co nie oznacza że bym óznicy nie usłyszał. Niewiem tego bo nie miałem styczności z tak drogimi zestawami). Pytanie zadałem w zupełnie innym sensie niż to co po niektózy odebrali. To że zestaw stereo za 3 tysiące bedzie tak samo albo i lepiej grąc niz kino domowe za 3 tysiace to sie domyslam. W kinie płacimu za dodatkowe głosniki i subwofer które w muzyce stereo nie są potrzebne dodatkowo za dvd. Chodzi mi raczej o to czy bydowa wzmacniacz kina domowego jest gorsza do otwazania dzwieku stereo. Domyslam sie ze mozna wyłaczyc dodatkowe głosniki i słychc tylko na dwuch jak to w zwykłym stereo. Jednak jak to jest z basami? głosniki do kina domowego przednie raczej nie sa zadobre do odtwazania basów a wspomagac sie w muzyce subwoferem tez chyba nie jest najlepszym rozwiazaniem

Budowa wzmacniaczy jest niemal identyczna tyle że zazwyczaj dodane są układy odpowiedzialne za dsp i obsługę video, które można wyłaczyć. Czy gorsza to juz zalezy natomiast od konkretnego urządzenia. Ogólnie nie da się tak powiedzieć. W porządnych zestawach kina domowego głośnikami przednimi są normalne podłogowe kolumny identyczne jak te do użytku z zestawami stereo.

Subwofer rozsądnie ustawiony potrafi wzbogacić nawet system stereo - oczywiście jeśli będzie umiarkowanie ustawiony.

Edytowane przez Zigi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm.. jeśli w moim pokoju nie stoi subwoofer.. to to nie jest mój pokój :D. Kolumny bez suba nie mają tego czegoś :). Suba zawsze można ściszyć jeśli ktoś nie lubi trzęsienia ziemi... ale jako dodatek jest imo wskazany...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z pelzakiem. Każdy powinien kupować to, czego potrzebuje, a nie to, co inni uważają, że on potrzebuje. ;-) Ja np. Mam kartę dźwiękową AC 97, Wiekowy wzmacniacz Diora Tosca 306 i biedne głośniki Unitra Tonsil (jeden uszkodzony, ale charczy tylko jak gra głośno, a ja tak nie słucham.). Jakość brzmienia bardzo mnie zadowala, a składanie sprzętu za friko (Tak. Nie wydałem ani złotówki. Nawet kable pochodzą z graciarni babci mojego kumpla ;-) ) to sama przyjemnośc. Jeśli mi to wystarcza, to po co miałbym wydawać na coś niepotrzebnego ciężkie pieniądze? :)

 

Żeby nie było. Ja wiem, że to co złożyłem, to totalny syf i nie twierdzę, że moje stereo jest dobre. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z pelzakiem....

Jeśli sądzisz że ja polecam każdemu kupowanie drogiego sprzętu to się mylisz.

Przemycam jedynie myśl, iż nie warto polegać tylko na opinii innych - lepiej wyrobić sobie własną słuchając niezależnie od tego czy sprzęt to za 500zł czy za 5000zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mich83

Dzieki zigi za odpowiedzi. Dokładnie o to mi chodziło czy wzmaczniacz ma taka sama budowe i czy przednie kolumny przenoszą takie same częstotliwości jak zestaw stereo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było. Ja wiem, że to co złożyłem, to totalny syf i nie twierdzę, że moje stereo jest dobre. ;-)

no ja podobnie.. składałem zestaw z czego popadło i mnie cieszyło to, że złożyłem to własnemi ręcami :)

 

Jeśli sądzisz że ja polecam każdemu kupowanie drogiego sprzętu to się mylisz.

Przemycam jedynie myśl, iż nie warto polegać tylko na opinii innych - lepiej wyrobić sobie własną słuchając niezależnie od tego czy sprzęt to za 500zł czy za 5000zł.

wiadomo że własna opinia liczy się bardziej i wątpię czy kogokolwiek trzeba przekonywać że parametry urządzenia 10x droższego są lepsze od tego tańszego... Chodzi jedynie o to, że wielu osobom w zupełności wystarzy jakieś badziewie które gra dostatecznie i ich zadowala... Czym się różni trabant od porsze każdy wie... a i tak niektórzy jeżdżą polonezami... :)

 

Dokładnie o to mi chodziło czy wzmaczniacz ma taka sama budowe i czy przednie kolumny przenoszą takie same częstotliwości jak zestaw stereo.

To czy wzmacniacz ma taką samą budowę to trochę nieprecyzyjne określenie.. Ogólnie rzecz biorąc wzmacniacze mają podobne budowy, zazwyczaj na scalonych końcówkach mocy... ale jeśli bierzesz pod uwagę dwa zestawy jeden z 2 kanałami, drugi z 6oma kanałami w tej samej cenie to oczywistym jest fakt, że te 6 kanałów musi mieć słabsze parametry niż ten wzmacniacz 2 kanałowy. Co nie znaczy, że jakoś drastycznie budowa się różni... Zazwyczaj końcówki mocy sa np słabsze, przedwzmacniacze czy układy DSP są gorszej jakości.

 

W kinie domowym, dokładniej w zestawie 5.1 (nie komputerowym, bo tam jest inaczej) założenie jest takie, że wszystkie 4 kolumny mają pełne pasmo przenoszenia hifi, do tego głośnik centralny ma chyba lekko okrojone, dostosowane do przenoszenia dialogów, no i wiadomo subwoofer (który de facto jest urządzeniem LFE - Low Frequency Emiter), pasmo odcięte do 150Hz lub coś koło tego.. Więc jeśli kupisz wzmacniacz który relatywnie jest taki sam jak stereo, zapłacisz oczywiście więcej, bo ma on więcej tych samych układów co zestaw stereo. No ale jak mówię.. niektórzy lubią stereo, inni wolą dźwięk dookólny.. ja wspieram tych drugich

 

Tu warto nadmienić, ze zestawy głośnikowe 5.1 komputerowe mają te zasady zmienione, gdyż zazwyczaj satelitki nie sa w stanie przenieść całego pasma hifi, ich pasmo jest okrojone... a subwoofer przejmuje wtedy rolę głosników niskotonowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też wiele się nasłuchałem odnośnie sprzętu do słuchania stereo i wielokanałowego. Pewnego dnia postanowiłem, że najlepiej sam sprawdzę jak to wygląda. Nie jestem audiofilem lecz słuch mam dobry. Wybraliśmy się z kolegą do kilku salonów audio celem przesłuchania sprzętu za ok. 3000 zł. Zależało nam na podobnej jakości dźwięku dla kina domowego jak i stereo.

Przesłuchaliśmy zestawy mieszane (np. wzmacniacz HK, odtwarzacz ONKYO i kolumny KODA). Takie testy wykonaliśmy w trzech salonach i udało nam się wybrać bardzo ładnie grający zestaw za 2900 PLN, którego stałem się szczęśliwym posiadaczem.

Wybór padł na:

wzmacniacz KODA AV505X

odtwaszacz DVD/SACD Samsung HD950

głośniki KODA AV 707F 5.0

kable przód srebrne (lub posrebrzane nie jestem ekspertem) 35PLN/metr

miedź tył 12PLN/metr

Nie dobierałem subwoofera ponieważ odsłuch wykazał, że zestaw bardzo dobrze radzi sobie z basami w filmach jak i w muzyce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...