Skocz do zawartości
Rocco84

NagŁa Spowolniona Praca Komputera?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jest to dobre forum tazke moze tutaj uda mi sie poznac odpowiedź. Zdaza mi sie to juz nie pierwszy raz i za kazdym razem konczylo sie formatem.No wiec do rzeczy. Ogladam sobie film, wszystko w porządku i nagle slysze ze dzwiek zaczyna szarpac. Nie wiem jak to wyjasnic dokladnie.Nie zacina sie , tylko co chwile zaczyna dziwnie przeciągac glos szybkimi jakby..hmm.. wibracjami? w kazdym bądź razie od tego momentu caly windows zaczyna dzialac strasznie wolno. restart. startowa chorągiewka windowsa uruchamia sie pare minut.odglos uruchomienia "wibruje". wszystko sie sypnęło. nie wiem co robic. tym razem zdazylo mi sie to podczas ogladania filmu. po formacie jest wszystko ok , ale za jakis czas ( roznie , czasem dlugi czas) dzieje sie to samo. co moze byc przyczyną? przepraszam ze tak zawile pisalem , ale nie wiedzialem jak to wszystko przedstawic zebyscie wiedzieli o co mi chodzi. mam nadzieje ze uzyskam jakąkolwiek pomoc.

z gory dziekuje.

Sławek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jest to dobre forum tazke moze tutaj uda mi sie poznac odpowiedź. Zdaza mi sie to juz nie pierwszy raz i za kazdym razem konczylo sie formatem.No wiec do rzeczy. Ogladam sobie film, wszystko w porządku i nagle slysze ze dzwiek zaczyna szarpac. Nie wiem jak to wyjasnic dokladnie.Nie zacina sie , tylko co chwile zaczyna dziwnie przeciągac glos szybkimi jakby..hmm.. wibracjami? w kazdym bądź razie od tego momentu caly windows zaczyna dzialac strasznie wolno. restart. startowa chorągiewka windowsa uruchamia sie pare minut.odglos uruchomienia "wibruje". wszystko sie sypnęło. nie wiem co robic. tym razem zdazylo mi sie to podczas ogladania filmu. po formacie jest wszystko ok , ale za jakis czas ( roznie , czasem dlugi czas) dzieje sie to samo. co moze byc przyczyną? przepraszam ze tak zawile pisalem , ale nie wiedzialem jak to wszystko przedstawic zebyscie wiedzieli o co mi chodzi. mam nadzieje ze uzyskam jakąkolwiek pomoc.

z gory dziekuje.

Sławek

ja mysle ze masz podpietego lapka pod neta i rozne syfy ci sie nawrzucaly.

lub wchodzisz na rozne stronki i nie czytajac wyskakujacych okienek wciskasz OK itp;)

a pozniej: "co sie stało sie" ;) [kononowicz] ;) :lol2:

 

jesli masz lapka z dostepem do neta to przedewszystkim:

1. format

2. system + koniecznie SP2 + HotFixy

3. drivery + DX9

4. kodeki (najnowszy ffdshow + rmvb)

5. Dobry Firewall + Antywajrus:) np cos z GDaty lub Zone Labs.

 

i patrz gdzie wchodzisz na stronki bo ja jestem na 10000% pewien ze to od tego:) [zycie] :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spowolnione działanie Windowsa, programów, itp. może być spowodowane przełączeniem się kontrolera IDE w tryb PIO. Oczywiście takie coś nie dzieje się bez przyczyny, powodem są głównie problemy z przesyłem danych.

Podczas kolejnych problemów sprawdź w menedżerze urządzeń, czy kontroler nie przestawił się na wolniejszy tryb pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I sprawa podstawowa, jeśli znów się coś wydaży zajrzyj do Podglądu Zdarzeń, jak będzie tam czerwono to będziesz miał opis co się skopało. Wypadało by też wcisnąć trzy króle (ALT + CTRL + DEL dla przypomnienia:) ) i zobaczyć czy któryś z procesów nie zjada całego proca.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...