Skocz do zawartości
dywyn

Zasilacz Za Okolo 205zl

Rekomendowane odpowiedzi

Moj sprzecior to AMD 64 3000+ na 754 + 7600GS +dwa dyski twarde + dwa napedy optyczne +fdd. Niestety obudowa jest dosyc ukryta wiec o dobrej cyrkulacji powietrza nie ma mowy i tu pojawi sie problem bo nie wiem jaki zasilacz wybrac.

Zastanawiam sie miedzy:

Tagan TG380-U01 Black 237,00zł

HuntKey HK-400AP 249,00zł

Tacens Valeo 460 249,00zł

O Taganach wiele dobrego slyszlaem, ale bardziej przychylam sie do HuntKeya, ktory powinien byc rownie cichy jak Tagan. Tacens 460W ponoc slabo trzyma 12V, ale na moim sprzecie raczej nie bedzie sie zbytnio wysilal - na awaryjnie na Modecomie fell 350W dziala dobrze. Zastanawia mie jak glosno bedzie pracowal ten Tacens po wlaczeniu wiatraczka i jak czesto ten wiatraczek bedzie pracowal. A moze warto doplacic do Tacens Valeo Smart 480 319,00zł? Cena sporo wyzsza, ale ma wyjmowane kable i dobrze trzyma 12V nawet przy 100% obciazeniu. Czy kontrukcja 460W, 480W bedzie bardziej przyszlosciowa? Wydajac teraz tyle pieniadzy na zasilacz chcialbym aby za okolo rok, kiedy pewnie wymienie znaczna czesc przedzespolow, mogl zostac nadal w obudowie...

Moze ktos ma jakas inna cieksza propozycje. Cisza jest priorytetem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hunt rownie cichy jak tagan :lol: dobre...chyba jak sa wylaczone :P

a po za tym po co brac 400 jak to jest to samo co 350 z inna naklejka?

z tego wszystkiego wzialbym hunta...tagan to juz rupiec (choc fajny rupiec ale nie na nowe kompy) tacensa nie znam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

atam rupiec, mi spokojnie uciaga sprzet z siga - c2d@ 3GHz i grafa tez krecona, do tego NIC go nie slysze

aa tam kup 600W z 4 liniami +12, po 25A kazda - takiego potrzebujesz zasilacza a nie jakiegos Tagana ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze. Wiec HuntKey 350W to ten sam zasilacz co 400W? Nie chce mi sie wierzyc:) I w koncu co jest cichsze Tagan czy HuntKey? A moze warto dolozyc do http://zenfist.pl/pID/273.htm ? pisza ze "Najcichszy zasilacz o mocy 450W!".

Chodz w sumie to chyba wszystkie te zasilacze musza byc dobre, tylko pewnie ktorys jest lepszy -> cichszy w malo komportowych warunkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam mam zasilacz Huntkey HK-400AP. Mogę potwierdzić że pracuje naprawdę cicho :D dla bardzo czułych słuchowo może jedynie będzie wkurzać leciutkie bzyczenie przy wyłączonym komputerze ale to trzeba nastawić ucho jakieś 30cm od zasilacza a tak jak komp lezy na podlodze przy biurku to nic nie slychać.

HK-350AP jest również silny i wiele osób mówi że to jest ten sam zasilacz co HK-400AP z innymi naklejkami. Niedługo minie rok odkąd go mam i jeszcze nigdy nie zawiódł ważne jest to że trzyma dobrze napiecia nawet powyrzej tych 400W :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam mam zasilacz Huntkey HK-400AP. Mogę potwierdzić że pracuje naprawdę cicho :D dla bardzo czułych słuchowo może jedynie będzie wkurzać leciutkie bzyczenie przy wyłączonym komputerze ale to trzeba nastawić ucho jakieś 30cm od zasilacza a tak jak komp lezy na podlodze przy biurku to nic nie slychać.

Ty chyba nie wiesz co to znaczy czuły słuchowo ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do firmy Huntkey.. Mialem hk starszy model 350w, podczas awarii kompa podejrzenie padlo na niego. Zadzwonilem do firmy specjalizujacej sie w naprawie zasilaczy (bez rzucania nazw, maja duza reklame w elektrogieldzie, krakow) i gosc ucial sobie ze mna dosc dluga dyskusje na temat tej firmy, bardzo dobrej jak dla mnie. Otoz ponoc po rozkreceniu okazuje sie ze ogolnie rzecz ujmujac bebechy sa rodem z nizszej polki cenowej, i ze raczej marnych inwestycji dokonuje.

Macie wiec moze testy jak wyglada trzymanie napiec HK 350?

 

ps. co do Fortrona bo polecacie tu model za ponad 200zl, czy ma on jaki kolwiek zwiazek z tymi z allegro co sa w cenach 80-140, tez 400W?

Edytowane przez luckyx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

atam rupiec, mi spokojnie uciaga sprzet z siga - c2d@ 3GHz i grafa tez krecona, do tego NIC go nie slysze

moze i ciagnie i kiedys to byl swietny zasilacz ale dzis juz nie jest to najlepszy wybor :]

a cichy to on jest faktycznie :D

...i nie ma co porownywac HK do tagana pod wzgl. glosnosci.

chcesz cicho i nieźle? weź seasonica s12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tagan TG380-U01 237,00zł Black vs Seasonic S12-380 259,00zł vs Topower TOP-400P5 U12 EZ 400W 279,00zł vs HuntKey HK-400AP 249,00zł vs Tacens Valeo 460 249,00zł

Topower najdrozszy ale "Odpinane przewody pozwalają zachować porządek w obudowie". Bedzie tak samo cichy jak Tagan i Seasonic? Chyba powinien?

A moze warto jednak dolozyc do zasilacza powyzej 300zl i miec pewnosc ze za rok pociagnie dwujajowca i nowa karte graficzna?

Seasonic S12-430 329,00zł vs Tagan TG430-U22 2force 329,00zł vs Topower TOP-450P3 U12 450W 299,00zł vs Tacens Valeo Smart 480 319,00zł.

Tacens Valeo Smart 480 ma najwiecej W, moze pracowac w trybie pasywnym, odpinane kable i praca w trybie pasywnym - wszystko super ale jest ale - czy to on bedzie cichy w slabo wietrzonej obudowie? Zapas mocy powinien byc naprawde spory jesli moj komputer obecnie dziala na Modecomie feel 350W.

Nie chce wpasc z zasilaczem, bo kilka razy juz stracilem pieniadze inwestujac w zly sprzet. Ostatni zasilacz jaki mialem w komputerze to I-Box SolyTech 400W - wizualnie naprawde ladnie wykonany, z swiecacymi wentylatorami, tyle ze po roku pracy na nim komputer sie wylanczal samoistnie w czasie wiekszego obciazenia. Prawie 200zl wurzucone w bloto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HK-350 i HK-400, są chyba na tej samej PCB, a różnią się m.in. przetwornicą.

Osobiście nie kupiłbym żadnego Tagana ze względu na awaryjność. Ale to tylko moje zdanie, użytkownicy którzy go posiadają nie podzielą na pewno mojego zdania, ale trudno im się dziwić.

Po za tym spora część zasilaczy "dziwnych" firm przynajmniej na początku rozwijania swojej linii zasilaczy korzysta ze sprawdzonych konstrukcji Hunt'a.

Osobiście brałbym Hunt'a HK-400 do twojego konfigu, lub poszukałbym jeszcze jakiegoś BeQuit lub Seasonic (ok.450-480W - SLi CrossFire).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie w nowych konstrukcjach stosuje się cześciej duże wentylatory, dzięki którym można uzyskać przy mniejszej prędkości obrotowej lepszy przepływ powietrza. (teoretycznie cichsze rozwiązanie).

Co do Chiefteca by Delta to dużo bardziej wolał bym Huntkeya i to jest mój wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja polecam HK- zasiłki ciche i stabilne. Obecne Tagany nie są wcale tak cicche jak kiedyś- jak ktoś ma wyczulony słuch to może usłyszy różnicę na korzyść tg, ale nie jest to duża różnica: i tak trzeba się wcześniej pobawić w wyciszanie innych elementów kompa, żeby usłyszeć oba zasilacze. Mój kuzyn ma tg380W więc mam jakieś porównanie. Tagan wygląda za to przyjemnie i bardziej solidnie. HK dzięki dużemu wiatrakowi sprawnie usuwa gorące powietrze z budy (czego nie można powiedzieć o tg). Na HK 350W pobito swojego czasu rekord polski w podkręcaniu pentium 4 631 (pociągnął stabilnie blisko 7Ghz-owy procek!). Jednak jeśli już decydowałbyś się na HK-400 za ok 250zł to lepiej poszukać NeotecMaximus440W- to jest nico bardziej wypicowany HK pod inną marką: fajniej wygląda, lepsze wtyczki, odpinane kable i- co wg mnie najważniesze- rok dłuższa gwarancja!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...