Skocz do zawartości
Marcin_gps

Rowery - porady, co kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

To trzymamy kciuki neo. ;-)

 

Ja mam inny problem. Nigdzie w okolicy nie mogę dorwać pompki na wentel presta. Złapałem kapcia i kupiłem dętki IRC Torque Light (90g 15zł/szt :) ) i nie mam czym napompować. To jest dopiero zonk... :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

preste możesz pompować normalną pompką, tzn. na dunlopa. Odkręcasz ten zaworek tak żeby lajtowo można było napompować, skręcasz tak pompkę żeby na styk wchodziła na ten zaworek i pompujesz, tylko z wyczuciem, bo nie trudno wyrwać wentyl.

 

BTW swego czasu zajęło mi dzień zeby rozkminić jak sprawnie pompować preste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samochodowy = wentyl samochodowy :)

Rowerowy (od wieków stosowany) = zwykly rowerowy wentyl :)

Nowy długi cieńki = presta

Oj naściemniałeś

UPDATE:

Już wiem!

 

Samochodowy = Shrader

Rowerowy = Dunlop

Cieńki = Presta

Edytowane przez wheelerfan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaaaaaaaaaa :P bo nie skapowalem do konca o co biega :P to przez to ze skzola sie konczy wrszcie i jestem zwolniony z obowiazku myslenia wreszcie :P :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj naściemniałeś

UPDATE:

Już wiem!

 

Samochodowy = Shrader

Rowerowy = Dunlop

Cieńki = Presta

Dokładnie. :)

 

BTW. Mój ulubiony, to shrader, bo mogę podjechać na BP i kompresorem ładnie napompować, żeby bylo dokładnie 4 atm. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. :)

 

BTW. Mój ulubiony, to shrader, bo mogę podjechać na BP i kompresorem ładnie napompować, żeby bylo dokładnie 4 atm. ;-)

O nie na kompresor mnie już nie namówisz!

Kiedyś, na BP właśnie pompowałem koło przy użyciu kompresora.

Pompuje, pompuje i tu nagle jak nie p%^@dolnie. :blink:

Okazało się, że zacinala się wskazówka w kompresorze, nie zawsze, tak od czasu do czasu.

Walneło wtedy nieźle, dobrze, że na BP a nie na Shellu (do którego było nawiasem mówiąc z 50m po drugiej stronie ulicy), bo na Shell'u wtedy mieli wzmocnioną ochronę, grożono koncernowi atakami bombowymi, powodu dokładnie juz nie pamietam, ale pewno o jaką ekologie szło.

Z koła wiele nie zostało, opona w strzępach i pogięte koło - było wprawdzie centrowane, ale już zawsze miało tendencje do szybkiego rozcentrowywania się :(

Edytowane przez wheelerfan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kiedys na shell pompowalem takim skomputeryzowanym kompresorem :) ustawiasz cisnienie przyciskami gora dol i pompujesz :) nie raz sie juz na tym przejechalem.. odchodzac od kompresora mialem mniej powietrza w kolach niz przed przyjechaniem na stacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy jest kompresor z manometrem na końcówce którą się przytyka do wentyla, albo pomujący wolniej i sprawdzanie osobnym testerem (w samochodzie tak pompuję, bo kompresor ma niedokładny licznik). Chciałem swego czasu nawet kupić taki, bo mnie czasem ręce bolą od pompowania - dwa koła po 50PSI wcisnąć to trochę machania jest - ale nie ma małych kompresorów na 230V...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze co do kompresorów: Mój kumpel ma samochodowy przerobiony z jakiejś części od lodówki (nie wiem jakiej, nie znam się.) Czasem się wyłącza a jak jest zimno, to podczas pracy wypluwa olej, ale pompuje ostro. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszecze co do tego Signa to w Olsztynie jeden wisi w sklepie :P Fajny rower ale racja amor do wymiany a i damper lubi sie spsuc .

zalezy ktory model :) DS nie ma dampera z tylu.... FR natomiast ma... chodz i tak podoba mi sie ta ramka kross FR :) kto wie.. moze kiedys sie ja zakupi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 21 11 1991

yoo rasta :D mam pytanie dzis(9.06.06) zamowiłem Unibike Evolution 6 powinien byc w srode :D i mam pytanie ten rower ma jakieś naklejki? wydaje mi sie ze nie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21 11 1991

unibike nie ma naklejek.. a jesli ma to pare... wiekszosc napisow jest malowanych na ramie

 

Stobak

mysle ze mocniejsza, chodz nie sa to jakies ogromne roznice... tyle tylko ze wymiana rozwalonego bebenka jest przewaznie drozsza niz zakup wolnobiegu ktory sie rozwalil :) ogolnie osobiscie mialem mniej problemow z piasta na wolnobieg... nie bylo problemu ze sie bebenek wali... chodz to naprawde zalezy od szczescia.. a juz opisywalem tutaj jak zakupilem uskzodzona piaste novatec z rozwalonym bebenkiem.. a koszt nowego to okolo 80 zl

 

edit: kto jedzie w niedziele do goraszki? ja sie wybieram z paroma osobami na rowerach :)

Edytowane przez Neo_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...