Skocz do zawartości
Beowulf

Temperatura na chipsecie na Abicie KD7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

mam wspomniana wyzej plytke i wydaje mi sie, ze mam za wysoka temperature na chipie. Mam WC, bloki na CPU i GPU by MIKO, a na chipsecie radiator od Athlona box-a z wentylem na 5V i wciaz ta temperatura. Proca mam na XP 2100+, temperatura to 39 bez wentylow na chlodnicy od poldka, pompka PH 802. Ciekaw jestem jak jest u Was.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pirewsze czy radiator jest cieply/goracy? Jeli nei to moze nie dolega za bardzo, moze trzeba bo przeszlifowac od spodu, moze nie dolega dobrze do chipsetu.

Po drugie czy jak puscisz go na 12v to temperatura znacznie spada? Powinna bo wtedy wiatrak daje jakies 4.500 co powinno spokojnie schlodzic proca wiec chipa tez, mysle ze na 12v powinna temp spasc do jakis 38 :). Sprawdz

Po trzecie. Moge sie mylic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na chipsecie radiator od Athlona box-a z wentylem na 5V i

To o wiele za dużo :!: ja mam te 32 C bez wiatraczka, wiatraczek był ale sie zaczoł kaszanić. Powinieneś sprawdzić mocowanie radiatora czy dobrze dociska i jeszcze go dodatkowo zeszlifować bo nawet boxowe coolery od P4 są krzywe :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

mam wspomniana wyzej plytke i wydaje mi sie, ze mam za wysoka temperature na chipie. Mam WC, bloki na CPU i GPU by MIKO, a na chipsecie radiator od Athlona box-a z wentylem na 5V i wciaz ta temperatura. Proca mam na XP 2100+, temperatura to 39 bez wentylow na chlodnicy od poldka, pompka PH 802. Ciekaw jestem jak jest u Was.

Jakie masz bloki M8 czy M12?

Rurki jakie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta temperatura wynika z tego ze czujnik znajduje sie pomiedzy elementami zasilajacymi plyte a mostkiem polnocnym. Wystarczy zamontowac maly wentylatorek nad kondensatorami a temperatura osiaga 40-50 *C

Ten czujnik tak naprawde ma niewiele wspolnego z temperatura mostka polnocnego wiec nie przejmuj sie za bardzo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...