Skocz do zawartości
czempi

12,5x144mhz 1,35v @ 9x200mhz 1,7v =1800mhz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam to samo pytanie już zadałem na innym forum i bez odpowiedzi moze tu sie znajdzie ktos Moądrzejszy i udzieli mi odp.

 

A wiec tak:

procesor: Athlon XP-M 2400+ barton 1,35v(13,5x133MHz = 1800MHz)

płyta: Epox 8rda3+ (bios: TaiPan_0.2_E4_ED_Bpl_3.19_17.01.05)

pamięć: 2x512 Patriot LLK dual(kości aeon timingi na czas testów z 3-3-3-9)

zasilacz: Tagan 430 u 15

 

 

1.procesor pracuje na co dzień 12,5x144MHz =1800MHz napięcie deflaut, i na tych ustawieniach super pi przechodzi bez niczego przy obliczaniu 16M, prime95 2h no problem, 3dMark03 ok, praca na co dzień ok, jednym słowem Stabilna maszyna

(testy też przy najniższym V core jakie pozwala ustawić płyta ręcznie 1,4v, wynik jak wyżej)

@

2.Ale już przy ustawieniach 9x200 = 1800MHz żeby osiągnąć te same wyniki w stabilności co w pkt1. V core musze podciągnąć do 1,7v!!!

 

Sedno sprawy:

Skąd taka różnica V core potrzebnym do uzyskania stabilności miedzy ustawieniami z pkt1. a ust. Z pkt2.?? Skoro tu i tu rezultat ten sam 1800MHz

 

Myślę że dosyć jasno opisałem gryzący mnie problem.

Wszelkie sugestie, gdybania rownierz mile widziane,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalna sprawa.

Zawsze trudniej procesorowi pracowac z wyzszym FSB niz z wiekszym mnoznikiem. Te samo taktowanie(i architektura CPU) ale gdy w jednym wypadku jest wyzsze fsb a w drugim mnoznik to procek z wyzszym fsb bedzie szybszy(zalezy tez od aplikacji).

Edytowane przez Loolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...to procek z wyzszym fsb bedzie szybszy(zalezy tez od aplikacji).

to wiem,

dzieki za odpowiedz na pytanie ktore jak zauwarzylem dla wiekszosci okazalo sie zatrudne, a odpowiedz jakze prosta

wnioskuje tez z tego ze taka sytuacja to norma??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość radioram 89'8 fm

A jestes pewien, że to procesorowi trzeba podnosić napiecie a nie pamieciom w takim wypadku ?

- :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewien, kostki to patrioty LLK PC 3200 2-3-2-5

Ja bym taki pewien nie byl. Im nizsze timingi tym wiekszy dopal jest im potrzebny do normalnej pracy. Wiem bo sam mialem podobny przypadek, i wszystkiemu okazaly sie winne pamieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym taki pewien nie byl. Im nizsze timingi tym wiekszy dopal jest im potrzebny do normalnej pracy. Wiem bo sam mialem podobny przypadek, i wszystkiemu okazaly sie winne pamieci.

To napewno nie pamięci, przeciez 200mhz to jest ich default, a timingi i tak miały zawyzone. Procki zawsze przy większym fsb potrzębują więcej V ale wydajność tez jest wtedy większa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze ktos tu jednak zaglada,

ale teraz to ja juz sam niewiem o co biega:/ po zmianie chłodzenia na byg typhona(wczesniej cos zblizonego do boxa), to mam problemy przekroczyc 166Mhz a 200Mhz hmm moze przy 2,2v by poszedl ale niemam zamiaru go katowac tak do pracy na codzien, chyba mam usrane szczescie i mi sie trafił max nie podkrecalny bartek :/

bo juz sprawdzałem wszystkie mozliwe kombinacje mnoznik/FSB/Timingi/napiecia.....i nic...zawsze sie gdzies(www,gra,prime,3dmark) po dosc krotkim czasei pojawia zwiecha,

a temp przy 166x12,5 1,65v(to jest max co wycislem stabilnie i tak na codzien idzie) 38*C w stresie cieplutko w pokoju :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...