Skocz do zawartości
pix3l

Dyski Sataii Do Raid0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam to znowu ja;]

 

Tym razem szukam dobrych dyskow do macierzy raid0. Plyta na jakiej maja dzialac to Asus p5B deluxe

 

Wywnioskowac mozna ze zalezy mi na maksymalnej wydajnosci - tak, ale zalezy mi tez na ciszy(jestem 'wodnikiem', moj obecny WD 120GB ata to najglosniejszy element kompa ;[] )

 

Niczego powyzej 400GB(łącznie) nie wykorzystam (tzn tak mysle:D).

 

Bardzo prosze o subiektywne opinie uzytkownikow, uargumentowane flejmy/klotnie mile widziane.

Edytowane przez pix3l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Barracudy ciche? Miałem 320tke 2 miechy temu, pozbyłem się w trybie natychmiastowym. Zafunduj sobie lepiej parkę Hitachi 7K500, 2x250 za 580zł łącznie. Ew. 2x 320, jak kto woli.

Mowisz? :)

A jak z ich wydajnosca w stosunku do tych Barraccud ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowisz? :)

A jak z ich wydajnosca w stosunku do tych Barraccud ?

Witam

Ja miałem RAID0 na Hitachi 2x160GB modele T7K250. Miałem też RAID0 na 2x160GB Seagate 7200.9.

Płyta, na której macierz tworzyłem to DFI Lanparty ultra-d. Moje wnioski są takie:

jesli chodzi o RAID0 Hitachi nie ma sobie równych. Normalnie mają krótszy czas dostępu od seagatów, ale w odczycie liniowym są około 10Mb/s wolniejsze. Zakładając, że w RAID0 i tak się podwaja odczyt liniowy to liczy się czas dostępu.

Po drugie z seagatami miałem problemy, żeby macierz w ogóle chodziła. Wykresy po testach jakieś poszarpane były, a przy kopiowaniu danych komp zwalniał. Tego problemu nie było z dyskami hitachi. Gdzieś na forum jest temat o raidzie i moich bojach z hitachi i seagatami. Z segatami trzeba się mocno napracować, żeby je zmusić do poprawnego działania w raid0.

Podstawową sprawą jest dobór rozmiaru klastra. Jeśli się to źle zrobi to macierz zamiast zwiększyć wydajność kompa obniży ją.

Z hitachi nie było takich problemów. Tyle z mojego doświadczenia.

Teraz jestem na etapie zmiany mobo i spowrotem robie macierz na hitachi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...