Skocz do zawartości
Cebix

Internet Nie Działa Na Laptopie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Szukałem podobnego tematu, ale nie było nigdzie rozwiązania, które by u mnie zadziałało.

 

Otóż mam nowego laptopa, Compaq nx7400, podłączam kabel i wykrywa połączenie, ale są problemy i net po prostu nie działa :/. Próbowałem ręcznie ustawiać IP i maskę(mam stałe IP), ale dalej nie działa internet, nie wiem już co mam robić, formatowałem go z 10 razy i testowałem, co tylko znalazłem na forum. Po prostu ręce opadają :/. Mimo, że przydzielony jest poprawny IP, brama, maska, DNS to i tak nie odpala stron, nawet przez IP, nic nie odpowiada na pingi, nie mam sił już. Mam nadzieję, że ktoś udzieli mi wskazówek, co może być jeszcze nie tak.

 

Z góry dzięki za odp., pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Mam nadzieję, że to rozwiąże ten problem, dzięki. A gdzie sprawdzić ten MAC? :oops:

 

Start, uruchom wpisz cmd i komendę ipconfig /all może właśnie problem tkwi w tym ze adres mac masz zarejestrowany od PC, a na notku będzie inny. Najprościej zmienić go możesz programem SMAC na taki jak masz w PC i sprobować :rolleyes:

Edytowane przez Nexers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ten program to może być coś, często mam u siebie kompy znajomych i zawsze się dziwiłem, że net nie działał, ale nie przejmowałem się tym do tej pory :rolleyes:. Dzięki, pozdrawiam.

 

A nie ma problemu jeżeli pomogłem to się cieszę :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...