Skocz do zawartości
Roxas

Czy Ten Procek Dobry?

Rekomendowane odpowiedzi

Na poczatek umieszcze aktualna specyfikacje mojego "muzeum" z programu everest. A nastepnie ponirzej opisze oco mi chodzi ;).

 

Pole Wartość

Komputer

System operacyjny Microsoft Windows XP Professional

Dodatek service pack systemu operacyjnego Dodatek Service Pack 2

DirectX 4.09.00.0904 (DirectX 9.0c)

Nazwa komputera ULTIMATE

Nazwa użytkownika SoNiC

 

Płyta główna

Typ procesora Intel Celeron-A, 466 MHz (7 x 67)

Nazwa płyty głównej Chaintech 6WIV(L) (3 PCI, 1 AMR, 2 DIMM, Audio, Video)

Mikroukład płyty głównej Intel Whitney i810

Pamięć fizyczna 192 MB (SDRAM)

Typ BIOS'u Award Modular (06/23/99)

Port komunikacyjny Port komunikacyjny (COM1)

Port komunikacyjny Port komunikacyjny (COM2)

Port komunikacyjny Port drukarki ECP (LPT1)

 

Ekran

Karta wideo Intel® 82810 Graphics Controller (Microsoft Corporation) (32 MB)

Akcelerator 3D Intel i752

 

Multimedia

Karta dźwiękowa C-Media CMI8738/C3DX Audio Device

 

Magazyn

Kontroler IDE Kontroler Intel® 82801AA Bus Master IDE

Kontroler SCSI/RAID VAX347S SCSI Controller

Napęd dyskietek Stacja dyskietek

Dysk fizyczny ST3802110A (74 GB, IDE)

Napęd dysków optycznych _NEC DVD_RW ND-3550A

Napęd dysków optycznych HP CD-Writer cd16f (16x/10x/40x CD-RW)

Status dysków SMART OK

 

Partycje

C: (FAT32) 10015 MB (3765 MB wolne)

D: (FAT32) 9936 MB (3658 MB wolne)

E: (NTFS) 20002 MB (6185 MB wolne)

F: (FAT32) 19992 MB (2095 MB wolne)

G: (FAT32) 16323 MB (918 MB wolne)

Rozmiar całkowity 74.5 GB (16.2 GB wolne)

 

Urządzenia wejściowe

Klawiatura Standardowa klawiatura 101/102 klawisze lub Microsoft Natural Keyboard PS/2

Mysz Mysz zgodna z PS/2

 

Sieć

Karta sieciowa Karta Realtek RTL8139 Family PCI Fast Ethernet NIC (172.16.10.60)

 

Urządzenia zewnętrzne

Kontroler USB1 CMD/Silicon Image USB0673 USB Controller

Kontroler USB1 Intel 82801AA I/O Controller Hub - USB Controller [b-0]

 

Problemy i Sugestie

Problem Jest tylko 6% wolnego miejsca na dysku G:.

No wiec mam w planach kupic nowy procek aktualnie mam tego celerona 466 mhz jest on na PGA370 czyli jest to bodajrze socket370 jezeli sie nie myle. Chcialbym kupic lepszy proecek o ile mi wiadomo to pentium 3 jest lepszy. Dorwalem na allegro taka aukcje

 

http://www.allegro.pl/item150011829_okazja...a_faktura_.html

 

I jestem ciekaw czy ten procek jest dobry ??

Moglby mi ktos wytlumaczyc co oznacza Model: Pentium III 800/256/133/1.7 V

a dokladnie to /256/133/1.7 V bo te 800 to zapewne 800 mhz jezeli sie niemyle.

 

No chyba ze polecacie kupic jakis lepszy procek o ile sie da ktory z tej kategori najbardziej byscie polecali (zalezy mi na kupieniu w miare jak najlepszego procka za najnizsza cene ale zeby to nie byl jakis shit bo niemam kasy zeby kupic nowego kompa :/ kupuje juz od 3 lat i nie umiem kupic wiec postanowilem sprawdzic sobie nowy procesor pod starego blaszaka): http://www.allegro.pl/4240_pentium_iii_s37...&view=gtext

 

PS: Jaki MAX moge wlozyc procesor pod tego kompa ???

 

EDIT: hmm poszperalem troche na necie znalazlem taka strone

http://www.dooyoo.co.uk/motherboard/chaint...et-370-ct-6wiv/

tyle ze to jest to procka Chaintech 6WIV a ja mam jakas dziwna wersje Chaintech 6WIV(L) heh jest jakas mozliwosc zeby wlozyc wiekszy proecek i on dzialal np tego 800 mhz i zeby on dzialal jako 800 mhz albo chociaz jako 600 ?? bo nowej plyty glownej pod procek pentium 3 mi sie juz nie oplaca kupowac ;) no chyba ze te dane tam to fake.

 

EDIT2: heh...dodam jeszcze ze w portfelu tylko 46 zl widnieje :/ normalnie teraz zaluje ze wydalem prawie 20 zl na 4 butelki 2L pepsi :/

Edytowane przez Roxas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety ten procek nie będzie dobry....

 

Już tłumaczę:

256/133/1.7

 

256 - rozmiar pamięci cache L2, czyli 256KB

133 - zewnętrzny zegar FSB i tu leży twój problem bo twoja płyta nie obsłuży 133Mhz (możesz wybierać między 66 a 100Mhz)

1.7 - napięcie rdzenia w voltach

 

Tym że jest napiszane iż twoja płyta obsługuje max 600Mhz'owe procki się nie przejmuj. Procesory Intela mają od dawna zablokowane mnożniki. A teraz najmocniejsze na allegro co by działało z twoją płytą to będzie to!!!, albo to!!!, już nie takie mocna ale także to!!!, tuataj troszkę taniej!!!, o tutaj prawdziwa moc - najmocniejszy procek!!!,

 

JA BYM CHYBA SIĘ NA TO ZDECYDOWAŁ

Edytowane przez qron88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niema co wydziwiać kup pentiaka na sztnie 100 mhz i będzie działał jak trzeba chipset i810 powinien przepuścić każdego coppermina nawet celka 1100 100/11/128 albo tualatina na bx modzie :D

nie wiem z kąd wytrzasnołeś to 600 mhz bo mnożnika nie zmienisz w intelu 700 ka bdzie hulać jako 466, 700 albo 933 wszystko zależy od fsb odpowiednio 66,100 i 133 z czego twój chipset obsługuje tylko 2 piwrwsze prędkości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie działał jako 700 albo wcale, innej opcji nie ma ale dam se łeb uciąć za niego że będzie działać jako 700Mhz.

 

Jak koniecznie chcesz coś mocniejszego to szukaj wśród Celeronów Tualatin (takie z IHS i prędkościami od 1000 do 1400Mhz).

Tylko że będzie go trzeba zmodować:

- trochę teorii

- a tak ja to zrobiłem

 

Kurde kurczakin żeś mnie ubiegł :D za długo posty piszę

Edytowane przez qron88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK kupilem ten procesor ^^

 

A teraz mi powiedzcie czy da sie troche podkrecic mego sterego celerona bo chce sie pobawic a jak w biosie przestawialem to nic sie nie zmienilo ciagle bylo tylko 466 mhz :/

Weź zarzuć zrzuta z CPU-Z, bo tak to obstawiam że to mendocino czyli raczej nie pociągniesz tego wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

całkiem całkiem kawałek kszemu tylko zapytaj jak go koleś zapakuje bo jak pognie się kilka nóg w zwykłej czy nawet bomblowej kopercie to póżniej ich nie poprostujesz

 

a co do twojego obecnego procka to jest to już szczytowy model prawie kres możliwości pentium2 i trzeba by uważać na temperature poza tym o połowe to raczej go nie wykręcisz a przy innych ustawieniach niż standard +- 10% możwsz już mieć problemy ze sprzętem pci lub grafą zato ten pentiak będzie sporo chłodniejszy i ma dużo lepsze parametry oc z rupieciem daj sobie spokuj bo dla niego już 533 :D to będzie dużo a różnicy prawie żadnej najlepiej sprawdź jakie masz pamięci jeśli chcesz coś grzebać przydało by sie co najmniej pc100

Edytowane przez kurczakin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh zapomnialem o zapakowanie no ale coz zawsze jest negatywny komenatrz i moj bejzbol pod luzkiem, adres gosciam mam to sie nieprzejmuje ;) rzeszow niedaleko :) jakies 300 km xD

 

PS: Procek ten niema jak gostek muwil ukruszonego rdzenia poniewarz dopiero co zostal wyciagniety z laptopa O.o

Edytowane przez Roxas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W książeczce do mojej płyty (MS-6119) pisało "max 450MHz", a ryra mi teraz P3 600MHz na FSB100MHz przy napięciu rdzenia 2,05V (dzięki benek, jestem twoim fanem) po zabawie drucikiem i lutlampą.

Nie sprawdzałem jeszcze FSB133, teoretycznie powinno być około 800MHz. Cóż za przyrost mocy :>

 

Nie napisali o obsłudze procków szybszych niż 450, bo pewnie jeszcze takich nie było. Ot i cała tajemnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jonas żeby ten twój zabanglał to musiałeś sporo zakombinować, także w zasadzie się dużo nie pomylili.

 

Chociaż i niby racja że Katmai by pewnie poleciał bez żadnych modów, a takie były do 600Mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Roxas - piszesz że posiadasz "Kontroler USB1 CMD/Silicon Image USB0673 USB Controller".

Czy posiadasz do niego stery dla Windy98 ?

Sorry, że nie na temat.

grrrr...... takie sprawy to na priv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grrrr...... takie sprawy to na priv

grrrrr.... morron powinieneś dostać modera :D.... hehehe, wszyscy się tutaj nadajemy na moderację <hahaha> ale no masz rację, takie rzeczy to na priv.....

 

@tylda - tak btw to dla chcącego nic trudnego, takie stery muszą gdzieś być, tylko trzeba umieć się posługiwać googlarką, to tak kwoli napisania czegokolwiek żeby mnie kto nie posądził ze posty nabijam :D

 

http://list.driverguide.com/list/company2878/index.html może tutaj coś znajdziesz....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...