Skocz do zawartości
Shenlong

Który Procek Wydajniejszy ? P4 2.8 Czy Semp 3000 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Shenlong dema mają to do siebie, że czasem nie zawierają wszystkich patchy, które się ukazały, poprawiających wydajność nie tylko "grafiki", ale też połączenia do/z serwerami. Ja mam oryginała UT2k4 od bardzo dawna, kupiłem jak tylko się ukazał. Kiedy wychodziły poszczególne poprawki to je instalowałem.

Ale to co chcesz osiągnąć na tej karcie (tzn. minimum 60FPS w max detalach przy ostrej sieczce) to wg. mnie i Core2Duo nie pomoże :wink:. Realnie patrząc zawsze będą skoki wydajności karty np. w zamkniętym pomieszczeniu będziesz miał dajmy na to 100-120FPS, jak pojawią się przeciwnicy spadnie do 50-60FPS, a na otwartym terenie przy sieczce może być 25-30FPS. Jedynym wyjściem będzie zrezygnowanie z kilku bajerów w opcjach graficznych gry, lub zakup wydajniejszej karty. Ale moim zdaniem powinno być znacznie lepiej niż na Celeronie 2.66. BTW jaką masz płytę teraz, na intelu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shenlong dema mają to do siebie, że czasem nie zawierają wszystkich patchy, które się ukazały, poprawiających wydajność nie tylko "grafiki", ale też połączenia do/z serwerami. Ja mam oryginała UT2k4 od bardzo dawna, kupiłem jak tylko się ukazał. Kiedy wychodziły poszczególne poprawki to je instalowałem.

Ale to co chcesz osiągnąć na tej karcie (tzn. minimum 60FPS w max detalach przy ostrej sieczce) to wg. mnie i Core2Duo nie pomoże :wink:. Realnie patrząc zawsze będą skoki wydajności karty np. w zamkniętym pomieszczeniu będziesz miał dajmy na to 100-120FPS, jak pojawią się przeciwnicy spadnie do 50-60FPS, a na otwartym terenie przy sieczce może być 25-30FPS. Jedynym wyjściem będzie zrezygnowanie z kilku bajerów w opcjach graficznych gry, lub zakup wydajniejszej karty. Ale moim zdaniem powinno być znacznie lepiej niż na Celeronie 2.66. BTW jaką masz płytę teraz, na intelu?

ASRock P4Vt8+

 

Zjechałem z detalami do minimum i nie spada ponizej 50FPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASRock P4Vt8+

 

Zjechałem z detalami do minimum i nie spada ponizej 50FPS.

Widzisz, a może wcale nie potrzebujesz nowej platformy, tylko porządnej płyty pod tego Celerona, tak żeby ustawić go na FSB200 z dobrym chłodzeniem. Jeśli płyta byłaby na intelu, obsługiwała dual channel, FSB QDR800 (ta też niby obsługuje) to możnaby spróbować osiągnąć 4GHz? (20x200). Chociaż nie wiem czy akurat ten niby proc tyle "poleci". Płytę masz na VIA PT800 ze słabym kontrolerem pamięci i do tego brak dual channel.

Więc albo bardzo dobra płyta s478 (niestety nie znam takiej konstrukcji) i konkretne O/C, albo Sempron z płytą na nForce. Skłaniam się jednak cały czas za drugim rozwiązaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, a może wcale nie potrzebujesz nowej platformy, tylko porządnej płyty pod tego Celerona, tak żeby ustawić go na FSB200 z dobrym chłodzeniem. Jeśli płyta byłaby na intelu, obsługiwała dual channel, FSB QDR800 (ta też niby obsługuje) to możnaby spróbować osiągnąć 4GHz? (20x200). Chociaż nie wiem czy akurat ten niby proc tyle "poleci". Płytę masz na VIA PT800 ze słabym kontrolerem pamięci i do tego brak dual channel.

Więc albo bardzo dobra płyta s478 (niestety nie znam takiej konstrukcji) i konkretne O/C, albo Sempron z płytą na nForce. Skłaniam się jednak cały czas za drugim rozwiązaniem.

Dam sobie spokoj z tym celeronem. Jak dojdzie do mnie Semp 2800 i k8ns to oddam tego celerona za mala kwote i moze ktos go bedzie sobie meczyl :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja sie wypowiem bo mialem p4 3.0 presscott, teraz mam athlona 3200 s939 i celereona D 2.26 a w biurze celerona d 3.0 /nie wiem jakie jadra procka/.

Wiec tak przewaga 1mb cache w p4 nic nie daje, na a64 wszystko pracuje tak samo, gry wiadomo szybciej smigaja. HT to wogole mit jest (liczba aplikacji wspolpracujacych z tym na palcach do policzenia).

Celeron dla mnie porazka. Wersja 2.26 nie nadaje sie do niczego. Windows XP dlugo sie na niej laduje (zanim wlaczy sie program mijaja wieki) i kilka wlaczonych programow i czesty switching miedzy nimi moze prowadzic do zamulenia calkowitego.

Celeron 3,0 juz lepiej, tylko chcac na tym grac trzeba bawic sie w o/c na kosmieczne ilosci ghz, a do tego konieczne chlodzenie i dobra zasilka co przy budzetowym procu jest nieoplacalne.

Wiec jak dla mnie tylko a64 z tanich procesorow - wydajnie i chlodno i tak ma byc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moim sprzecie UT 2k4 smiga bez problemu 800x600 HighDetail.

Armo ne przesadziłeś troszkę ... co? heheh. Procek na socketA i do tego ten FX - karta o wydajności gdzieś pomiędzy Radeonem 8500, a GF4Ti. Miałem kiedyś RADKA 9100 128MB 128-bit, jakoś w czasach kiedy wyszedł UT2k3. Do tego proc na socketA O/C na 2.25GHz. I w sumie w singlu można było swobodnie tak grać byle nie więcej jak 8botów. W sieci to już niestety była porażka - trzeba było ściągać detale. Na takim konfigu miałem coś około 9200-9300pkt w 3dmark'01. Więc raczej grafika lepsza niż FX5200.

 

luckyx - coś w tym jest, mnie najbardziej zastanawia fakt właśnie komfortu pracy w Windows. Pomijając, że Celeron na którym pracuję obecnie, ma naprawdę dobre wyniki w testach syntetycznych typu Sandra/Everest. Trochę gorzej w 3dmarku, ale to wina płyty i niepełnej obsługi przez chipset PCI-E. To mnie nie dziwi - to nie wina procka. Zauważyłem natomiast, pomijając zamulanie systemu, czego nie miałem ani na AXP 2200+, ani na 2.4GHz P4 Northwood'dzie, dziwną przypadłość rysowania się obrazu kiedy wjedzie się otwartą belką przeglądarki na animację flasha. Poza tym mając niewiele ok.30 pozycji w Ulubionych - kursor przy przesuwaniu po nich normalnie pływa - taki efekt miałem ostatnio bardzo dawno temu na K6-2 400 pod W2k!! Sprawdziłem kartę grafiki na Venice 3000+ i okazało się, że z tymi samymi sterownikami karta "zapindala" pod Windą jak szalona - overlay w kilku oknach, itp. Być może jest to kwestia optymalizacji sterowników ATi, albo samego chipsetu VIA - kontroler pamięci (choć w testach nie jest taki zły - odświeżanie pamięci tylko 3x gorsze od Semprona s754 :wink: - ale tu kontroler w procu). Pozostałe wyniki nawet niezłe. Czyli totalna konsternacja. Co jeszcze intel wyciął w Celeronie z pełnego Prescotta, że pod Windowsem tak się żółwi?

Edytowane przez Evil One

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...