Jump to content

Armo

Stały użytkownik
 • Content Count

  687
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

3 Neutralna

About Armo

 • Rank
  Uczestnik
 • Birthday 04/05/1978

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  TG
 1. Po 10 latach używania Intela zmieniłem sprzęt na AMD. MSI B450 Tomahawk max Ryzen 5 1600 AF. Mam pytanie odnośnie taktowania CPU. Procesor bez obciążenia pracuje na 2,9 GHz. Czy to normalne? Intele bez obciążenia pracowały na 800MHz.
 2. Próbowałeś resetować BIOS?
 3. Mam zamiar zakupić tuner DVB-T z złączem USB do laptopa. Do najbliższego nadajnika w Katowicach- Kosztowy mam około 33 km. Już wiem, że zwykła antena dołączona do zestawu raczej nie da rady i trzeba będzie kupić zewnętrzną kierunkową. Jednak chciałbym uniknąć problemów z odbiorem na antenie zewnętrznej. Czytałem różne recenzje, ale w mało której jest informacja o tym jak tuner działa w pewnej odległości od nadajnika. Możecie mi polecić jakiś model, który nie będzie miał problemów z odbiorem na taką odległość?
 4. W zasilaczu jest wentylator, ktory wyciąga powietrze z obudowy. Dlatego uważasz zasilacz za podejrzanego. Otwórz bude i dokładnie przyjrzyj się wszystkim elementom zwłaszcza wtyczom w które wpiete są kable zasilajace.
 5. Podepnij Seagate do SATA2 i zobacz jak będzie działał SSD na SATA3. Jeśli nic się nie poprawi to zrób tak jak DeathTomahawk napisał.
 6. Dysk prcuje w trybie AHCI czy IDE? Jeśli IDE to mógł się przełączyć na tryb PIO i dlatego tak wolno działa.
 7. Do sprzedania mam dysk Samsung. Dysk jest używany i wpełni sprawny. http://allegro.pl/show_item.php?item=2817253115
 8. Do sprzedania mam w/w router. Sprzęt jest nowy i na gwarancji. http://allegro.pl/show_item.php?item=2691891256
 9. Parę dni temu kupiłem: router TL-WR842ND, SSD 64GB Samsung, obudowę dysku. SSD wrzuciłem do laptopa i śmiga. Problem natomiast jest z dyskiem (WD 320GB 2,5' wyciągnięty z laptopa i wrzucony do w/w obudowy) podłączonym do routera po przez wejście USB. Po podłączeniu dysku działa on bez problemu dopuki jest używany. Wystarczy, że przez około 2 min. nie jest używany i już nie można się z nim podłączyć. Router go widzi, jednak nie ma dostępu do jego zawartości. Odłączenie dysku od routera i ponowne podłączenie powoduje, że dysk działa, ale do czasu kiedy nie jest używany przez około 2 min
 10. Co do programu HDtune. W poście przedstawona jest wersja 2.55, jest ona dość wiekowa i ma problemy z prawidłowym odczytem SMART dysków pracujących w trybie AHCI i na nowszych chipsetch. Może to wprowadzać mniej doświadczonych userów w błąd jeśli w zakładce SMART i INFO nic nie zobaczą. Lepiej używać wersji 5.00 lub nowszych, które nie posiadają tego problemu. Jest to wersja 15 dniowa, ale to ograniczenie nie ma wpływu na ocenę sytuacji dysku.
 11. Mam zamiar zakupić router WR1042ND. W związku z tym mam kilka pytań. 1. Czy będzie działał podłączony do niego po przez USB dysk HDD 320 GB 2,5 cala. 2. Czy system plików na w/w dysku musi być jakiś specyficzny? Czy będzie działał NTFS? Trochę szukałem po sieci jednak nie znalazłem odpowiedzi a te pytania.
 12. 1. Samoczynne i nagłe wyłączanie się komputera najczęściej oznacza problemy z zasilaczem lub zbyt wysok temperaturą procesora. 2. Ściągnij z strony www Gigabyte sterowniki AHCI rozpakuj na pendrive. W czasie intalacji systemu, przy wyborze dysku kliknij "załaduj sterownik" i wskaż sterowniki AHCI na pendrive.
 13. Do sprzedania mam w pełni sprawnego, używanego laptopa na gwarancji. http://allegro.pl/show_item.php?item=2569200003
 14. Czy podczas instalacji HDD był podłączony? Jeśli tak to system podczas instalacji wrzucił na niego sektor rozruchowy.
 15. Miałem podobnie z moim E4600, przez pierwsze 3 lata bez problemu śmigał na 3,25 GHz z 2,4 GHz. Potem już był problem z oc na 2,66 GHz. Po koniec działał już tylko na 2,4 GHz.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.