Skocz do zawartości
Quintrix

Firmware W Dysku Seagate [st3160815as]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Niedawno kupiłem sobie dwa dyski Seagate Barracuda z serii 10 160GB Sata II.(20mm)

Stworzyłem nimi macierz RAID0 za pomocą kontrolera zintegrowanego z płytą główną Abit IS7

Jeden dysk jest z Singapore i ma Firmware: 3.AAC

natomiast drugi jest z Chin i ma Firmware: 3.AAA

Chodzi mi oto aby w tym drugim zmienić firmware na taki sam aby dyski sobie lepiej pracowały w macierzy :)

Zaniepokoił mnie wykres z HDTach http://img292.imageshack.us/my.php?image=hdtachdb2.jpg

Czy ten dziwny wykres może być przyczyną innego firmware czy słabego kontrolera na płycie SataI??

/ten dysk z chin strasznie chrobocze głowicami a z singapore jest cichutki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiesz gdzie mogę znaleźć firmware do mojego modelu [st3160815as]

Czy jak zrobie aktualizacje firmware na jednym dysku to może mi paść cała macierz?

firmware mozesz otrzymac od segate - piszesz do suportu seagate ( jest na stronie seagate formularz) , podajesz typ dysku , model numer seryjny i prosisz o nowy firmware.

W odpowiedzi otrzymujesz email z linkiem i kodem do pobrania pliku z nowym firmware.

 

A tak propo tej serii na koncu z 15AS - powiedz mi prosze jak z glosnoscia u nich ( obracajace sie talerze , glowice oraz wibracje) oraz jezeli jest roznica to ktorej produkcji jest lepszy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słychać lekki szum talerza, jakby pod blachą nie było nic tłumiącego. (pukając palcem odnosi się wrażenie że ta blacha jest bardzo cienka)

Jak przykręciłem dyski mocno do obudowy nie miały żadnych wibracji.

Jeżeli chodzi o miejsce pochodzenia to odradzam "made in china"

Jeden dysk mam właśnie z chin a drugi z Singapore.

Chiński przykręcony mocno do obudowy chrobocze strasznie, ten hałas ustał kiedy położyłem dysk na gąbce.

Ten z Singapore nie chrobocze i zachowuje się przyzwoicie.

Wydaję mi się że ten chiński ma zastosowane gorszej jakości materiały i kolor płytki elektorniki jest taki brzydki ciemno zielony natomiast z singapore kolor jest jaskrawo zielony bardzo ładny. B-)

 

Czy jak zmienie jednemu dyskowi firmware to może mi pujść cała macierz RAID0? :huh:

Edytowane przez Quintrix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słychać lekki szum talerza, jakby pod blachą nie było nic tłumiącego. (pukając palcem odnosi się wrażenie że ta blacha jest bardzo cienka)

Jak przykręciłem dyski mocno do obudowy nie miały żadnych wibracji.

Jeżeli chodzi o miejsce pochodzenia to odradzam "made in china"

Jeden dysk mam właśnie z chin a drugi z Singapore.

Chiński przykręcony mocno do obudowy chrobocze strasznie, ten hałas ustał kiedy położyłem dysk na gąbce.

Ten z Singapore nie chrobocze i zachowuje się przyzwoicie.

Wydaję mi się że ten chiński ma zastosowane gorszej jakości materiały i kolor płytki elektorniki jest taki brzydki ciemno zielony natomiast z singapore kolor jest jaskrawo zielony bardzo ładny. B-)

 

Czy jak zmienie jednemu dyskowi firmware to może mi pujść cała macierz RAID0? :huh:

 

Dzieki za szczegolowy opis.

Co do twojego pytania - jezeli znasz dobrze angielski to przy prosbie o nowy firmware do Seagate wspomnij o tym problemie , mysle ze ci odpisza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystałem z formularza na stronie a otrzymałem plik mailem jako załącznik z DiscSupport@seagate.com.

Firmware powinien być taki sam na wszystkich dyskach. Ja dostałem wersję 3AAE ale z zaznaczeniem, że jest on to tego konkretnego modelu dysku i numeru seryjnego, który podałem. Więc podaj s/n wszystkich posiadanych przez ciebie dysków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystałem z formularza na stronie a otrzymałem plik mailem jako załącznik z DiscSupport@seagate.com.

Firmware powinien być taki sam na wszystkich dyskach. Ja dostałem wersję 3AAE ale z zaznaczeniem, że jest on to tego konkretnego modelu dysku i numeru seryjnego, który podałem. Więc podaj s/n wszystkich posiadanych przez ciebie dysków.

 

Kurczę, gdzie ten formularz? Jakoś nie mogę znaleźć na stronie ;) :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałem 3.aah do mojego st3160811as, ale okazało się, że 3.aae to najnowszy do mojej barcy. W sumie nie wiem po co by mi był nowszy firmware, ale już mam taką manię nowego softu w moim starym hardwarze. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...