Skocz do zawartości
Gość doc

ESC K7VZA + Athlon 1700XP :(

Rekomendowane odpowiedzi

 

ps2. NA MOJEJ PLYCIE NIE MA ZWOREK!!! :roll:

Luz, nie miej mi tego za złe, ale jeśli jest to ver. 3.0 to sory ale te zworki muszą tam być (nie wiem może masz "przerobioną" płytę może kupowałeś z drugirj ręki albo taką Ci sprzedali w sklepie ale nie jest to normalne). Przez moje łapki przewineło się kilka K7VZA ver. 3.0 więc wiem jak powinno być.

 

PS. Sorry że jeszcze się czepiam

PS2. Nie mam Athlona tylko Durona, a AXP mam dopiero w planach.

PEACE EOT

a mi sie zdaje, ze ty i ten co zalozyl ten temat nie czyta wszystkiego dokladnie... napisalem wczseniej, ze zlozylem kilka kompow na tej plycie i widzialem K7VZA 3.0 bez zworek... pewnie byly to te wczesniejsze, ale takie byly, a kupowane byly w sklepie i to w porzadnej firmie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie znasz jakichs? bo jak wrzucilem w gogle "overclocking" i "software fsb change" to mi owszem pokazalo w cholere wynikow, ale wszystko to download albo cpucool, albo cpu fsb, albo wcpuid, albo softfsb; a ja to wszystko mam, i tyle, ze cpu fsb cos mi tam pomogl;

 

no chyba ze znalazlo www.ocshoot.no i sciagnalem 3dsmarka 2001se :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje - że jeśli jest napisane na stronce i w instrukcji, że płyta m obsługę 133 FSB dla XP (nie ważne czy T-bird czy palomino) - to możesz ją oddać jako płytę która nie działa tak jak zapodawał producent. dostaniesz kasę i kupisz sobie inną np ECS k7 vta 3 3.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem w tym ze plyta kupiona z drugiej reki i mam ja juz dwa miechy :( do tej pory chodzila dobrze :) to jest w ogole zajebiscie dziwne, bo wsszystkie jakies cpucoole chodza mi dobrze a tylko bios cosik szwankuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plim plam... nie bedzie o zworkach :D

ale... jeszcze kilka uwag do doc'a

1.wedle "twoje teorii" ... numerki mojej plyty to : 987WE1209828 a wiec amdek xp nie powinien dzialac.. niepowinien..a dziala (xp1700 juicb 0251)

2. propo oznaczen itd... na pudle z mobo jest NAKLEJKA ,nie jakis druk , tylko hamowaty stiker z napisem "ktt133/686B Support 133MHZ FSB"

wiec pkt.1 ma sie nijak do pkt 2. co z tego ze interesujace nas cyfry z seriala to "120" jak na pudle mam stikera.

3.mobo kupilem z biosem 3.4 .Obecnie mam 3.7 ( upgradowany "po kolei" )

4. sprawdziles mozliwosci swojego PLL'a ? ( chodzi o ten scalak + predefiniowane wartosci w CPUFSB ) ... moze jednak warto lutnac te druciorki ?

 

--

odbytorq - to ze z drugiej reki i fakt ze 2 m-ce , nie zwalnia sprzedajacego z rekojmi ( po 1.1.2003 zmiana przepisow) . Idz i oddaj.

 

Pozdro .

Ps (ot) chyba se nicka zmienie na zworka :D hehz..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dezxiak: nie no wiesz jest w sumie w porzo jesli chodzi o plytke, bo wczesniej na duronie szlo wszystko gladziutko :) tylko teraz rafil sie taki Athlon :) i on wszystko chrzani :) ale bedzie dobrze :)

 

 

co sie tyczy cpu fsb - moglem fsb podciagnac max. do 150 i tak zrobilem wiec troche to dziwne :( sprobuje jeszcze pokombinowac z biosem :)

 

3m sie

 

ps. myslalem ze sugerujesz mi zmane nicka :) twoj jest w sumie w porzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odbytorq - to ze z drugiej reki  i fakt ze 2 m-ce , nie zwalnia sprzedajacego z rekojmi ( po 1.1.2003 zmiana przepisow) . Idz i oddaj

Skoro 2 miesiące temu kupił to kupił w 2002 r. - lex retro non agit - prawo nie działa wstecz :) Poza tym wątpię by kwalifikowało się to do tejże ustawy - w instrukcji do płyty niema żadnych informacji, że ma ona obsługiwać AXP więc producent w tym zakresie jest czysty. Problem z AXP wynika nie koniecznie z tego czy płyta obsługuje 133 MHz, ale czy potrafi poprawnie rozpoznać nowe jądro procesora i dostosowac do niego napięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dario: ile rekojmi jest teraz w swietle obowiazujacego prawa? a co do plyty to jak sie w@#$wie to sprzedam ja na allegro, dorzuce troche i kupie jakas z 8x agp i innymi bajerami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dario: ile rekojmi jest teraz w swietle obowiazujacego prawa? a co do plyty to jak sie w@#$wie to sprzedam ja na allegro, dorzuce troche i kupie jakas z 8x agp i innymi bajerami :)

Na sprzęt zakupiony przed 1.01.2003 - 12 miesięcy. Od 1.01.2003 przepisy o rękojmi zostały zastąpione przepisami o odpowiedzialności sprzedawcy za produkt i zostały one generalnie ustanowione na 24 miesiące. Trudno jednak przewidzieć, jak w praktyce będą stosowane nowe regulacje gdyż jak zwykle wprowadzone przez nasz parlament rozwiązanie budzą sporo watpliwości i niejasności.

Płytę pewnie, że sprzedaj, bo co to za radocha z Athlona na KT133 :) Jak tylko możesz to dorzuć coś i zgarnij of course EPOX 8RDA+ :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezu!!!! to jest wersja 1.0, a nie 3.0!!! Od razu przepraszam wszystkich za zamieszanie. I co ja mam teraz zrobic? Bo niby moge wrzucic BIOS ver. 1.X ale nie wiem czy nie siadzie plyta? I dlaczego BIOS wykrywa plyte jako 3.0? Juz sam nie wiem. Myslicie ze moge wrzucic ver. 1.X i klopoty sie skoncza?

ps. A NIE MOWILEM ZE NIE MAM ZWOREK?!!!!! (ale wiem, ze jest to niby 1.0 a nie 3.0- sorry)

ps2. na scalaku PLL jest napisane ‘W230-03H V 16 PHI 0111 CYP 610 654’. I co teraz mam zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha a nie mówiłem że nie może to być ver. 3.0 8) . A teraz do problemu, jaki masz teraz dokładnie BIOS?? Jak płyta dziła dobrze to rodziłbym Ci zostawić tak jak jest przecież z Athlona i tak nici.

 

PS. Jak to jest ver 1.0 i działa z biosem od 3.0 to i tak winszuje Ci że wogóle działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hueh.. niezla paranoja ;] ja bym lutowal... w razie czego to i tak mniej stracisz na zjaranym ecsie niz na lezacym w biurku procku.

 

skad wiesz ze " niby 1.0" ?

.... a tera wolne gdybanie.. jest mozliwe ze gosc ma plyte w sensie laminat z nadrukami "1.0" ale faktycznie na tym jest zbudowane "3.0"( skoro bios tak to widzi) ? ( moze jakas wczesna wersja 3.0 na laminatach z 1.0 ?? :) ) .. ja juz nie wiem.. poddaje sie...

 

crazy_ivan : a jest to wogole mozliwe ? 1.0 na 3.x biosie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja moze tez cos napisze...wiec mam plyte....z seriala wychodzi ze z 24 tygodnia i chce xp 1700+ do niej wsadzicz....pytanie:

Czy musze załądować nowy bios żeby XP poszedł?? czy musze zrobic cos innego??? Dzieki za odp.Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh tylko ja nigdy nie flashowalem biosu :( i nie wiem zabardzo jak to sie robi...musze poczytac....gorzej jak sie cos spier$%^& :( ehhh no nic jak kupie proca do bede myślał :) :D POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmana BIOSa jest dziecinnie prosta, poczytaj i ściągnij odpowiednie pliki z strony ECSa. Robi się to spod Windowsa (choć są tacy którzy tej metody nie polecają ale ECS tak) trwa to chwilkę i po krzyku. Ja już na mojej zaktualizowałem dawno i bez problemów więc nie masz się czego obawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko mój angielski jest.....marny :( i może mi to ktos w skrócie opisze jakos zrozumiale...bo ja sie boje ze skopie płytke a nie zabardzo by mi sie to uśmiechało ;) w sumie to kilka kroków...wiem mniej wiecej co na koncu zrobic tylko z początkiem gorzej....pomóżcie prosze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rej a ja mam pytanie czy można wgrać do ecsa k7vta3 ver 2.0 ta 266 bios od epoxa 8rda+ i bedzie śmigało czy bede miał wtedy nforca 2 :D:D:D:D::D:D

 

a tak powaznie to to jest jakś przekręt na skale światowa z tym 1.0 a 3.0 a poztym paranoja tak troche mieć 1.0 pisze że 3.0 to cie poprostu bios zrobił w **** weź wogóle wyrzuć tego ecsa to szmelc jest wiem bo mam aqrat innego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CthulpiSS Sorry ale na www.bios.pl NIE pisze jak zaktualizowac biosa z poziomu windy...moze mi ktos powie jak to zrobic winflashem....chodzi mi o jakis skrócony opis !! :> no chyba ze ja jestem ślepy i nieznalazłem :? Crazy_Ivan opisz to w skrócie prosze :) gdzie co pozaznaczac pokolei i jak i co gddzie pootwierac i naciskac :) Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótki poradnik flaschowania BIOSu by Crazy_Ivan (WinFlashUtility)

 

1. Sciągnij WinFlash.exe i najnowszy BIOS (z www.ecs.com.tw)

2. Uruchom WinFlash.exe

3. Kliknij File i dalej Open

4. Znajdz na dysku plik nowego BIOSa (ten który ściągnołeś ze strony ECSa)

5. Zaznacz wszystkie opcje by były w kolorze niebieskawym (nie zielonym, takim jak jest przy Update, lewy dolny róg)

6. W menu po lewej wszystkie "ptaszki" mają być zaznaczone

7. Klikasz ikonkę Update BIOS now lub File ---> Update BIOS now

8. Potwierdzasz komunkiat klikając Yes

9. Czekasz

10. Jak program skończy flashować potwierdzasz chęć zrestartowania kompa, klikając ponownie Yes

11. Jeśli wszystko poszło dobrze cieszysz się z nowego BIOSa

 

Kilka uwag praktycznych:

 

Ściądnij najnowszą wersję czyli 3.7 do K7VZA ver. 3.0. Updatuj Bios na starym procku (tym który masz teraz) nie po zamianie na np. AXP 1700+

Wszystko powino pójśc dobrze i głatko ale jak teraz komp chodzi ok i nie bedzesz zmieniał proca nie zmieniaj też Biosu.

 

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...