Skocz do zawartości
radziool

Podzial Neo Na 2 Przy Pomocy Asmax-a

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka

Mam problem !! mam router ASMAX+a AR 804u

Mam rozdzielona neo 256 na 2 kompy

Problem przedstawia się tak ze jak braszko gra to ja nic nie moge robic bo mu zamula i odwrotnie.( a jak np. jak limit sie skoczyl i mielismy 4kB to braszko mogl bez problemu grac po sieci i mu nie mulio !! )

Da sie jakoś rozdzielić na sztywno to lacze ?? zebyśmy mieli po 128 kB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie tak robilem ale ja tylko zainstalowalem netlimitera i ustawilem sobie 10 KB download i 1 kB wysylania

I jak braszko gral a ja otwieralem( max download 4kB sciagalo ; upload 0,5 wysylalo ) stronki to tez mu zaczelo mulic !!! :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dolaczam sie do prosby o pomoc w podzieleniu sygnalu na 2 :D mam ruter NETGEAR (najtanszy) i lacze 640 p2p 2mb www i chcialbym to jakos rowno podzielic na 2 kompy zeby np jak gram w q3 nie miec wysokich pingow podczas sciagania czegos programami p2p na 2 kompie , da sie jakos ruter zaprogramowac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie nie da się tego zrobić na waszych routerach. Nie macie opcji QOS. Jedynie provider mógłby wam dać priorytety na odpowiednie porty (np. dla DNS, HTTP i gier), ale takie coś idzie załatwić tylko w sieciach osiedlowych, żaden duży dostawca nie będzie się w to bawił :wink:

 

Ja widze tylko jedno rozwiązanie - porządny router z QOS :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie o to chodzi ze porzadny ruter nie wchodzi w gre ,bo dopiero co zmienilem switcha na ruter i nie mam kasy na takie zabawki, a da sie jakos ograniczenia na komputerze wprowadzic ? np na innych niz moj powiedzmy ograniczenie na p2p i www

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie chodzi o to ze innej mozliwosci nie ma :mur:

 

Jak juz pisałem mozna ustawić Netlimitera na drugiej maszynie i dać np. 5-10 KB downloadu i 1-5 uploadu, wtedy nie powinno być problemów z grami, ale i tak pewności nie ma... Z 2 strony bez sensu ściągać np. film z prędkością 5 KB/s... juz lepiej pograc komfortowo, a sciaganie na 2 komputerze odłożyć na inny czas.

Edytowane przez PartyBOY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli na 1 kompie ktos gra w gry online a na 2 zaczniesz sciagac to normalne ze bedzie mial lagi- lacze jest tak czy siak JEDNO(i jest to szajsostrada...) i router z QQS nic tu nie pomoze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otoz pix3l pomoze, bo dzieki odpowiedniemu zarzadzaniu pasmem nie bedzie dochodzilo do kolizji, "zatkan" itp. Oczywiscie oba kompy nie beda mialy max lacza, ale korzystac komfortowo z obu sie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki PartyBOY !!! :)

teraz jeszcze pozostaje problem czy to bede umial ustawic :P

a moze ktos jeszcze ma jakies propozycje routera z QoS ????

bo zalezy mi na takim z ktorym bedzie malo problemu i nie padnie mi za pare miesiecy

 

 

 

No to mam nadzieje ze teraz bede mogl sobie pograc w spokoju pograc :P

Edytowane przez radziool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieżko Ci będzie znaleźć coś lepszego od wymienionych wcześniej routerów, no chyba, że wykorzystasz starego kompa i zrobisz na nim router linuxowy. W WRT54GL też siedzi linux, ale w wersji mini, ze względu na ograniczoną pamięć. Można zrobić przeróbkę i dołożyć większą pamięć w postaci karty flash np. 1GB. Dzięki większej pamięci można wgrać pełną dystrybucję linuxa, taką jak wgrywamy na normalnego kompa :)

 

Na początek polecam zabawę z DD-WRT, soft jest bradzo inntuicyjny i dodatkowo spolszczony, więc nie powinno być problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...