Skocz do zawartości
loco_pl

Jak Sformatowacnowy Dysk

Rekomendowane odpowiedzi

Podlaczylem nowy dysk Seagate Barracuda 320GB, nie mam stacji dyskietek wiec uruchomilem komputer z plyty z windowsem(XP Home), tam wykrylo ze dysk ma 137GB i tyle sformatowalo.

Nie wiedzialem co dalej zrobic, polecono mi abym uzyl narzedzia Moj komputer/Zarządzaj/Zarządzania dyskami i tam "zrobisz co tylko chcesz".

Ale nie moge zrobic wszystkiego co chce. Teraz mam sytuacje ze mam dwie niesformatowane partycje 130 i 170 gb i nie moge ich usunac bo pod prawym klawiszem myszy nie ma takiej opcji w tym narzedziu zarzadzanie dyskami. Sciagnalem partition magic 8 i disk director ale nic mi nie pomoga bo sa to wersje testowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podczas instalacji systemu z SP1 lub bez SP, tworzysz partycje na tej przestrzenie która jest dostępna, tylko jedną dla systemu, jak system juz będzie zainstalowany dodajesz SP2 i zagospodarowujesz resztę dysku

Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedlugo sciagnie sie Sp2 mam nadzieje ze pomoze, thx za odpowiedzi.

 

edit: sciagnal sie ale nie skopiowal na dysk, pisze ze za malo miejsca ^_^ Sciagam od nowa.

 

edit2: podczas uruchamiania instalatora SP2 (WindowsXP-KB835935-SP2-PLK.exe) wywala blue screen z kodem bledu 0x0000008e. Wczesniej czesto mialem niespodziewany blue screen z tym bledem ale lekko zmodyfikowalem komputer przy pomocy moich adidasow i problem zniknął.

Czy istnieje jakis inny sposob? Jesli nie to chyba spedze jutrzejszy ranek na szukaniu cracka do partition magic.

 

problem rozwiazany

Edytowane przez loco_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na przyszłość to nie jest potrzebny sp2, wystarczy drobna modyfikacja rejestru:

start>uruchom>regedit

odnajdujemy klucz

HKEY_LOCAL_MCHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Atapi\Parameters

i ustawiamy wartość "EnableBigLba" na 1.

 

Teraz wystarczy zrestartować komputer i windows powinien zauważyć resztę dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...