Skocz do zawartości
nomoreafro

Kręcenie Durona 1200MHz - pytania ...

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar podkrecic Durona 1200MHz na plycie ECS K7S5A v3 z 256MB SDRAM 133MHz, mam juz do tego zainstalowany overclockerski BIOS, chcialbym sie tylko dowiedziec na jakiej szynie bedzie chodzic AGP oraz PCI jesli podkrece procka i pamieci na 112/112 @1344MHz lub na 124/124 @1488MHz (poleci na tym w ogole ten Duron). Mam Barracude IV 40GB i jak kiedys krecilem Celka to sie wywalala, Windows 2000 SP3 wieszal sie na niebieskim pasku postepu. Celek chodzil wtedy na szynie 83MHz (400@500) takze obawiam sie ze teraz tez moze sie wywalac. W kompie mam jeszcze CDROM CDRW SB Live! TUNER TV oraz 2 LANy takze im tez moze nie pasic zwiekszona szyna PCI. Jaka bezpieczna i stabilna szyne radzice ustawic? Prosze podajcie jeszcze graniczna stabilna temperature pracy w/w Durona, czy aktualne 48-50C jakie mam to w miare dobra temperatura?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze podajcie jeszcze graniczna stabilna temperature pracy w/w Durona, czy aktualne 48-50C jakie mam to w miare dobra temperatura?

wiesz ja mam 38-39 w porywach na procku kręconym tak jak w podpisie... a po za tym uzyj opcji szukaj :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na takiej płycie to wynik bedzie niezbyt wysoki i stabilny, ecs to w koncu ecs, takie coś co bedzie płyta dopiero jak podrośnie :P :lol:

Akurat o baracudaka nie będzie się musił nic martwić bo ten ecs zmienia dzielnik na 4 już przy 124 i będzie miał wtedy niedotaktowane pci i agp (odpowiednio 31 i 62).

A do magistrali 124 powinno się udać przydużym szcęściu :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze ECS to nie najlepsza plyta do krecenia ale krecic sie jednak na niej da, wystarczy poczytac baze na www.overclockers.com wczoraj procek odpalil bez problemu na 112*12=1350MHz ale tak jak mowilem Barracuda sie zawiesila na niebieskim pasku postepu, no i temperatura na dzien dobry skoczyla do 54C, takze musze najpierw chlodzenie poprawic i pozniej sprubuje magistrali 124, pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...