Skocz do zawartości
cin_mar

Jaka Płyta?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ktora z nich mozecie polecic?? Narazie ma chodzic na niej 6400 w przyszlosci moze bedzie zmiana, ale narazie zostaje ten. Wiem ze na P5B DLX mozna osiagnac ~500fsb ale nie potrzebuje tego, wiec tym sie nie kierujcie. Choc P5N32-E na kilku forach osiagnela niewiele nizszy wynik bo 470-480. Co do procesora wystarczylo by mi ok 3,5GHz a do tego jest potrzebne 437 a tyle to napewno osiagne na 680i. Tyle ze czytalem ze sa nia niej puste fsb, czy to jest wada chipsetu czy biosu i poprzez niego moze byc pozniej naprawiona?? I czy ktos z ew. posiadaczy moze sie wypowiedziec na temat jakosci dzwieku?? Bo czytalem ze nie jest ona najlepsza... to prawda?? W cenie roznica miedzy nimi wynosi ~150zl warto doplacic do 680i i miec plyte na nowym chipsecie??


Mam jeszcze dylemat czy warto dolozyc i kupic Cruciale Ballistix 2x512MB 800 czy Patrioty 800 LLK wystarcza?? Licze na ok.1000mhz wiecej nie potrzebuje raczej..


Jak by mial ktos na sprzedaz jakies pamieci 2x512 667 lub 800 to piszcie na PM bo jestem na kupnie, jestem takze zainteresowany kupnem GF 7300/7600/7900 jak by ktos mial. Ale to tak na marginesie :)

Z gory dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ktora z nich mozecie polecic?? Narazie ma chodzic na niej 6400 w przyszlosci moze bedzie zmiana, ale narazie zostaje ten. Wiem ze na P5B DLX mozna osiagnac ~500fsb ale nie potrzebuje tego, wiec tym sie nie kierujcie. Choc P5N32-E na kilku forach osiagnela niewiele nizszy wynik bo 470-480. Co do procesora wystarczylo by mi ok 3,5GHz a do tego jest potrzebne 437 a tyle to napewno osiagne na 680i. Tyle ze czytalem ze sa nia niej puste fsb, czy to jest wada chipsetu czy biosu i poprzez niego moze byc pozniej naprawiona?? I czy ktos z ew. posiadaczy moze sie wypowiedziec na temat jakosci dzwieku?? Bo czytalem ze nie jest ona najlepsza... to prawda?? W cenie roznica miedzy nimi wynosi ~150zl warto doplacic do 680i i miec plyte na nowym chipsecie??

Mam jeszcze dylemat czy warto dolozyc i kupic Cruciale Ballistix 2x512MB 800 czy Patrioty 800 LLK wystarcza?? Licze na ok.1000mhz wiecej nie potrzebuje raczej..

Z gory dzieki za pomoc

P5B Deluxe ma w ostatnim biosie chyba FSB = 650. Jak kupujesz taka plyte to nie mow, ze korzysasz z dzwieku wbudowanego, bo w/g mnie to wstyd i hańba. Jesli kupujesz 680i to rozumiem, ze bedziesz dzialal w SLI?? bo inaczej nie ma zbytnio sensu sie w ta platforme pakowac. Wydasz wiecej kasy a mozliwosci te same co p965. Cruciale i Partioty serii LLK to Micron D9 wiec nie ma znaczenia czy jedne czy drugie, kwestia firmy ktora wolisz zarowno na jednych jak i drugich zrobisz 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce miec SLI, wprawdzie nie teraz ale powiedzmy za 3 mce dokupie druga karta, ale tak to juz bym mial plyta przygotowana pod SLI i nie musialbym jej zmieniac pozniej. Ale nie kierujcie sie narazie tym przy wyborze bo to sprawa pozniejsza, a w tym czasie wszystko sie moze zmienic i moze rownie dobrze pasc na jedna karta... Narazie bede zmuszony skorzystac z wbudowanej, bo kupie Audigy ale to za 1-2 mce wiec chwile musi pochodzic na niej, dlatego pytam jak z jakoscia. Wszystkie Patrioty LLK to D9?? Te 667 tez?? Bo jak tak to wizal bym te 667 a pozostala kasa akurat na dolozenie do plyty by byla :)

Edytowane przez cin_mar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce miec SLI, wprawdzie nie teraz ale powiedzmy za 3 mce dokupie druga karta, ale tak to juz bym mial plyta przygotowana pod SLI i nie musialbym jej zmieniac pozniej. Ale nie kierujcie sie narazie tym przy wyborze bo to sprawa pozniejsza, a w tym czasie wszystko sie moze zmienic i moze rownie dobrze pasc na jedna karta... Narazie bede zmuszony skorzystac z wbudowanej, bo kupie Audigy ale to za 1-2 mce wiec chwile musi pochodzic na niej, dlatego pytam jak z jakoscia. Wszystkie Patrioty LLK to D9?? Te 667 tez?? Bo jak tak to wizal bym te 667 a pozostala kasa akurat na dolozenie do plyty by byla :)

 

Nie sadze by 667 byly pozaa tym pytales o 800 a nie o 667. Na D9 tu masz liste : http://ramlist.ath.cx/ddr2/ Interesuja Cie kosci na D9GMH lub GKX. Te na zaznaczone na czerwono juz nie istnieja patrzysz tylko po zielonych wartosciach. (O ile kupujesz nowe pamieci)

 

Jezeli kupisz Audigy 2 ZS czy X-Fi za 1-2 miesiace to co Cie interesuje jakosc dzwieku? Przez taki okres czasu na pewno Ci wystarczy.

Edytowane przez File

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

apropo pamieci to patriotyLLK sa na ELPIDACH!!!! a NIE na MICRONACH!!!! ale 1000 llk beda robic! a jak nie chcesz tak pakowac kasy to kup zwykla p5b jak magistrala 460 ci wystarczy.

 

i ten kto pisal ze patrioty llk sa na micronach to jakis nawiedzony byl chyba! teraz nowe pamieci patriota to na 90% ELPIDA moze bedziesz mial farta i trafisz na mikrona. a tak wogole to piszesz ze za jakis czas cos kupisz dokupisz itd.. stary za jakis czas to pewnie zmienisz kompa bo znowu wyjdzie cos nowego nie ma sensu tak patrzec ze kiedys cos dokupisz kupuj to na co cie stac w tej chwili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i ten kto pisal ze patrioty llk sa na micronach to jakis nawiedzony byl chyba! teraz nowe pamieci patriota to na 90% ELPIDA moze bedziesz mial farta i trafisz na mikrona. a

Hahah, najpierw piszesz, ze ten co pisal (czyli ja) ze llk sa na mikronach jest nawiedzony, a potem piszesz, ze jak bedziesz mial farta to w llk trafisz na mikrona. Zdecyduj sie. :mur:

 

 

 

PC6400LL 4.0-4-4-12 @ 2.1~2.2V

 

PDC21G6400+LLK / PDC22G6400+LLK

 

 

Elpida …

 

Micron D9GMH (B6-3)

 

Micron D9DQW (BT-37E)

 

Micron D9DQT (BT-3)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...