Skocz do zawartości
KOFEK

Asus P5n-e Sli - Nforce 650i Sli

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko, a wlasciwie dwa...

 

Pierwsza sprawa - czy napiecie na NB ma jakis wplyw na krecenie pamieci ?? goodramy z podpisu przy 1,4V na NB za cholere nie chca sie odpalic przy 1T, napiecie na mem 2.0 - 2.3V i przy zadnym nie chce wstac. Obecnie chodzi przy 1.9 (5-5-5-12-2T)

 

Druga sprawa - regulacja obrotow AC7. Temp w spoczynku przy QFAN disable (~2300rpm) - 33C, przy max obciazeniu ~48C. Jesli dam QFAN available temp o jakies 5C wieksze, ale za to jest ciszej :) Jak ustawic najlepiej te obroty ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z czego mi wiadomo to 1T tutaj nie pali :wink: a co to temp. to sie nie wypowiem bo u mnie czujniki padły tak samo szybko jak sama płyta.

Edytowane przez teat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@spoxxx #533

 

Dzięki za info , ale czy 2.2 V to trochę nie za dużo przy standardzie 1.8 V - dmuchasz czymś na pamięci czy jeśli jest gwarancja to luz :D

 

 

A tak dziś łaziłem sobie po sajcie Nvidii i znalazłęm sporego PDF-a o tytule : nforce_680i_sli_overclocking.pdf .

Właśnie go ciągnę - ma dopisek na 1 stronie "Nvidia Confidential " :lol:

 

Może coś tam ciekawego wyczytam także dla 650 i ???

Edytowane przez sebx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie leci na jakimś Pentium II + 64ramu. Zgadłem? :lol2:

Zgadza sie drogi kolego :wink: jutro leci do grala :) nie no oki byla ale zdenerwowała mnie :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@spoxxx #533

 

Dzięki za info , ale czy 2.2 V to trochę nie za dużo przy standardzie 1.8 V - dmuchasz czymś na pamięci czy jeśli jest gwarancja to luz :D

A tak dziś łaziłem sobie po sajcie Nvidii i znalazłęm sporego PDF-a o tytule : nforce_680i_sli_overclocking.pdf .

Właśnie go ciągnę - ma dopisek na 1 stronie "Nvidia Confidential " :lol:

 

Może coś tam ciekawego wyczytam także dla 650 i ???

ogólnie mam na nie gwarancje i jak widac na razie nic sie nie stało więc jade tak na nich ale gdzies tez znowu wyczytałęm ze ludzie dawali na nie 2,4 tylko znowu to nic nie dawalo wiec nie ma sensu podnosic wyzej a sądze ze do 2,2 jest bezpiecznie jeszcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi nie działają 3 sloty pamięci:/ (działa tylko ten najdalej oddalony od procesora czarny bank). Właśnie w pobliży niego znalazłem od spodu płyty trochę przypalony kondensator(pin). Ma ktoś jakiś pomysł oczywiscie prucz odniesienia płyty do serwisu??:) A wie ktoś może jak wygląda teraz polityka serwisu asus'a bo tak sie składa ze mam przykruszony rdzen na mostku północnym i nie wiem czy nie będzie przez to problemów. Z góry dzięki za odpowiedz.

POZDAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lipa_ml

nikomu nie chce sie sprawdzic czy działą karta w dolnym slocie? sa zdania podzielone na pclab twierdza ze bedzie działac na tutaj ze nie moze ktos zrobic taki test? przełozyc z górnego do dolnego pcie grafe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pclab twierdza ze jak sie włozy grafe tylko w dolny slot pcie to działa wszystko, moze ktos to sprawdzic? bo akurat to jest dla mnie ważne . z góry dzięki

Ja kiedyś próbowałem oczywiście bez przekładania tego "asus sli selektor'a";) i nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zainstalowałem Vistę na swoim sprzęcie - najnowsze sterowniki nForce 15.00 - hmmm ... instalacja trwała dłużej niż na moim poprzednim sprzęcie - moze dlatego ,że chipset świeży i długo trwało rozpoznawanie komponentów - ale najlepsze jest to iż Windows Update zaproponował ściągnięci 267 MB updateów :-) (ale w tym są też ważne poprawki ACPI , Nvidia nForce memory controller , WDDM 7800 GT driver itp ...)

 

Coś mi się zdaje ,że CPU QFAN nie rabotajet :-(

 

Viva la Vista !!!

Edytowane przez sebx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KARTA W DOLNYM SLOCIE DZIALA - przestan w kolko pytac

pozatym pisalem juz o tym wczesniej

podobnie nic nie zmienia przestawienie mostka na sli/single (przy 1 karcie)

 

 

pewin - z tego co pamietam, to nie do konca wiadomo co jest nie teges z ta kostka ramu.. a moze sie juz cos wyjasnilo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, chyba udalo mi sie ukruszyc rdzen NB.

Chyba, ze ktos wie czego to moze byc objaw: po wlaczeniu brak reakcji. Wiatraki sie kreca, ale pikac nie pika.. Nic sie nie dzieje. Trup? Serwis? Kupiona pare dni temu, moze dadza mi nowa, jak powiem, ze przy pierwszym uruchomieniu tak bylo :]..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

warto sprawdzic...

takie same objawy (krecace wiatraki i nic pozatym) ma 99% uwalonych plyt.

a jak kupiles plyte kilka dni temu, to powinni ci wymienic na nowa - powiedz ze dopiero ja zlazyles bo czekales na czesci (proca, grafe, ...) i nie wstala - moze sie uda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikomu nie chce sie sprawdzic czy działą karta w dolnym slocie? sa zdania podzielone na pclab twierdza ze bedzie działac na tutaj ze nie moze ktos zrobic taki test? przełozyc z górnego do dolnego pcie grafe ?

jak nie umiesz zrozumiec co sie do Ciebie pisze i co chwile zadajesz durne pytania to trudno sie dziwic ze ludzie Cie maja gdzies....

 

na tym forum tez Ci ktos napisal ze bedziesz dzialac, ale chyba to do Ciebie nie dotarło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lipa_ml

jak nie umiesz zrozumiec co sie do Ciebie pisze i co chwile zadajesz durne pytania to trudno sie dziwic ze ludzie Cie maja gdzies....

 

na tym forum tez Ci ktos napisal ze bedziesz dzialac, ale chyba to do Ciebie nie dotarło.

a co w tym pytaniu durnego? pytam bo chce wiedziec jesli nie mam tej płyty a interesuje mnie jakas kwestia to chyba po to jest forum zeby zapytac. nie kazdy sie spuszcza tylko nad oc jak ty. a spytałem jeszcze raz poniewaz na pclab twierdza ze powinno działac wiec chciałęm zeby ktos sprawdził to fizycznie. bo co za problem przełożyc na chwile karte i się upewnic? wiec nie pisz ze to durne pytania bo dla mnie to było np. ważne . i ty chyba nie rozumiesz co czytasz bo na tym forum napisał mi jeden użytkownik ze nie działa wiec po co piszesz takie głupoty?

maydayone napisał " Ja kiedyś próbowałem oczywiście bez przekładania tego "asus sli selektor'a";) i nie działa."

 

wiec dlatego chciałem się upewnic

 

a po odpowiedzi chase1 juz nie pytałem wiec zastanów się co piszesz troche. bo pisząc ze to durne pytanie obrażasz mnie a mi się to nie podoba

zobacz kiedy zadałem drugi raz pytanie a kiedy padła odpowiedź chase1 a potem pisz takie głupoty ze ciągle pytam.

Edytowane przez lipa_ml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

warto sprawdzic...

takie same objawy (krecace wiatraki i nic pozatym) ma 99% uwalonych plyt.

a jak kupiles plyte kilka dni temu, to powinni ci wymienic na nowa - powiedz ze dopiero ja zlazyles bo czekales na czesci (proca, grafe, ...) i nie wstala - moze sie uda

Tak wlasnie zrobilem. Sprawdzili tylko w serwisie czy faktycznie nie wstaje i dali mi nowa.

Ehh, 2 uwalone plyty przez bloczek z NB. Tym reazem chyba zostane przy oryginalnym pasywnym chlodzeniu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założyłem dzisiaj Noctue NC-U6 na NB i powiem tylko, że do pasywnego chłodzenia się nie nadaje. Temp. radiatora to jakies 55C, jedyny plus to taki ze jak dołoże wiatrak 40x40 puszczony na 5V to temp. spada do 35C.

 

Straszna grzałka z tego 650i.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieści się, wentylator ma wymiary 60x60, a nie 40x40 ;)

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Ja na seryjnym radiatorze na chipsecie mam przy boxowym wentylatorze puszczonym na procu na 12V 54*C-57*C a jak puszcze wentylator na 5V to bez większych problemów temperatura radiatora chipsetu skacze do 75*C-78*C.

No i właśnie zastanawiam się nad zmianą radiatora na Noctua NC-U6. Szczerze ... Opłaca się na to wydać 90zł ? Dodam jeszcze, że niedługo zakładam SCYTHE Infinity i nie wiem jak to się pomieści. Co radzicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze robisz jakas zware albo cos... jaki masz blok ?

Blok od miska mam. Ten co na DFI NF4 robil.. Problem jest taki, ze mimo "podkladek" kolysal mi sie strasznie i na DFI i tutaj.

Swoja droga.. przesiadlem sie na C2D bo zabilem plyte z 939 w ten sam sposob. W serwisie nie umieli (odziwo ;) ) naprawic i mialem sobie wybrac ze sklepu cos nowego za tyle, ile wydalem za nią kiedys.. Dobry interes :).

Na razie zostane przy tym oryginalnym + nawiew ze sciany budy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

themOn, tyle że ja mam Ninja'e i ona patrząc z góry zachodzi na radiator chipsetu. Dlatego mam wątpliwości. A ja i tak chciałbym tam wcisnąć fandera 92 :wink:

To zależy ile zachodzi na radiator, pozatym nie wiem czy jest sens wydawać 90zł, skoro podobne wyniki można uzyskać dokładając wentyl 80x80@5V na oryginalne chłodzenie.

Edytowane przez themOn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...