Skocz do zawartości
KOFEK

Asus P5n-e Sli - Nforce 650i Sli

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie na na 10th AE plyta zabootowala i nawet windows sie zaladowal na 610(1220) na.... 4-4-4-12 2,42V ale pozniej juz nie bylo tak ciekawie...

jak znajde troche czasu to zobacze jak to z 5-5-5-x lata, choc musze powiedziec ze jesli chodzi o obsluge pamieci to plyta jest bardzo kaprysna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci żeby chodziły stabilnie na 900 muszę dać 2.3v ! Więcej nie chcą iść nawet jak zluzuję timingi. Dziwna ta mobo jest.

T1????????? wow to czego chcesz... pobaw sie w T2... i zobaczymy ile wyciagniesz... (powinno byc kolo 1200 mhz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

T1????????? wow to czego chcesz... pobaw sie w T2... i zobaczymy ile wyciagniesz... (powinno byc kolo 1200 mhz)

Moje śmigają koło 920 na czwórkach 1T przy 2.1V, z tym że różnica w wydajności pomiędzy 2T a 1T nie jest tak duża jak to wszędzie piszą.

 

Za to na 2T i piątkach podlatują tylko pod 1100 max. Co najmniej dziwne.

Edytowane przez arczi_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze....? :unsure:

Czy czasem nie warto miec cl4 na 800MHz niz wiecej na cl5? Gdzies mi sie wydawalo ze czytalem ze wydajnosc sie pokrywa... [;

No niby tak ale zawsze warto sprawdzić ile potrafią ;) no bo ponad 1000MHz na piątkach może być wydajniejsze..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tia... 150% pamieci chcecie zebym wyciagnal... Litosci bo sie skusze pochopnie ;]]]

888 cl5 i 2t wystartowalo...

 

Update - Niech was cholera - 1000MHz na 55515 2t, 2.18v

To było prawie jak pewne :damage_wall:

nie musisz dziękować :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orgiusz - zrób sobie jeszcze jakieś porównanie ustawień - stare vs nowe.

 

Ja u siebie zauważyłem dziwną rzecz, zazwyczaj na codzień pamięci leciały w Unlinked, dziś ustawiłem sobie w Linked na tej samej częstotliwości i zauważyłem dziwną rzecz - komp potrafi się w takim ustawieniu zwiesić podczas podstawowych czynności (filmy, winamp, gg, net) czasem po 5 minutach, czasem po 2 godzinach, natomiast Orthos śmiga spokojnie 3 godziny. Dziwne, w Unlinked czegoś takiego nie mam, a jak jest u Was?

Edytowane przez arczi_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jeśli można sie wtrącić i poprosić o odpowiedź na nurtujące mnie pytanie, czytałem topik mówię od razu.

Mam teraz procka ustawionego na 34121 i mam pytanie mam w biosie ustawione 1.37 włączam pc probe i pokazuje mi 1.30 1.28 w stresie - orthos. Czy te napięcia są realne (w miarę realne wiem że najlepiej sie mierzy miernikiem ale sie spytać muszę :) ) wiem że płytka posiada vdropa ale nie wiem właśnie jakiego?? A z tego co wynika (pc probe) jest on rzędu 0.7-0.9 v...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jeśli można sie wtrącić i poprosić o odpowiedź na nurtujące mnie pytanie, czytałem topik mówię od razu.

Mam teraz procka ustawionego na 34121 i mam pytanie mam w biosie ustawione 1.37 włączam pc probe i pokazuje mi 1.30 1.28 w stresie - orthos. Czy te napięcia są realne (w miarę realne wiem że najlepiej sie mierzy miernikiem ale sie spytać muszę :) ) wiem że płytka posiada vdropa ale nie wiem właśnie jakiego?? A z tego co wynika (pc probe) jest on rzędu 0.7-0.9 v...

realne napiecia masz tylko jak zmierzysz sobie miernikiem a nie patrz na to , co pokazują progsy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fakt raz za dużo przycisnąłem przycisk... Chodzi mi teraz na 3412 volt - 1.37

Fakt wiem, że sie mierzy miernikiem dla tego o tym napisałem ale chciałem wiedzieć ile u Was ten vdrop wynosi. I tym samym dowiedzieć sie na jakim napięciu działa mój procek na tych taktowaniach... Bo nie mam miernika a wróżka nie jestem...

Heh co do procka to płyta nie chce wstać na wyższych taktach a nie chce dawać napięcia na mostek większego bo ma teraz 1.5 z groszem a 1.7 t już ihmo za dużo... Choć pewnie poszedł bym na 100% powyżej 3500MHz

 

post-146712-1179491351_thumb.jpg

Edytowane przez mato22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ladne fsb nawet... to moze byc juz bariera dla plyty

 

Poszła już i na 1975MHz ale niestabilnie. Ewidentnie brak v na mostku... A jak mówię szkoda mi jej. Bo na inną płytkę nie mam teraz pieniążków..

A jak Panowie z vdropami?? ile one przeważnie wynoszą??

Edytowane przez mato22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie kupilem ta plyte i od poczatku mam z nia problemy - w serwisie niby wymienili na nowy model.

 

Mam sporo pytan ale zacze od poczatku:

 

1. Na jakim biosie teraz smigacie ? Czy sa z tym jakies ograniczenia

2. Podczas pierwszego resetu instalki system pokazuje komunikat:

Błąd ładowania systemu operacyjnego - na stronie MS widnieje tam instrukcja ze wina moze byc stary bios ( faktycznie bios jest stary bo 202 )

3. Poprzednia plyta po zlozeniu - pokazywala beldy Klawatuty i myszki - nie chciala wejsc do biosu i prawdopodobnie uwalila karte graficzna

 

Czekam na kontakt z osoba ktora miala tez takie anomalie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak klawatura byla na USB - pozniej wygrzebalem jakas stara z szafy - ale tez nic to nie dalo - wczoraj mialem podobny problem - dzis kom wraca do serwisu

 

Przepiec raczej nie bylo - mam tez bardzo dobry zasilacz.

 

Od lat mialem plyty asusa - jednak ostatnie 2 byly porazka

 

Bios w niej to 202 - moze to problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Mam pytanko odnośnie podkręcania na tej płycie. Jak ustawiacie napięcie dla procka? Na auto czy na konkretną wartość? Rozumiem że wraz ze wzrostem FSB wzrasta też wartość napięcia. Nie mam vdroopa także co będzie dla mnie bardziej korzystne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

' date='19 maj 2007, 13:16' post='2617000']

Mam pytanko odnośnie podkręcania na tej płycie. Jak ustawiacie napięcie dla procka? Na auto czy na konkretną wartość? Rozumiem że wraz ze wzrostem FSB wzrasta też wartość napięcia. Nie mam vdroopa także co będzie dla mnie bardziej korzystne?

jest tak jak sobie ustawisz recznie :P...

 

nigdy nei wierzylem w zadne automaty :) to niebezpieczne :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

' date='19 maj 2007, 13:16' post='2617000']

Mam pytanko odnośnie podkręcania na tej płycie. Jak ustawiacie napięcie dla procka? Na auto czy na konkretną wartość? Rozumiem że wraz ze wzrostem FSB wzrasta też wartość napięcia. Nie mam vdroopa także co będzie dla mnie bardziej korzystne?

Jak kręcisz to napięcia ustawiaj ręcznie, nie korzystaj z auto :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzac na zysk stabilnosci po ustawieniu recznym timingow - auto ni! Chyba ze nie jestes pewny jaka powinna miec wartosc ( z zakresu 1-127 :lol2: ).

Szukajac maksimum powiem tylko ze udalo mi sie osiagnac 100% oc procka dla 16,468 sek 1M w sPI :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...