Skocz do zawartości
Zajdzik

Walnięta Grafa?

Rekomendowane odpowiedzi

W piątek złożyłem sobie nowego kompa (taki jak w sygnaturce) no i wczoraj nagle po tym jak sobie grałem bach i artefakty wszedzie się zaczeły pojawiać i po chwili już cały ekran w artefaktach, wiec robie restarta ale nic to nie dalo bo artefakty już od samego początku po włączeniu teraz są. Zrobiłem resecić biosu, wyjołem grałe włożyłem w drugi slot pci-e, podłączałem monitor do drugiego wyjścia na grafie i nic, cały czas artefakty.

monitor jest ok bo podłączyłem do drugiego kompa i ok, ram i proc tez raczej ok.

jedynie grafa albo płyta ale chyba grafa.

 

Czy w takiej sytuacji nie pozostało mi nic jak tylko jutro się przejść do grala i wymienić grafe??

czy może problem tkwi gdzieś indziej??

 

ps. czy wymienią mi ją na miejscu czy musze oddać na gwarancję (wkońcu kupiłem ją dopiero w piątek i chodziła może z 5h) a chyba jest jakiś okres "wypróbowania" czy jakoś tak??

Edytowane przez Zajdzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy coś poza grafą może wytwarzać artefakty?? bo nie mam jak jej sprawdzić na innym kompie tak też z innymi częściami.

procek raczej na pewno jest ok bo to selekt od Pitera, ram raczej tez nie powinien, może płyta??

chciałbym mieć jako taką pewność przed oddaniem bo w sklepie jej nie ma na stanie i chwile i tak musze poczekać a nie chce by się potem okazało że to jednak coś innego było i znowu wymieniać :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno grafa, ale dlaczego? dobrze jest chłodzona?

 

edit:

@piotralek - mamy ten sam tok myśłenia :lol:

Edytowane przez teat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilacz jest ok (zresztą tydzień temu kupiony)

sprawdzałem na jedym i na drugim kablu od pci-e

ps. po tym jak chwile komp stał sobie bez podłączenia, jak włączyłem ponownie to przez około 10s było ok ale jak minął ekran biosu znowu to samo, i po restarcie już od początku arty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arty są wtedy gdy sie przekroczy oc, przegżania, hmmm dziwne <_< oddaj to do sklepu :lol: weź wyciagnij grafe i ja zchłudz troche i włącz i napisz cos sie dzieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to masz tak zwanego ph 5,5 , oddaj jutro ją do sklepu, powiedz ze ci dali popsutą bo to nie możliwe zeby grafa za XXX padła po 5h działania i domagaj sie drugiej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lacze sie z Toba w bolu ze musisz grafike oddac do serwisu w sklepei na G (nazwa tego sklepu nie moze mi przejsc przez gardlo bez wypowiedzenia litanii nslow uwazanych za niecenzuralnych wiec pisac tez nie bede). Jak znam zycie i serwis ww sklepu to oddasz im karte jako zwykla reklamacje czyli 14 dni roboczych masz kompa z glowy. Oni nie wymieniaja graf prawie od reki bez tych wlasnie 14 dni. Tak robia w ESC.pl i tam trzeba bylo kompa kupic o niebo lepszy serwis.

 

A co do grafy to na 100% poszly pamieci na grafie. Jak artuje karta po flashu biosu to pamieci. No other choice.

Powodzenia napisz co wskurales i nastaw sie na czekanie.

Edytowane przez mib

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja im dam czekanie,

no ok nie mają na stanie to max 2 dni i powinni ją sprowadzić ale na więcej się nie zgodze

Musze Cie zmartwic!!!! Ten sklep ma dziwna polityke wkur**ania klienta.

Grafe oddac musisz u nich w serwisie jakos uszkodzona, nie przyjma Tobie i nie wymienia grafy tak od reki. Dopiero po tym jak grafa do nich wroci ze stwierdzeniem ze jest walnieta to wtedy mozesz cokolwiek robic. Najprawdopodobniej grafa zostanie przez nich wyslana do serwisu i tam naprawiona tudziesz wymieniona na nowa.

Nic innego nie zrobisz. Przykro mi....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo wchodzisz do sklepu z pięknie ułożonym łańcuszkiem miłych słow + kibole :lol: , grafe raczej wezma na serwis wiec max 28dni roboczych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fanboy

jednym słowem można się wkur...

hehe w[ciach!]isz sie jezeli uznaja ze to uszkodzenie mechaniczne z twojej winy i to gwarancji nie podlega

i zwrot karty w stanie jakim ja zlozyles do reklamacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety niby nie było innego wyjścia jak tylko oddać ją do sprawdzenia, teoretycznie do jutra mają ją sprawdzić i zamówić nowy egzemplarz no i teoretycznie do czwartku powinienem mieć grafe spowrotem.

tylko czemu mam dziwne przeczucie że to nie będzie ten czwartek

Edytowane przez Zajdzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja wiem co się stało, to wszystko prze z tę nową technologie stopu lutu cynowo-srebrnego (niby ekologiczną), powstały zimne luty pod GPU, reki nie dam uciąc, że na 100% ale jestem pewien. Stosuja tę technologię w kartach graficznych, przekłada się to wszystko na dużą ilośc walniętych kart. Czynnikiem wywoławczym jest tutaj temperatura! Wiem kto takie cuda naprawia :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja wiem co się stało, to wszystko prze z tę nową technologie stopu lutu cynowo-srebrnego (niby ekologiczną), powstały zimne luty pod GPU, reki nie dam uciąc, że na 100% ale jestem pewien. Stosuja tę technologię w kartach graficznych, przekłada się to wszystko na dużą ilośc walniętych kart. Czynnikiem wywoławczym jest tutaj temperatura! Wiem kto takie cuda naprawia :wink:

Tylko ze jemu padly pamieci. Padniety gpu daje inne objawy, np zwisy zacinki itp.

A co do lutowania to masz racje stopy z olowiem sa prze KE zakazane poza obszarami strategicznymi czyli urzadzeniami komunikacyjnymi serwer itp (do 2010 wlacznie).

Stopy lutownicze obecnie maja wzsza temp stopienia nie wszystkie lutowniczki to lapia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...