Skocz do zawartości
KHysiek

Jakie Pamieci Aktualnie - Ddr2/2gb Dualkit (do 1000zł)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :)

Zmieniam w końcu swojego starego Bartona na C2D, jestem przed zakupem płyty, procka i pamiięci. I własnie z pamięciami jest największy problem, nie tylko dlatego że są cholernie drogie teraz. Grzebię po internecie i sklepach od miesiąca ponad i nie mogę nic dobrać.

Jako płytę biorę Asusa P5B-E + E6400. Chcę go podkręcić ile się da, ale nic ekstremalnego - coolerem będzie najprawdopodobniej Scythe Ninja . Jak na razie wytypowałem (faworytki przodem)

GEIL Ultra 667 CL3 - za 869 w Proline (podobno ProMOSy)

GEIL Ultra 800 CL4 - 959 - podobno Elpidy

PQI Turbo 667 CL3 - ok 890 - nie wiadomo co

Najbardziej się skłaniam ku tym pierwszym.

Podobno wartość ma znaczenie przy podkręcaniu 1:1 na płycie na 965P, ale moze ktoś bardziej doświadczony w podkręcaniu C2D mi podpowie które i jaki byłyby najlepsze. Muszę kupić na firmę, więc potrzebuje fakturę VAT - co ogranicza ilosć dostępnych źródeł jakie znalazłem w necie. Na D9 mnie nie stać niestety., no chyba ze mam marne szanse na wyduszenie z niego (E6400) sensownego oc (3200-3400MHz).

Co mi radzicie do kupienia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wziąłbym Geile Ultra 2x1GB PC2-6400 800MHz CL4.

Jeśli chodzi o płytę, to zastanowiłbym się nad Gigabytem 965P DS4.

Cena nie wiele wyższa, a płyta według mnie lepsza.

Pamięci będą prawdopodobnie na Eplidach więc z oc nie będzie problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowalem sie na P5B-E bo ma lepszy chip audio, a reszte mozliwości nie gorsze (od rev 1.02G) od DS4, a jakos odniosłem wrażenie ze lepsze ludzie mają wyniki (np Anand), bo Gigabyte nie może jakos dostroic ichniego BIOSu.

Ale to mniej ważne.

Podobno Promosy sa lepsze od Elpidy, (jakies nowe Teamy 667 super sie kręcą na tych chipkach) dlatego wolałbym te Geile Ultra 667.

Edytowane przez KHysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że bazi nie wystawi faktury z tego co mi wiadomo a kolega własnie chce sprzęt na fakture.

Rzeczywiscie nie doczytalem :oops:

 

Co do Geili 667, jezeli tam sa promosy, powinny sie krecic jak dobre elpidy, ktore sa w Geilach 800. Roznica 100PLN mozesz zaryzykowac.

 

Zauwazylem tez ze chcesz ninje, lepszym rozwiazaniem bedzie TT Big Typhoon lub Infinity.

Edytowane przez Kas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...