Skocz do zawartości
tomeczeks23

Czy Pociągnie Net24 6 Mb

Rekomendowane odpowiedzi

taki ciemny jesteś, czy tylko takiego udajesz ??

 

zadzwoń SE na infolinie 0801802803 i się spytaj :] trudne ??

 

:angry: ciemny nie jestem, dzwoniłem! technicznie możliwe ale czy to oznacza, że pójdzie np. 100 mbit gdyby taki był oferowany? <_< :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry, że tak napisałem :], ale co ja wróżka jestem ??

jak zadzwoniłeś i powiedzieli ci, że technicznie możliwe jest to jaki masz problem ??

 

a czy oni drogi panie wiedza po podaniu jedynie numeru telefonu jaka jest jakość linii telefonicznej? <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ? LOL a co my jestesmy wrozki i mamy wiedziec lepiej od twojego providera i zarazem od wlascieciela tej sieci ? Zastanow sie co piszesz.

 

Pozdrawiam

no i jak mowilem, baba na infolinii netii powiedziala ze owszem mozliwosci technicznie co do samej uslugi sa ale co do szybkosci nie... a na infolinii tp powiedzieli ze trzeba zaiwaniac do telepunktu i zlozyc wniosek o przeprowadzenie testow linii....

 

dlatego wlasnie zadalem to glupie dla co po niektorych pytanie..

 

to moze jakis madry czlek odpowie o ile musza byc lepsze parametry linii aby zwazywszy na fakt ze idzie 4 mbit bez problemu, poszlo takze 6 mbit? :blink: czy to duze sa roznice czy raczej nie powinienem sie przejmowac? Obydwa kable (ten do providera z 4 mbit i do mojej chaty ida z tej samej puszki na slupie..)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak szybki internet mozesz zalozyc w tepsie lub w netii (jezeli mowo o internecie ADSL lub DLS poprzez kable tepsy) zalezy od tego jak daleko jestes od centrali a nie od puszki na slupie. Im dalej od centrali tym wieksze szumy na linii i gorszy sygnal.

wiec nic tylko bic do tepsy aby przeprowadzila potrzebne testy linii.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak - jeśli masz centrale na ulicy to najprawdopodobniej możesz mieć. Liczy się odległość, radzę dobrze zaznajomić się z standardem ADSL1.1.

 

Co do wszystkich mądrych odsyłających na infolinię - na infolinii/w telepunkcie sprawdzają tylko czy początek danego numeru (np 0-58-551-xx-xx) jest przypisany do jakiejś szafy ADSL. I nic więcej - ani odległości, ani parametrów linii, nic. To wszystko może być przeprowadzone przez montera lub gdy jest synchronizacja modemu/routera z centralą.

 

Ale tak jak mówiłem - jeśli masz centrale na swojej ulicy w odległości mniejszej niż 2-1,5km to nie powinno być przeszkód, a nawet jeśli monter odpisze ze za daleko (możesz być podpięty do innej szafy, duuużo dalszej) to można złożyć zamówienie na przepięcie do najbliższej szafy.

 

Co do parametrów linii... Jak najlepsze :) Generalnie jak najmniejsze tłumienie (max 30 dB bodajże) i jak najlepszy odstęp szumu od sygnału (bodajże minimum 20dB). Na takich powinno już śmigać.

Edytowane przez igomako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak - jeśli masz centrale na ulicy to najprawdopodobniej możesz mieć. Liczy się odległość, radzę dobrze zaznajomić się z standardem ADSL1.1.

 

Co do wszystkich mądrych odsyłających na infolinię - na infolinii/w telepunkcie sprawdzają tylko czy początek danego numeru (np 0-58-551-xx-xx) jest przypisany do jakiejś szafy ADSL. I nic więcej - ani odległości, ani parametrów linii, nic. To wszystko może być przeprowadzone przez montera lub gdy jest synchronizacja modemu/routera z centralą.

 

Ale tak jak mówiłem - jeśli masz centrale na swojej ulicy w odległości mniejszej niż 2-1,5km to nie powinno być przeszkód, a nawet jeśli monter odpisze ze za daleko (możesz być podpięty do innej szafy, duuużo dalszej) to można złożyć zamówienie na przepięcie do najbliższej szafy.

 

Co do parametrów linii... Jak najlepsze :) Generalnie jak najmniejsze tłumienie (max 30 dB bodajże) i jak najlepszy odstęp szumu od sygnału (bodajże minimum 20dB). Na takich powinno już śmigać.

Ja mam netie 6 mb i mi wywala jak np dzwonie z telefonu,albo ktoś do mnie,cholera wiecie co moge z tym zrobic?Na infolinii neti nikt nie odbiera :/

Po za tym jak wy sprawdzacie te szumy?jak moge to zrobić?jakis porgramik ?To bym sprawdzil i podał wam.Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak - jeśli masz centrale na ulicy to najprawdopodobniej możesz mieć. Liczy się odległość, radzę dobrze zaznajomić się z standardem ADSL1.1.

 

Co do wszystkich mądrych odsyłających na infolinię - na infolinii/w telepunkcie sprawdzają tylko czy początek danego numeru (np 0-58-551-xx-xx) jest przypisany do jakiejś szafy ADSL. I nic więcej - ani odległości, ani parametrów linii, nic. To wszystko może być przeprowadzone przez montera lub gdy jest synchronizacja modemu/routera z centralą.

 

Ale tak jak mówiłem - jeśli masz centrale na swojej ulicy w odległości mniejszej niż 2-1,5km to nie powinno być przeszkód, a nawet jeśli monter odpisze ze za daleko (możesz być podpięty do innej szafy, duuużo dalszej) to można złożyć zamówienie na przepięcie do najbliższej szafy.

 

Co do parametrów linii... Jak najlepsze :) Generalnie jak najmniejsze tłumienie (max 30 dB bodajże) i jak najlepszy odstęp szumu od sygnału (bodajże minimum 20dB). Na takich powinno już śmigać.

 

Człowieku co ty wypisujesz; nie wprowadzaj ludzi w błąd; nie ma czegoś takiego jak jakaś szafa ADSL; po drugie tłumiennośc wynika z odległości; ważny jest odstęp sygnał szum; można mieć tłumienność nawet 60 decybeli ale przy dobrym s-szumie będzie dobrze chodzić. Jak coś tam dzwoni ale nie w tym kościele to daruj sobie.

Po trzecie nie zawsze można "przepiąc do innej szafy" i zależy co masz na myśli mówiąc szafa bo w tym wypadku to też jest różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...