Skocz do zawartości
lukk_

Xbox 360 I Internet

Rekomendowane odpowiedzi

Ok przedstawie Wam po krótce sytuacje :)

 

Otóż w poniedziałek kupiłem X360. Podłączyłem do Laptopa kablem sieciowym. Xbox Lie śmignął, mogłem ściągac demka z full speedem (neo 640). No i 3 dni temu coś się zepsuło, tylko nie wiem juz czy u mnie czy po stronie M$ :? Ściąganie demek jest "rwane" (transfer od 0-20kB/s).

 

i teraz po kolei:

 

Lapek:

IP - 192.168.0.1

Maska - 255.255.255.0

neo podpięte do lapka, ustawione DHCP oczywiście

Wyłączone firewalle, włączone udostępnianie połaczenia w ostatniej zakładce właściwości połaczenia neo

 

Xbox

IP - 192.168.0.2

maska - 255.255.255.0

brama - 192.168.0.1

DNS - 192.168.0.1 (tu tez wstawiałem DNSy prosto od TPSA (zamiast tego że DNS zależy od lapka) ale nic to nie zmienia)

 

Dziś przeinstalowałem sys na lapku. Nic to nie dało

Próbowałem inny kabel sieciowy - nic nie dało

Teraz najlepsze!! Jak podłącze kompa zamiast X'a i tak samo zrobie udowstepnianie połaczenia itd. to np. demka z Gamershell idą MAX!! Czyli teoretycznie polączenie jest ok?

następna sprawa - gadałem wczoraj z poca. nic mu nie muli :? leci max speedem

Podłącze X'a do kompa i zrobie sytuacje jak z lapkiem (zamiast lapka po prostu komp odpowiedzio skonfigurowany) - też nic to nie zmienia

Ogólnie net w Xie jest tylko są problemy z downloadem max łącza, wiec chyba konfig jest zrobiony ok?

Dziś rano lepiej mi sie ściągało niz np. teraz wieczorem na X'ie :? Tak między 30 a MAX łącza! A teraz 0-20kB/s :?

 

Teraz mam takie podejrzenia:

 

Jakaś ukryta opcja która nie pozwala na ściąganie maxem? (ale wtedy chyba też by nie dało się ściągać kompem zamiast x'a? Chyba że X korzysta z jakiegos innego protokolu? A poza tym przedtem było dobrze! :?)

 

Walniety dysk w X'ie? Ale z kolei wtedy rano by się nie ściągało troszkę lepiej

 

Walnięta sieciówka w X'ie? Ale znowu wtedy rano....bla bla bla ;)

 

(Mam nadzieje że to to) Coś z Live'm? Coś im padło? Ale dlaczego od 3 dni akurat ja miałbym problemy a taki poca np. nie? P

 

Naprawde brak mi zupełnie pomysłow :? weźcie przeanalizujcie to z boku i dajcie jakies rady :( Bo dla mnie to jedno wyklucza drugie i powstaje błedne koło :( Najbardziej prawdopodobne jeszcze jest to z awarią Xbox Live'a :?

 

EDIT

----------------------------

Dodam że mam oryg. Windowsa XP Home przez ktory chce sie polaczyc ze wszytskimi poprawkami :?

 

@ Orgiusz tylko wlasnie w tym problem, ze net mi smiga super. Wiec tpsa jakby odpada. No ale nigdy nie wiadomo.

 

EDIT 2

---------------------

Hmmmm ściągam teraz właśnie poprawki do Windowsa z Windows Update. Zaczelo sie wysmienicie ale po kilku sekundach transfer spadl wlasnie do porownywalnego z Xboxa :? Czyzby jednak wina M$?? A moze mnie tam po prostu nie lubia? ;)

Edytowane przez lukk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio cos TPSA ma klopoty, moj ojciec i siostra, oboje maja Neo, narzekali ze cos szwankuje, w jeden dzien to im sie zadne strony nawet otworzyc nie chcialy, lacznie z onetem. Tak wiec wina raczej u Was lezy po stronie tepsy. Lukk_, druga opcja jaka bym sprawdzil, to pozyczenie od kogos filtra (ktory wiesz ze na 100% dziala) i podmianka. Przy walnietym filtrze podobne rzeczy sie dzieja.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio cos TPSA ma klopoty, moj ojciec i siostra, oboje maja Neo, narzekali ze cos szwankuje, w jeden dzien to im sie zadne strony nawet otworzyc nie chcialy, lacznie z onetem. Tak wiec wina raczej u Was lezy po stronie tepsy. Lukk_, druga opcja jaka bym sprawdzil, to pozyczenie od kogos filtra (ktory wiesz ze na 100% dziala) i podmianka. Przy walnietym filtrze podobne rzeczy sie dzieja.

 

Pozdrawiam.

No tylko nadal nie pojmuje dlaczego by akurat Xbox miał jakieś fochy :? Przeciez komp wtedy (podłączony zamiast X'a) tez chyba powinien tak się zachowywać prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie masz dobre nadzieje ze cos padlo. Tylko nie z serwisem MS lecz laczem. Albo jestem rodzynkiem albo nasze kochane TPSA tnie w wala - net u mnie chodzi na 1/4 szmocy :mur:

Jednak chyba masz racje :P Wczoraj (a własciwie dziś ;) ) w nocy siedziasłem do 3 w nocy. Włączam ściąganie demka z Marketu i co?? Śmiga full!! Teraz włączyłem jak sie obudziłem i też dobrze chodzi (choć nie tak jak w nocy), ale też fullem (czasami spadnie do 600kbps). To co teraz schemat z zeszlego tygodnia? Poniedziałek, wtorek i połowa srody net śmiga, a od czwartku padaka? :? Ciekawe czy to wina TPSA czy M$??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...