Skocz do zawartości
Aramis

Tania I Dobra Laserówka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Planuję zakup drukarki laserowej, koniecznie nówki, ale w miarę taniej.

 

Kupiłem kiedyś (polegając na opinii jednej osoby) Kyocerę fs680 poleasingową i od tego czasu nie kupię więcej używanego sprzętu...

 

Zastanawiam się pomiędzy:

 

Xerox Phaser 3117

Samsung ML-2010P

Brother HL 2030

 

 

Porównywalna cena, porównywalne osiągi (które dla mnie są wystarczające).

 

Którą doradzicie?

 

HP i lexmarka nie biorę pod uwagę, bo po prostu nie lubię tych marek, a poza tym materiały eksploatacyjne są droższe od drukarki :blink: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generalnie to jest tak, ze jak nie chcesz klopotow z drukarka to kup hp. ale skoro nie lubisz to moze tego samsunga. ja mam hp i jedno co mi przeszkadza to brak zamknietego pojemnika na papier. aha, no i brak normalnej mozliwosci pracy z linuxem. poza tym to nawet nie wiem, co tam drukuje pod biurkiem.

gdybym jeszcze raz mial wybierac to raczej samsung.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Samsunga jakis tydzien i jak na razie jestem zadowolony. Jest szybka, pojemnik na papier jest prawie zamkniety (oslonka plastikowa). Ma jedna wade mnie troche irytujaca a mianowicie jest glosna. Podobno laserki tak maja. Wydrukowalem juz ponad 100 stronek. drukarka ma fajna opcje sprawdzania ile stron sie juz wydrukowalo (nie wiem czy dziala to tez po zmienie tonera ze sie licznik zeruje czy tez idzie dalej).

Naplenianie jej nie bedzie drogie cos kolo 30-40pln :] beben kosztuje gdzies 50 wiec nie za duzo.

Ogolnie to bardzo polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem dziś gdzieś że samsung ml-2010p i xerox phaser 3117 to drukarki "bliźniacze". O co chodzi? Zbudowane są na takim samym module drukującym czy jak?

Z tego co widze po parametrach to obie maja te same parametry a wiec nalezy przypuszczac ze bebechy tez te same. Jak dla mnie Xerox jest brzydszy :D Cenowo podobnie wychodza.

BTW bylo w jakims jeszcze temacie ze to blizniaki. Szyt wszedzie blizniaki < :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem dzis samsunga 2010 - wydrukowalem juz prawie 400 stron bez najmniejszego problemu. Szyka jest! Troche glosniejsza niz inne lasery ale bez przesady.

Opcja toner safe jest spoko --> mialem problem w rozroznieniu czy jest wlaczona czy nie!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HP/Samsung - nie, Xerox/Brother - tak. Bo te dwie ostatnie firmy się specjalizują w takich urządzeniach, dodatkowo muszą być atrakcyjne w porównaniu do oferty gigantów. Przejawia się to chociażby w takich detalach jak pojemnik na papier zamiast tacki, bo sorry, ale tacke to można mieć w atramentowym Lexmarku za 99 zł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HP/Samsung - nie, Xerox/Brother - tak. Bo te dwie ostatnie firmy się specjalizują w takich urządzeniach, dodatkowo muszą być atrakcyjne w porównaniu do oferty gigantów. Przejawia się to chociażby w takich detalach jak pojemnik na papier zamiast tacki, bo sorry, ale tacke to można mieć w atramentowym Lexmarku za 99 zł...

A moze jednak jakies konkrety? Porownanie modeli/parametrow/cen?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xerox Phaser 3117

Samsung ML-2010P

Brother HL 2030

Porównywalna cena, porównywalne osiągi (które dla mnie są wystarczające).

 

Ja bym bral samsunga, w pracy jest xx samsungow, wszystkie - dosypywany toner po x razy, sprzet nie do zdarcia. W domu tez mam samsunga, i jestem super zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym bral samsunga, w pracy jest xx samsungow, wszystkie - dosypywany toner po x razy, sprzet nie do zdarcia. W domu tez mam samsunga, i jestem super zadowolony.

przebieg doszedl do 1000 stron i ciagle jestem zadowolony ;p

 

caly czas toner startowy

 

mowilem juz ze jest glosna? ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przebieg doszedl do 1000 stron i ciagle jestem zadowolony ;p

 

caly czas toner startowy

 

mowilem juz ze jest glosna? ;]

 

Jest jest tez ja mam. Wlaczam jak tylko musze cos wydrukowac a to da sie przebolec :D Bardzo fajna drukareczka.

 

PS Fajny patent z drukowaniem stronki z iloscia stron wydrukowanych i kilkoma inny parametrami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HP/Samsung - nie, Xerox/Brother - tak. Bo te dwie ostatnie firmy się specjalizują w takich urządzeniach, dodatkowo muszą być atrakcyjne w porównaniu do oferty gigantów. Przejawia się to chociażby w takich detalach jak pojemnik na papier zamiast tacki, bo sorry, ale tacke to można mieć w atramentowym Lexmarku za 99 zł...

Tak sie specjalizują ze ciagną na tych samych podzespołach. Zresztą tacka a pojemnik na warunki domowe co za różnica, jak dla mnie tacka wygodniejsza, jedym ruchem moge dołożyć papier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ze jest i bedzie glosniejsza to jej spora wada. Zalety tez ma: szybkosc :D

 

Przydalaby sie tylko wieksza ilosc RAMu wbudowana w nia. Niestety drukujac tekst + grafike wymagane jest wiecej RAMu, a nie da sie go dolozyc.

 

Oczywiscie mowa o Samsung'u ML-2010P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ze jest i bedzie glosniejsza to jej spora wada. Zalety tez ma: szybkosc :D

 

Przydalaby sie tylko wieksza ilosc RAMu wbudowana w nia. Niestety drukujac tekst + grafike wymagane jest wiecej RAMu, a nie da sie go dolozyc.

 

Oczywiscie mowa o Samsung'u ML-2010P

Inne drukarki z tego segmentu maja wiecej ramu, a moze mozna rozbudowac? :mur:

 

Jesli chodzi o glosnosc, to z jakimi modelami porownujecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

toner startowy wystarczyl mi na ponad 1411 stron (z wlaczonym oszczedzaniem) - uzupelnilem wczesniej, gdyz po prawej stronie kartki druk stal sie lekko jasniejszy (pewnie wystarczylo by potrzasnac i jakies 1450 stron by bylo). W kazdym razie uzupelnilem proszkiem z allegro i wszystko dziala jak dawniej, zadnych strat jakosci itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

orientujecie sie czy laserowe drukarki kolorowe lepiej drukuja od atramentowych? zastanawiam sie nad kupnem samsunga clp-300 ... polecilibyscie mi ta drukareczke czy nie warto w nia inwestowac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

toner startowy wystarczyl mi na ponad 1411 stron (z wlaczonym oszczedzaniem) - uzupelnilem wczesniej, gdyz po prawej stronie kartki druk stal sie lekko jasniejszy (pewnie wystarczylo by potrzasnac i jakies 1450 stron by bylo). W kazdym razie uzupelnilem proszkiem z allegro i wszystko dziala jak dawniej, zadnych strat jakosci itp.

Sam uzywam plujki i w temacie sie nie orientuje. Sprawdzalem tego Brothera i nie dosc , ze drozszy od Samsunga to i beben za 100+ wiec tanie to nie jest..ale nie o ym.

 

Nie znam sie na tym co opisales wyzej. Rozumiem , ze uzupelniles "tusz". Ile za niego dales?? I czy to jest tusz czy jakis sam pigment i wystarczy brac pigment i wode :blink: ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam uzywam plujki i w temacie sie nie orientuje. Sprawdzalem tego Brothera i nie dosc , ze drozszy od Samsunga to i beben za 100+ wiec tanie to nie jest..ale nie o ym.

 

Nie znam sie na tym co opisales wyzej. Rozumiem , ze uzupelniles "tusz". Ile za niego dales?? I czy to jest tusz czy jakis sam pigment i wystarczy brac pigment i wode :blink: ??

Laserówki używają tonera, nie tuszu :) Toner to taki czarny proszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, bo wlasnie jestem na kupnie drukarki laserowej mono i nie ukrywam, ze bralem pod uwage tego samsunga (z racjo oczywiscie ceny). Dodatkowo jeszcze pochlebne recenzje w tym topicu potwierdzaja mnie w przekonaniu, ze ja niebawem kupie. Ewentualnie jak nigdzie w Krakowie nie beda mieli na stanie tego modelu (a przewaznie mam takiego pecha) zastanowie sie nad Lexmarkiem e120.

Edytowane przez stregobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Laserówki używają tonera, nie tuszu :) Toner to taki czarny proszek.

Tak to wiem :-P ale czy dolewa czegos , czy sam pigment wsadza?? Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

Ja mam ten sam problem co Aramis ale doszedlem do wniosku ze chyba wezbe Brothera.

 

Dlaczego ? Bo ma podajnik na kartki w srodku i nic nie sterczy na boki. W sumie to wazne bo jak drukara lezy blisko to kartki beda zawadzac i nic sie tam nie postawi.

 

A to czy toner lub beben kosztuje 100 czy 200zl to jest pomijalna sprawa. No bo ile razy na rok sie bedzie wymieniac toner ? Mi 2500stron starczy pewnie na 2 lata albo i dluzej.

Teraz mam Xeroxa P8ex i juz nie pamietam kiedy kupowalem toner do niego (a kosztowal ze 400zl) tyle ze on ma 5000 stron przebiegu.

 

Tak wiec raczej drukarka ma byc tania, ladna i drukowac szybko niz to ile kosztuje toner bo roznice sa i tak niewielkie tym bardziej ze do kazdej mozna dosypac. Tylko dziwne bo nie znalazlem nikogo kto uzywa Brothera na tym forum :) Chyba bede pierwszy.

 

No i ciekawi mnie drukarka Dell co to jej jest pelno na allegro. Skad oni to biora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...