Skocz do zawartości
CigwaYB

Msi Kt6 + Duron 1200mhz ?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nastepujacy problem:

 

Sprawilem sobie plyte MSI KT6 i chce do niej wlozyc procesor Duron 1200mhz 12x100mhz + 256DDR Kingston 400mhz.

No i niestety procek nie chce wspolpracowac z plyta z tego co wywnioskowalem i wyczytalem z "mainborda" to aby odpalic procka na fsb 100mhz potrzebuje pamieci 200mhz ?

Czy ktos mi moze cos poradzic jak mam to zrobic ? Czy jedynym rozwiazaniem jest kupno procesora z fsb min. 133mhz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może kwestia zworek?? Inaczej to płyta powinna odpalić każdy procesor. Spróbuj może na innej płycie.

Procesor dziala na 100% poniewaz teraz go uzywam na KT7A, a wg. sledzia z diodami ktory jest dolaczony do zestawu MSI jest to wina procka.

A plyta tez dziala bo wczesniej smigala z Athlonem 2400+.

Racja ze powinna odpalic kazdy procesor ale tak sie to prezentuje wg. ksiazeczki:

 

Memory/CPU Clock

DDR200/100mhz

DDR266/100mhz/133mhz/166mhz/200mhz

DDR333/133mhz/166mhz/200mhz

DDR400/133mhz/166mhz/200mhz

 

Z tego wynika, ze procesory na fsb 100mhz moge odpalic tylko z pamieciami DDR 200mhz :)

Edytowane przez CigwaYB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor dziala na 100% poniewaz teraz go uzywam na KT7A, a wg. sledzia z diodami ktory jest dolaczony do zestawu MSI jest to wina procka.

A plyta tez dziala bo wczesniej smigala z Athlonem 2400+.

Racja ze powinna odpalic kazdy procesor ale tak sie to prezentuje wg. ksiazeczki:

 

Memory/CPU Clock

DDR200/100mhz

DDR266/100mhz/133mhz/166mhz/200mhz

DDR333/133mhz/166mhz/200mhz

DDR400/133mhz/166mhz/200mhz

 

Z tego wynika, ze procesory na fsb 100mhz moge odpalic tylko z pamieciami DDR 200mhz :)

No lub z DDR266... hymh, nawet jeśli masz rację i tak jest w rzeczywistości, to musiałoby to być celowe zagranie. Płyta musiałaby na podstawie eprom'u z RAM'ów wyznaczać z jakimi pamięciami jaki procesor może działać, bo się jeszcze nie spotkałem żeby jakiekolwiek DDR nie działały przy 100Mhz FSB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pozostalo mi sprobowac z jakims prockiem na fsb133mhz zeby ustawic w biosie na 100, poniewaz na plycie znajduje sie nastepujacy nadruk:

 

SW1 CPU Freq (MHZ)

-----------------------------

1-2 AUTO (133,166,200)

-----------------------------

2-3 100mhz

-----------------------------

 

Co tez bedzie moim koszmarem, poniewaz zworka tak naprawde nie istnieje, i w ksiazeczce tez nie ma o niej nawet slowa, czyli co reset biosu to wycieczka po osiedlu za prockiem :)

Zna ktos moze jakis sposob na ominiecie tego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tylko nadruk:

SW1 CPU Freq (MHZ)

-----------------------------

1-2 AUTO (133,166,200)

-----------------------------

2-3 100mhz

-----------------------------

 

czy są też tam piny? jak sa piny to załóż zworkę na "2-3 100mhz"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIESTETY KOLĘGO TO RACZEJ NIE JEST WINA PROCKA ,PONIEWAŻ JA MAM MSI KT4AV I WSADZAŁEM NA NIĄ DURONA 850 I CHODZIŁO ,TAGŻE MOŻE JEST INNY PROBLEM, A Z TEGO CO SIĘ ORIENTUJE DURON POWINIEN CHODZIC NA FSB 133, ALE SPRUBÓJ ZROBIĆ TAK USTAW MNOŻNIK NA NAJMNIEJSZĄ WARTOŚĆ NP. 7,5 A MAGISTRALA NA 133 ,NO I TO POWINNO ROZWIĄZAĆ PROBLEM, AKTUALIZACJA BIOSU TEŻ NIE ZASZKODZI

 

co do tabelki mem/clock to nie jest tam napisane że musisz posiadać kość ramu DDR200,a tak zasugerowałeś ,tylko że koś ramu DDR200 przy ustawieniu FSB 100mhz bedzie pracować z pełną predkośćą przewidzianą dla tej kości,równie dobrze możesz wsadzić kość DDR400 i powino chodzić, jeżeli kupiłeś płytę używaną to może jest ona uszkodzona, bo ten model OBSŁUGUJE PROCESORY AMD Athlon Xp,Athhlon i DURON, a kości ramu obsługiwane to DDR400,DDR333,DDR266,DDR200 , tagże albo kolega cię przekrecił , ewentualnie w sklepie sprzedali ci wadliwy model. I powinieneś oddać ją na gwarancje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopie skoro pisze że procesor duron jest obsługiwany i kość ram DDR400 (MAKSIMUM), TO PŁYTA GŁÓWNA powina automatycznie dostosować parametry pracy proca i ramu ,czyli albo płyta jest uszkodzona ,albo coś nie tak z procem ,a najpewniej to kość ramu może być nieobsługiwana ,listę kości kompatybilnych z płytą główną znajdziesz na stronie producenta, bo niestety nie każda kość ramu musi współpracować płytą główną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...