Skocz do zawartości
alienth

Jaki Laptop Kupic?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Zaczne moze od tego ze w pracy przyda mi sie laptop. Teraz praktycznie juz nie gram w gierki na PC tylko slucham muzyki jesli wogole jestem w domku. Zazwyczaj poza domem.

Zdecydowalem, ze czas zostawic stacjonarnego PC i wybrac jakas mobilna konstrukcje.

 

Moje wymagania odnosnie laptopa:

- procesor bezapelacyjnie C2D

- ram 1GB

- grafika nie integra (sentyment do gierek pozostanie, nie nowosci ale takie Diablo 2, czy HL2 bym chcial pograc jeszcze)

- dysk min 80GB

 

Laptop ma miec takie same zastosowania jak stacjonarny. Co do dzwieku to mysle ze jakiegos audigy na PCMCIA sie kupi...

 

Wybor padl na Toshiba Sat A100-906 T5600 15.4" 1GB 100GB NV256 XP

 

Cena zawarta w linku to jest ewidentny max ile moge wydac. Inna sprawa ze bede bral na raty w Vobisie

 

Prosze o jakeis info na temat tej Toshiby. Ewentualnie jakie sa wasze propozycje? Laptop musi sie znajdowac w ofercie Vobis.

 

Czekam na opinie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogo tam :).

Laptop fajny, szczegolnie ze toshiba.

Do starych gier nie potrzebujesz gf6600, wystarczy ci w zupelnosci x1400/gf6400, poza tym (przynajmniej w moim odczuciu) jesli chodzi o c2d przyrost wydajnosci w stosunku do przyrostu ceny laptopow jest niezadowalajacy.

W ofercie vobisu (jesli nie przeszkadza ci 'standardowy' design, do ktorego ja jestem zrazony) masz ciekawe f-s (tez swoja droga cena zawyzona):

http://sklep.vobis.pl/oferta/notebooki/tft_15_4/874635_intel_centrino_2_duo.aspx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogo tam :).

Laptop fajny, szczegolnie ze toshiba.

Do starych gier nie potrzebujesz gf6600, wystarczy ci w zupelnosci x1400/gf6400, poza tym (przynajmniej w moim odczuciu) jesli chodzi o c2d przyrost wydajnosci w stosunku do przyrostu ceny laptopow jest niezadowalajacy.

W ofercie vobisu (jesli nie przeszkadza ci 'standardowy' design, do ktorego ja jestem zrazony) masz ciekawe f-s (tez swoja droga cena zawyzona):

http://sklep.vobis.pl/oferta/notebooki/tft_15_4/874635_intel_centrino_2_duo.aspx

Ten f-s odpada z tego wzgledu ze nie ma PCMCIA bo ja bede chcial wsadzic tam jakiegos audigy na PCMCIA no i pozniej blueconnect.

 

Co do tego ze to Vobis..... eh w moim "miescie" nie ma innego sklepu gdzie bym mogl na raty 0% cos wziąsc. No jest jeszcze Karen Notebook ale tam to ceny juz wogole z kosmosu biora...

Ceny moze jakos ponegocjuje, ale ze mam zamiar na raty to wziąsc to pewnie lipa bedzie...

 

Czyli generalnie nie zawiode sie na tej Toshibie? Gwara tylko 12 mcy i to mnie troche odstrasza... :unsure:

Edytowane przez alienth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toshiby maja dobra opinie, ale jak ktos ostatnio slusznie zauwazyl w topicu o jakosci acerow, trzeba miec troszke szczescia.

Zawiesc sie nie powinienes, toshiba byla do niedawna najwiekszym producentem laptopow na swiecie, zostala wyprzedzona przez quante wlasnie ze wzgledu na to ze nie ciela kosztow, chociaz na twoim miejscu poszukalbym jakiejs recenzji tego laptopa, albo przynajmniej poszukal na forach:

link1

link2

link3

link4

link5

Ostatni link z forum tweaka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybor padl na Toshiba Sat A100-906 T5600 15.4" 1GB 100GB NV256 XP

 

Cena zawarta w linku to jest ewidentny max ile moge wydac. Inna sprawa ze bede bral na raty w Vobisie.

Dobry wybór, cena masakryczna. Na http://www.skapiec.pl ten lapek stoi dzisiaj po 4865 w http://www.notebooki.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...