Skocz do zawartości
f1sz

Mobo Pod E6300

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem, ponieważ nie wiem jaką płytę główną wybrać pod Intel C2D E6300, GeIL 2x512mb DDRII 800MHz, GALAXY GF 7900GS 256mb 1.2ns zalman. Fundusze na płytę są ograniczone 500zł - max 540.

 

Narazie mam na oku Gigabyte GA-965P-DS3 [ http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=30020 ]

Co sądzicie o tej płycie? Czy jest dobra do o/c i czy ostro się grzeje?

 

//edit: może mi się uda wyskrobać trochę złociszy - jaką płytkę polecacie do 800zł MAX! najlepiej żeby obsługiwała SLI i żeby się nie grzała za ostro przy o/c :|

Edytowane przez FsH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ten P5N2-SLI PREMIUM/WIFI grzeje się ostro ? :D aha i jakie można w niej ustawić max napięcie Ramu?

 

btw: GF 8800GTX potrzebuje SLI na płycie? czy nie ? bo już teraz nie pamiętam ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

btw: GF 8800GTX potrzebuje SLI na płycie? czy nie ? bo już teraz nie pamiętam ^^

Potrzebuje jak chcesz zrobic SLI czyli wsadzic 2 karty, sam 8800GTX potrzebuje co najwyzej zlacza PCI-Express 16x dobrego zasilacza z 2 kablami zasilajacymi PCI-Express i duzej obudowy by pomiescic 28cm plytke PCB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie można ustawić maksymalne napięcie dla RAMu na Asusie P5B Deluxe ? :D

GeIL'e 2x512 DDRII 800MHz chyba wystarcza do dobrego o/c? Jesli nie, to poradzcie mi cos innego :]

Edytowane przez FsH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z wiki:

Error-correcting code

 

An error-correcting code (ECC) is a code in which each data signal conforms to specific rules of construction so that departures from this construction in the received signal can generally be automatically detected and corrected. It is used in computer data storage, for example in dynamic RAM, and in data transmission. Examples include Hamming code, BCH code, Reed-Solomon code, Reed-Muller code, Binary Golay code, convolutional code, and turbo code. The simplest error correcting codes can correct single-bit errors and detect double-bit errors. Other codes can detect or correct multi-bit errors. ECC memory provides greater data accuracy and system uptime by protecting against soft errors in computer memory.

 

Shannon's theorem is an important theory in error correction which describes the maximum attainable efficiency of an error-correcting scheme versus the levels of noise interference expected. In general, these methods put redundant information into the data stream following certain algebraic or geometric relations so that the decoded stream, if damaged in transmission, can be corrected. The effectiveness of the coding scheme is measured in terms of the Coding gain, which is the difference of the SNR levels of the uncoded and coded systems required to reach the same BER levels.

 

W praktyce sa to pamieci wykorzystywane w serwerach, sa drozsze i niekompatybilne z non-ecc. (standardowymi) I chyba sie gorzej kreca (tutaj strzelam)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duzo?

Ja bym wzia:

E4300 + Asus p5n-e SLI + 2x512mb OCZ Platinum 800mhz + Palit 7900GS

Palit ? K,THX już nigdy więcej nie dam się nabrać i nie kupie tego ścierwa.

Btw. w grach jest jakaś duża różnica pomiędzy C2D z 4mb Cache i 2mb ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ... no to może jednak wezme tego E6300 :P

Gdzieś wycztałem że E6300 ma wbudowane 4mb cache ale 2mb jest jakoś zablokowane. Czy da się to jakoś odblokować ? :D

 

Jeszcze chciałem spytać jaka jest max dopuszczalna temperatura pracy E6300?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

omg. ale jeszcze nie odpowiedziałeś na moje 2 pytanie ? :D Jaka jest max temperatura po której procek robi bum :<

Chyba max temp mojego P4 to 110C ? Bo kiedys mi sie odczepil cooler, procek mial 106C i jeszcze żył ;d

Edytowane przez FsH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E4300 + 2x1024mb PC-800 OCZ CL4 i będziesz na pewno zadowolony :)

 

Mobo tez masz dobrą P5B dlx,zasilka musi być również mocna no i Palit najlepszą kartą z serii 7900GS do O/C także masz zestaw bardzo dobry :D

Edytowane przez PCHaCkiN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...