Skocz do zawartości
kamilla80

Pomocy Hp Pavilion Dv2050 I Te Serie

Rekomendowane odpowiedzi

chyba mam pecha z nowym rokiem:( pomijając te niezwiązane z tematem to szukam serwisanta HP i wogóle opini znających się osób na temat napraw laptopów--HELP

mam HP Pavilion dv2050 od 4 miesięcy- i padł mi ekran tzn:

-nie podświetla się coś tam na nim można zobaczyć

-przy okazji nie działa touchpad i przyciski dotykowe do mediaplayer

 

po lekturce stronek HP przypuszczam,że to wina kontrolki, która nie widzi że laptop jest otwarty ( chyba myśli że pokrywa jest zamknięta)

także znająca się osoba pewnie jest to w stanie zrobić w moment.

niestety międzynarodowa gwarancja nie obejmuje tego modelu w Polsce (czego zupełnie nie rozumię bo tseria jest prawie identyczna z seria wypuszczona w Polsce dv6100)

HP nie chce nawet za kasę wnikać w tego laptopa także albo mogę go odwsłać do HP w Stanach co nie będzie komfortowe dla laptopa, albo

może jest ktoś konkretny kto mógłby naprawić tego pechowca??

proszę o odpowiedzi

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj

 

od dzis mam podobny sprzet (dv2188ea)

jak na moje ten czujnik jest umiejscowiony W obudowie matrycy przy lewym lub prawym zawiasie

jesli koniecznie chcesz sama dlubac to po prostu zdejmij 4 gumowe zaslepki i krzyzakowym srubokretem rozkrec matryce. nie musze mowic ze zasilacz i bateria maja byc obowiazkowo odlaczone na czas demontazu/montazu.

 

gwarancja w Polsce - a no tak to jest ze nie chca serwisowac pavilionow (teraz tylko 6000). dziwie sie troche bo juz 2 lata temu chcac wciagnac paviliona z usa widzialem do niego polskie instrukcje. Inna sprawa ze centrum serwisowe i dystrybucyjne (czesci) hp ma w Holandii wiec co to kogo obchodzi ktore centrum hp go odbierze.

 

Inna opcja to wyslac sprzet do znajomego w Niemczech lub UK i tam zglosic usterke. Z naprawa nie powinno byc problemu.

 

Jesli jestes pewna ze problem tkwi w czujniku to proponuje prowizoryczne obejscie tematu - podlacz sie pod zewnetrzny monitor i klawiature/mysz usb

 

wejdz do zarzadzania energia i przestaw w zaawansowane opcje: gdy zamykam pokrywe .... ze stand by na nie rob nic

 

trzymam kciuki

Michal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź, nie zabardzo chcę wysyłać laptopa gdyż może się z nim coś podziać w trasie, jeżeli już to mam kolegę w stanach który by tam załatwił na gwarancji no ale jest jeszcze sprawa cła czy się państewko nie przywali.

a to stand by już zamieniłam ale właśnie też nie pomogło

jeszcze szperam po necie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki spróbuję Teleplan odnaleźć

chyba się przekonałam (po rozmowie na innym forum) że to najprawdopodobniej inwerter,

czy macie jakieś wiadomości czy można go w Polsce samemu zdobyć i zamontować czy lepiej oddać na serwis tylko za jaką stawkę??

orientuje się ktoś ile ta usługa może kosztować, żeby mnie po kieszeni nie skubnęli??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki spróbuję Teleplan odnaleźć

chyba się przekonałam (po rozmowie na innym forum) że to najprawdopodobniej inwerter,

czy macie jakieś wiadomości czy można go w Polsce samemu zdobyć i zamontować czy lepiej oddać na serwis tylko za jaką stawkę??

orientuje się ktoś ile ta usługa może kosztować, żeby mnie po kieszeni nie skubnęli??

 

Może Ci skrócę drogę przez mękę:

 

tel. 052 582-32-24

 

bok@teleplan.pl

 

Pracują od 11-17 godz.

 

Życzę powodzenia. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Ci skrócę drogę przez mękę:

 

tel. 052 582-32-24

 

bok@teleplan.pl

 

Pracują od 11-17 godz.

 

Życzę powodzenia. :D

Dzięki bo jusz mam młynek w głowie ale to może i lepiej żeby mi potem serwisanci nie chcieli wymieniać 5 rzeczy na raz i zbierać kasę

ale bez serwisu w takim razie się nie obejdzie,

jeszcze pytanko

czy laptop z zamkniętą klapką wygasza całkiem ekran? ja mam na ekranie wszystko tylko bez podświetlenia a jak zamknę klapkę to chyba też jest wszystko bo na podłączonym monitorze dalej wszystko mam i normalnie mogę pracować używając myszki USB, także wogóle to wszystko jest dla mnie dziwne

Edytowane przez kamilla80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie zastanawia tylko kwestia wylaczonego touchpada - w moim dv2188ea po zamknieciu klapy calkiem sie wylacza monitor ale w starym hp np sie tylko wygasza podswietlenie

 

jesli faktycznie cos nie dziala to albo inverter albo swietlowka matrycy poszla - 2 mies temu mialem przypadek ze poszla swietlowka klientowi...

 

invertery sa na allegro. jak chcesz mozesz sie sama bawic - ale koniecznie znajdz taki sam. jak bedzie za slaby to obraz bedzie kiepski (wiem bo podlaczalem) a jak za mocny to uwalisz swietlowke (tez wiem :P)

 

odnosnie touchpada jeszcze - on tam ma taki guzik do blokowania (klawiera nadal chodzi) - czy to nie jest przypadkiem wlaczone?

 

ktos mial tu problem z pavilionem usa (problem z grafika itp) poszukaj i zobacz jak sie sprawa skonczyla bo pamietam ze sprzet szedl do jakiegos serwisu...

 

teleplan to bardzo dobry pomysl - w UK tez zajmuje sie serwisem a w zasadzie zajmowal bo teraz jakas firma wygrala kontrakt na serwis HP i nie radzi sobie logistycznie. Czesci nadal jada z Holandii...

 

z jakiegos powodu nie moge dodawac nic do tematu (internal server error)

 

wyczytalem gdzies (czytajac o moim problemie z wiatrakiem) ze te serie pavilionow sa tandetnio wykonane (ale mam szczescie)

gosc ktory pracuje w centrum refurbish HP pisze ze w srodku sa jakies poklejone kabelki a same plastiki tandetnie i latwo sie lamia (mowa o wnetrznosciach). Watek byl co prawda o wygietych radiatorach (podobno to strasznie czesta wada tej serii) ale gosc wspomnial o czujniku wylaczenia klapy i ze podczas napraw technicy to czesto psuja bo podobno strasznie latwo uszkodzic. Pisal ze w razie uszkodzenia wystarczy odciac i problem znika. Oczywiscie laptop nie bedie juz wiedzial czy pokrywa zamknieta czy nie ale przynajmniej powinna zaswiecic matryca znow...

Edytowane przez carlisle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnosnie touchpada jeszcze - on tam ma taki guzik do blokowania (klawiera nadal chodzi) - czy to nie jest przypadkiem wlaczone?

 

 

touchpad jest dobry ponieważ w momencie załączenia laptopa jest niebieski, równieź mogłam go sprawdzić po wybudzaniu z hibernacji. do momentu zalogowania można było ruszać strzałeczką.

guziczek nie reaguje, nie przełącza na tryb on czy off.

znalazłam list gościa ze Stanów z 12 grudnia do HP i dodał też chat z tech support, wyszło że te Paviliony nie mają pstryczka od klapy natomiast posiadają magnetyczną płytkę, ale HP nie dało rady mu nic wytłumaczyć tylko kazali odesłać lapka do nich, no jagdybym tam była też bym teraz nie wertowała internetu tylko go przesłała.

wychodzi na to że to jest 'pięta Achillesowa' Pavilionów, koleś miał te same objawy co mój, niestety nie wiadomo jak to się skończyło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyczytalem gdzies (czytajac o moim problemie z wiatrakiem) ze te serie pavilionow sa tandetnio wykonane (ale mam szczescie)

gosc ktory pracuje w centrum refurbish HP pisze ze w srodku sa jakies poklejone kabelki a same plastiki tandetnie i latwo sie lamia (mowa o wnetrznosciach). Watek byl co prawda o wygietych radiatorach (podobno to strasznie czesta wada tej serii) ale gosc wspomnial o czujniku wylaczenia klapy i ze podczas napraw technicy to czesto psuja bo podobno strasznie latwo uszkodzic. Pisal ze w razie uszkodzenia wystarczy odciac i problem znika. Oczywiscie laptop nie bedie juz wiedzial czy pokrywa zamknieta czy nie ale przynajmniej powinna zaswiecic matryca znow...

 

inna sprawa - touchpady sa walniete w tej serii (podobno w 6000 to nie wystepuje bo sa inne). Wpisz w google "dv2000 issue" a zobaczysz ile ludzi sie skarzy na touchpad (albo umiera albo zle dziala).

2 inne problemy o ktorych poczytalem - w okolicy touchpada cos bzyczy jak sie pracuje na baterii (na zasilaczu problemu nie ma).

sprawdzilem - u mnie tez problem wystepuje :/ (dopiero drugi dzien mam sprzet, a przez logistyke hp czekalem na niego prawie miesiac)

podobno ten laptop lubi szumiec na zewnetrznych glosnikach

hp do niczego sie nie przyznaje i wmawia ze kazdemu ze ma odosobniony przypadek.

 

i pytanie od siebie - czy czesto ci sie wlacza wentylator? jak dla mnie za czesto pracuje i zdecydowanie za dlugo (temperatury sa ok i na cpu i na gpu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyczytalem gdzies (czytajac o moim problemie z wiatrakiem) ze te serie pavilionow sa tandetnio wykonane (ale mam szczescie)

gosc ktory pracuje w centrum refurbish HP pisze ze w srodku sa jakies poklejone kabelki a same plastiki tandetnie i latwo sie lamia (mowa o wnetrznosciach). Watek byl co prawda o wygietych radiatorach (podobno to strasznie czesta wada tej serii) ale gosc wspomnial o czujniku wylaczenia klapy i ze podczas napraw technicy to czesto psuja bo podobno strasznie latwo uszkodzic. Pisal ze w razie uszkodzenia wystarczy odciac i problem znika. Oczywiscie laptop nie bedie juz wiedzial czy pokrywa zamknieta czy nie ale przynajmniej powinna zaswiecic matryca znow...

 

 

i pytanie od siebie - czy czesto ci sie wlacza wentylator? jak dla mnie za czesto pracuje i zdecydowanie za dlugo (temperatury sa ok i na cpu i na gpu)

tez czytałam o tandetnych plastikach i żeby odłączyć czujnik, ale wyczytałam że i tak nawet żeby go odłączyć lepiej skierować siędo serwisu no a wtedy jeśli to jednak inwerter?? dlatego ponownie zastanawiam się nad wysyłką do Stanów albo i nawet oddanie komputera jako wadliwego i zwrot kasy...

 

nie zwracałam uwagi na wentylator, cichutko chodzi to się pracowało, ale włąsnie w tym tygodniu (ale może ja już przewrażliwiona jestem) mam wrażenie że grzeje się mocniej i szybciej ale to może dlatego że po zamknięciu klapy on się zawsze wygaszał i wtedy się wogóle jakby odłączał - nie pracował (zawsze po ponownym podejściu do lapka był chłodny jak przed pierwszym otwarciem), i to mnie martwi że to może jednak nie ten czujniczek padł, no bo czy można pracować na laptopie z "zamkniętą" teoretycznie klapą??

dalej poszukuję wiadomości w necie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasne ze mozesz pracowac z zamknieta klapa.

 

te paviliony sa w calosci zarzadzane przez windows... czasem hibernacje, wstrzymanie itp mozna robic tez przez bios (np moj omnibook)

 

wentylator przynajmniej u mnie do najcichszych nie nalezy (nie bzyczy jak niektorym na google, jest po prostu glosny)

 

ja sie wkopalem i w UK raczej na zwrot kasy nie moge liczyc. zastanowie sie jeszcze nad ebay bo laptopa kupilem prawie 200 funtow taniej niz jest w sklepie

 

mysle ze ten czujnik klapy jest nieporozumieniem (po co zmieniac rozwiazanie ktore sie od zawsze sprawdzalo na cos co sie moze popsuc)

 

jak mozesz zmien ten komputer i kup porzadnego hp z serii biznesowej albo asusa...

 

daj znac na PM jak cos znajdziesz o tych dv2000 jeszcze zeby forum nie zasmiecac

milego weekendu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki spróbuję Teleplan odnaleźć

Nie wiem czy juz tam nie poszedles, ale ostrzege: CHOCBY CI TEN KOMPUTER NA KOLANACH WYBUCHL - NIE IDZ DO TELEPLANU!!!

 

Moze krotka historyjka: podczas lekkiego grzebania w kompie (Toshiba Sattelite m30x) ulamalem przypadkiem taki bialy kawalek plastiku, dociskajacy tasme klawiatury do plyty. Glupota taka, przykleilem na tasme i dzialalo, ale irytowalo. Jako ze mieszkam w Bydgoszczy, zadzwonilem do teleplanu czy by mi tego za jakas rozsadna kase nie zrobili. Kobieta jakas odebrala i stwierdzila ze za darmoche albo czekolade to zrobia ale na drugi dzien. Mowie - spoko, jutro bede. Popracowalem na komputerze (wazne info: sporo napisalem kodu przez ten wieczor) i rano w autobus i do teleplanu. Odebralem komputer po 30 minutach, wreczylem czekolade i poszedlem szczesliwy do domu.

Odpalam laptopa i sie okazuje, ze nie dzialaja klawisze enter, backspace i dwa inne (dzialaly na 100% wczesniej, bo jak wspomnialem zdarzylem duzo natworzyc na tym kompie po ostatnim otwarciu go przeze mnie). Weekend minal na nerwach, dzis skoro swit polecialem do nich z komputerem. I co? No juz tak milo nie bylo - okazalo sie ze plyta uwalona prawdopodobnie (jeszcze sie upewnie jak przyjdzie zapasowa klawiatura, ale info pewne na 90%), a babsztyl (taka pewna siebie gowniara o glupim wyrazie twarzy i nosie wyzej niz sufit - ponoc szefowa serwisu) na mnie z oskarzeniami, ze ja od poczatku wiedzialem ze plyta jest uwalona, ze specjalnie wyrwalem ten plastik zeby ich wrobic i ze to nie ich wina bo "sa autoryzowanym serwisem" i ze jestem oszust i mam spieprzac. Nic nie pomogly tlumaczenia, zostalem uznany za oszusta, zarzucono mi jeszcze ze komp wogole zalany byl (zalany to chyba byl ten cwel co go mi zepsul) i 1000 razy rozkrecany. Szkoda ze nie wymyslila ze go wogole ukradlem. Padly tez sugestie, ze ja w sumie nigdy u nich nie bylem, bo nie mam na to zadnego kwita. Jak powiedzialem ze jestem wpisany (wraz z numerem seryjnym komputera) w ksiazce ochrony, to uslyszalem ze to jest ich wewnetrzny kwitek i nic mi to nie da.

 

I w ten sposob dzieki firmie teleplan, od ktorej chcialem tylko kupic kawaleczek plastiku (i sam go zamontowac, to oni sie uparli ze mam przyjechac), zostalem posiadaczem przycisku do papieru wartego 3000 zlotych. Do tego zostalem zbluzgany ze jestem oszustem i naciagaczem.

 

Na koniec historii jeszcze jedna rzecz: oczywiscie po przyjsciu do domu wyjelem klawiature, zeby jeszcze ostatnim aktem desperacji rzucic okiem na to wszystko i co zobaczylem? W samym srodku zlacza wielki paproch kurzu - nie ma jak czystosc i profesjonalizm autoryzowanej i powaznej firmy.

 

Slowem: jesli bardzo, ale to bardzo chcecie zniszczyc swoj komputer, to zapewniam ze jest wiele zabawniejszych i ciekawszych sposobow niz oddawanie go do teleplanu. Jesli natomiast chcecie zeby wasz laptop zostal naprawiony to unikajcie tej bandy niekompetetnych idiotow jak ognia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...