Skocz do zawartości
majkeldzekson

Tanie Wc

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli nowe:

- Black Water 1x120mm ALU - 99zł + Arctic 120mm - 15zł

- Frost 2 Micro - 69zł

- pompa akwariówka np. Atman 305 - 40zł

- wąż - 5zł

====Razem: 223zł + ew. koszty wysyłki, uszczelnienia pompy

 

Jeśli używki to poluj na bloki na allegro, chłodniczka może być nawet jakiś BIP używany, pompa np. Hydror. Ja skłaniałbym się ku bramce nr 2. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie masz co marzyć o nowych częściach :) No... chyba, że kupisz "prawie WC" CPC. Poluj na używki, kadeta za ok. 50zł, blok 50zł, blok na grafikę 50 zł, Atman305 40zł, a 10zł na węże i wodę destylowaną. Taniej raczej nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może podłacze się pod temat.

Czy nie można by zrobić w taki sposób:

-X2L CPU rev.1 89pln

x2l

-Hydor Seltz L-30 II 99pln

hydor seltz l-30 II

lub Atman 305 44pln atman 305 albo z tej samej stajni atman 306 78pln.

-X2L GPU rev.1 79pln (tylko czy bedzie pasować na x800gto ?? - na początek mogłoby być bez bloczku na grafice)

 

i dla mnie najważniejsze pytanie: Czy w roli chłodnicy może być zastosowane akwarium o pojemności ok.30-50litrów, bądź po prostu grzejnik.

W pierwszym wypadku pompka miała by być zatopiona, w drugim czy "uciągnie" taki zestaw?

Widzę wiele ciekawych pomysłów na forum więc może ktoś przerabiał numer z akwarium i jest w stanie powiedzieć czy ciecz nie będzie nagrzewać się zbyt bardzo

(30l to dość dużo - więc może nadąży z ochładzaniem)

Kosztu chłodnicy nie licze bo marzy mi się pasywka (jakiś duży lub mały grzejnik znajde albo akwarium też )

Zależy mi na ciszy (wentylator sapphire'a daje strasznie w kość tzn. ucho :?

Planowane oc sprzetu - ale bez przesady.

 

I jak to widzicie panowie eksperci?? Pomożecie?????

Edytowane przez tdsmaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z akwarium 30l to bym nie byl taki pewien, moze sie dosc mocno woda nagrzac.

Kupcie bloki uzywane na allegro, a za te pieniadze beda naprawde pozadne fajne bloczki i to komplet gpu cpi i nb nawet.. :] Po co nowe? Troche cilita "kamien i rdza" i mozna sobie zrobic nowe w domu.. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z akwarium 30l to bym nie byl taki pewien, moze sie dosc mocno woda nagrzac.

Kupcie bloki uzywane na allegro, a za te pieniadze beda naprawde pozadne fajne bloczki i to komplet gpu cpi i nb nawet.. :] Po co nowe? Troche cilita "kamien i rdza" i mozna sobie zrobic nowe w domu.. :wink:

jak bedziesz robil taką reklame, to ja nigdy nie wyrwe dobrego bloczku na allgro za tani grosz ;) z powerxem mi sie udalo, ale teraz potrzebuje cos na gpu ;)

 

do autora:

200zł za WC na cpu i gpu, i to z nowych czesci? Powodzenia.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok więc akwarium odpada.

a jak się będzie do tego miał grzejnik ( mam kilka do wyboru od mniej wiecej 60*60cm aż do giganta 150*60 )

tylko czy pompka to uciągnie :unsure:

Jeśli chodzi o wygląd to z tym nie ma problemu.

Najważniejszy patent to eliminacja wentyli ( poza zasilaczem )

Co według was jest wartego uwagi by nie wyrzucać kasy w błoto ( na początek blok na cpu i pompka , blok na grafe dokupię za czas jakiś - tylko by pompka miała na niego zapas)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...