Skocz do zawartości
xigi

Jak podkręcić Radeona9000???

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanko z troche "innej beczki" dlaczego w tym radeonie jest wylaczona opcja fast write jak ja wlaczyc, oczywiscie w biosie jest wlaczone ale we wlasciwosciach ekranu opcja ta jest wylaczona nawet gdy sie ja wlaczy i restart to znowu jest wylaczona moze ktos cos poradzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co zrobic zeby wlaczyc fast write w biosie jest oczywiscie wlaczone ale w windzie pokazuje ze jest wylaczone moze jakies propozycje.

powerstrip===>>. i wszystko jasne

 

możesz miec restarty jak to włączysz, a wydajność i tak nie skoczy do przodu za wiele ( chyba nawet w cale :) )

 

 

odnośnie tego radka(HIS) to on ma na karcie napisane, że pamięci 128bit(chodzi o tego z wyj. DVI)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co zrobic zeby wlaczyc fast write w biosie jest oczywiscie wlaczone ale w windzie pokazuje ze jest wylaczone moze jakies propozycje.

powerstrip===>>. i wszystko jasne

 

możesz miec restarty jak to włączysz, a wydajność i tak nie skoczy do przodu za wiele ( chyba nawet w cale :) )

 

 

odnośnie tego radka(HIS) to on ma na karcie napisane, że pamięci 128bit(chodzi o tego z wyj. DVI)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no chyba nikt a szkoda...ja za to zrobiłem wreszcie te raditorki na pamiatki tz 4 tylko i ponaklejałem je po 2 po kazdej stronie ..jutro zrobie jeszcze 4 i bede miał wszystkie i musze powiedziec ze efekty sa ..tz tak biorac po owage ze nie wszystkie sa dodatkowo kosci chłodzone a kreca sie ogolnie o 8mhz wiecej to juz nie jest zle ...wynik podskoczył o 100 punktow mozna powiedziec co to jest 100 ale dla mnei jest to kolejny krok do barkery 8000 i juz mi brakuje tylko ~50 punkcikow ( chodzi tu o 8000 bez oszustw ..typu stery na najgorsza jakosc ..wszystko na defult i 0 artefaktow)...polecam wszystkim radiatorki na pamiatki pomagaja.....

 

ps. i załozyłem jeszcze taki malutki radiatorek na gpu z 2 strony ..ale jest według mnie za niski i nic tam nie daje jutro to poprawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

unknow jak unknow ale to jest tylko 1650 mhz ciekawe czy jak puszcze go na nowej płycie na 2gz to da kopa karcie czy to sa juz jej granice ....

 

 

ps. w 800@600 jest 9000 markow :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zaloze radiatorki na pamiatki i zmienie plyte to moze moje pro bedzie ciutke lepsze od Twojego "nie pro" :D ;) Co do plyt to ma sie za miesiac pojawic i875P i mam dylemat czy czekac??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie znam sie na płytach pod intela :) a tak to juz mam wszystkie radiatorki i pamiec sie jeszcze lepiej kreci zaraz zrobie tescik na takich ustawieniach ciekawe czy przejdzie 300/500 mhz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie znam sie na płytach pod intela :) a tak to juz mam wszystkie radiatorki i pamiec sie jeszcze lepiej kreci zaraz zrobie tescik na takich ustawieniach ciekawe czy przejdzie 300/500 mhz :)

A jakie masz te radiatorki :?: Na ram sprzedaja takie cienkie 5mm. Czy wyzsze sa wydajniejsze :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ma pociety radiator od celinki 600 ja wiem z 1 cm wysokoosci na bank jest a i raczej czym wyzsze tym lepsze wieksza powierzchnia do odprowadzania ciepła ....

 

ps. nei poszło na ram 500 buuuuu moze jak dam wentylek jakis na 7V z drugiej strony ale to juz sensu nie ma chyba ze dla zabawy

 

moze jak proca podkerce tak no do 2ghz to wynik podskoczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Sapphire Radeon 9000 stabilnie i bez żadnego artefektu kręci się jak w podpisie...

Najwyższe ustawienie dla pamięci(Eltrotech 4ns) to 540Mhz...(2xprzechodzi 3d marka 2002), ale co z tego... obraz zawiera olbrzymią iolość artefktów! Rdzeń z wentylem idzie na 325MHz, ale wolę ciszę więc zoswiłem na 310 bez wentyla.

By lepiej pamiątki poszły należy vmoda zrobić, ale jak...? Może w końcu ktoś to zrobi...

Oczywiście kręcę hogerem. Niestety w WXp niedziała, po minimalnym wykręceniu następuje restart... więc kręcę pod w98...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobić v-moda czyli być jeleniem, który na siebie przejmie ewentualne usterki ( nowa karta na koniec ). Pisałem już wcześniej, fajnie by było jakby ktoś zmierzył napięcie na pamięciach ( na 1nodze tej przy kropce no i chyba na 3--patrz link z pdf-em "Vdd od 3,1V do 3,6V i Vddq od 2,3V do 2,7V" ) reszte może da się zrobić,, sorki ale sam nie mogę dokonać pomiaru.

Z tego co tu widze to nawet radiatorki na mem nie są w stanie zagwarantować fabrycznej częst pracy pamiątek 250Mhz, czyli pewnie brak odp. napięcia. Ale to i tak nic nie zmieni bo chyba tylko ruscy mają jajaa, a my umiemy tylko jak bezmuzgowce krok po kroku zgodnie z załączoną instrukcją na innych stronkach. A może wszyscy mamy tyle kasy,że stać nas (babcia w usa) na najnowsz karty, których i tak nie jesteśmy w stanie wykorzystać tylko gonimy za fps-ami lub urojonymi wynikami w 3d marku.

.....Pozdrawiam... to tyle bezsensownej gadki..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Link juz chyba wszyscy znają:

http://www.xbitlabs.com/video/radeon9000pr...o-overclocking/

 

Sprawdźcie, czy u was nie ma tego scalaka IRU3037.

Jest pokazany schemat jak przerobić.

Nie zmienia to faktu, że ten scalak daje tylko napięcie na rdzeń i na bufory DDR'ów. Napięcie na pamięci daje jakiś regulatorek na płytce i to na nim trzeba mierzyc napięcie wyjściowe, a nie na nogach od pamięci!

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dalem czestotliwosc 275/275 na 300/300 to juz w 3dmarku byl error full artefaktow i mysle ze to wina chlodzenia pamiatek ....

Co szadzicie o wykorzystaniu zestawu z 4MAXCool - Copper RAM Chip Cooler CRC-U01 (41 zł) na pamiatki radka ???

Dobre by było jakby były o 1 cm dłuzsze. mysle ze nie ma sensu i lepiej zrobic wlasne ( czyt: potnij radiator od jakiegos proca )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szpak mozesz zdradzic ile masz punktow bez krecenia Radka ?

Jakbys dal link to bymbyl wdzieczny

 

bo ja niestety tylko tyle , cos cinko jak na taki sprzet :(

 

http://service.futuremark.com/compare?2k1=6124163

 

Projekt ''memki" zostal narazie zawieszony bo radiiatory sa strasznie krzywe i szybciej zdechne niz je wyrownam papierem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szpak mozesz zdradzic ile masz punktow bez krecenia Radka ?

Jakbys dal link to bymbyl  wdzieczny 

 

bo ja niestety tylko tyle , cos cinko jak na taki sprzet :(

 

http://service.futuremark.com/compare?2k1=6124163

 

Projekt ''memki" zostal narazie zawieszony bo radiiatory sa strasznie krzywe i szybciej zdechne niz je wyrownam papierem :(

hmmmm to ja mam juz wyzszy zobacz sobie link jest w podpisie choc powiem ci ze na pamieciach SDR osiagalem tylko 6673

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To na czym polega sekret bo ja ni jak nie kumam az takiej duzej roznicy w wynikach ???

Jaki masz ver VIA4in1 ?

przeczytaj dolkladniej moj podppis!!! ja mam K7S5AL na SiS 735 wiec o Via 4 in 1 nie ma tu mowy, poprostu musisz dobrze wszystko poustawiac a powinno ci 7000 przekroczyc!! jak juz mowilem ja tez nie moglem 7k przekroczyc, udalo mi sie to dopiero po zakupie pamieci ddr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...