Skocz do zawartości
Cheed

Zestaw Z E4300

Rekomendowane odpowiedzi

No cóż dawno mnie tutaj nie było, ale sesja zbliża się ku końcowi, więc można troszkę pograć :-) Tym samym muszę zakupić nowy komputer bo obecny Celeron 633 nie pociągnie już nic :) Komponenty już prawie dobrane, jednak może ktoś ma jakieś porady, sugestie?

 

Intel Core Duo 2 E4300 ~650zł

Asus P5N-E SLI ~450zł

Palit 7900GS 256MB 1,4ns ~570zł

Seagate 250GB 7200.10 NCQ, zapis prostopadły, 16MB ~330zł

 

Mam natomiast problem co do wyboru pamięci, niechciałbym żeby ograniczały mi możliwości podkręcania tego procesora do 3GHz. Musi to być 1 kość 1GB(możliwe że w wakacje dokupię drugą) i powinna się mieścić w cenie do 500zł - przymierzam się do Goodram PRO 800MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż dawno mnie tutaj nie było, ale sesja zbliża się ku końcowi, więc można troszkę pograć :-) Tym samym muszę zakupić nowy komputer bo obecny Celeron 633 nie pociągnie już nic :) Komponenty już prawie dobrane, jednak może ktoś ma jakieś porady, sugestie?

 

Intel Core Duo 2 E4300 ~650zł

Asus P5N-E SLI ~450zł

Palit 7900GS 256MB 1,4ns ~570zł

Seagate 250GB 7200.10 NCQ, zapis prostopadły, 16MB ~330zł

 

Mam natomiast problem co do wyboru pamięci, niechciałbym żeby ograniczały mi możliwości podkręcania tego procesora do 3GHz. Musi to być 1 kość 1GB(możliwe że w wakacje dokupię drugą) i powinna się mieścić w cenie do 500zł - przymierzam się do Goodram PRO 800MHz.

Goodram to chyba najlepsza oferta w tanim ramie, poza tym jest to jedyny sensowny ram, ktory mozesz kupic najpierw 1 kosc, a potem dokupic 2ga. Co do powyzszych gratow, to w/g mnie OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel Core Duo 2 E4300 ~650zł

Asus P5N-E SLI ~450zł

Palit 7900GS 256MB 1,4ns ~570zł

Seagate 250GB 7200.10 NCQ, zapis prostopadły, 16MB ~330zł

 

Mam natomiast problem co do wyboru pamięci, niechciałbym żeby ograniczały mi możliwości podkręcania tego procesora do 3GHz. Musi to być 1 kość 1GB(możliwe że w wakacje dokupię drugą) i powinna się mieścić w cenie do 500zł - przymierzam się do Goodram PRO 800MHz.

4300 mozna dorwac za 620zl, p5n-e sli za 430-440zl

Ja bym Ci proponował teraz kupić 2x512mb (np. OCZ platinium 6400 za 460 pln), a w wakacje je sprzedać. Do wakacji pojedziesz na dualu, dużo na tych memkach nie stracisz, a zaoszczędzone grosze bedziesz mógl dolożyć np. do ciut lepszej grafy (np. Galaxy 7900GS na zalmanie)

A co do proca - to co kto lubi i na jakiego sie trafi. 4300 (co oczywiste) nie trzeba tak zylowac przez wysokie FSB

Edytowane przez Baxterio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4300 mozna dorwac za 620zl, p5n-e sli za 430-440zl

Ja bym Ci proponował teraz kupić 2x512mb (np. OCZ platinium 6400 za 460 pln), a w wakacje je sprzedać. Do wakacji pojedziesz na dualu, dużo na tych memkach nie stracisz, a zaoszczędzone grosze bedziesz mógl dolożyć np. do ciut lepszej grafy (np. Galaxy 7900GS na zalmanie)

A co do proca - to co kto lubi i na jakiego sie trafi. 4300 (co oczywiste) nie trzeba tak zylowac przez wysokie FSB

Zależy mi na tym żeby żeby mieć gwarancje u siebie na miejscu(oprócz karty graficznej która jest na allegro tansza o prawie 100zł). Sam procek E4300 kosztuje 50zł mniej i dodatkowo pamięci także będą mogły być tańsze, nie musze kupować Goodram PRO 800 tylko o 100zł tańsze Goodram 667 albo Kingstony 667. A Palit podkręcony z tego co czytałem w jednym internetowym teście jest nawet szybszy od Galaxy i ma cichsze chłodzenie(wydaje się niemożliwe bo w końcu w Galaxy jest Zalman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmierzyłem napięcia programem SpeedFan, czy możecie to skomentować? mam świadomość że nie jest super dokładny ale daje jakiś obraz o tym wszystkim:

+3,3V -> min 3,27 max 3,31

+12V -> min 12,36 max 12,60

VCORE -> min 1,84 max 1,88

VDD -> min 4,88 max 4,99

 

Norma ATX (min|idealnie|max)

+12V | 5% | +11.40V | +12.00V | +12.60V

+5V | 5% | +4.75V | +5.00V | +5.25V

+3.3V | 4% | +3.16V | +3.30V | +3.43V

 

Dodam że mam obecnie leciwy sprzęt celerona 633(@790), gf2mx 400(lekko podkręconego), nagrywarke dvd i cdrom, Samsunga 20GB, 2 kości SDRAM i karte sieciową i Modecoma Feel II 400W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:damage_wall: NAPIĘCIE MIERZYMY MIERNIKIEM!!

Mam świadomość że wyniki mogą być niedokładne, jednak nie stać mnie na miernik za 200-300zł. Chce tylko zasięgnąć rady ludzi doświadczonych czy przy takich wartościach jest szansa uruchomienia takiego zestawu. Ewentualnie czy może spalić się zasilacz przy przekroczeniu normy 12V do 12,60??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam świadomość że wyniki mogą być niedokładne, jednak nie stać mnie na miernik za 200-300zł.

200-300zł ?! Nazwyklejszy miernik mozna kupić za ok. 20zł, a jeśli zamierzamy kręcić i mieć większa pewność to można wziąć np. LAUDMANA z allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zamówiłem już komputer płyte i dysk twardy jako najczesciej psujace sie elementy w sklepie w moim miescie, obudowe na allegro i w sklepie techplanet procesor, grafike i ram. Teraz mam do was pytania, ponieważ zauważyłem że gość z mojego sklepu daje gwarancje na produkty 12+12 czyli przez 12 miesiecy oni wysyłają uszkodzony sprzet na swój koszt a przez kolejne 12 miesiecy oni wysyłaja sprzet do serwisu ale na mój koszt. Czy to jest zgodne z prawem? Nie spotkałem się do tej pory z taką formą gwarancji(wszedzie jest np 2 lata), czy prawo nie nakłada na nich obowiązków serwisowania sprzętu przez np 2 lata, czy mogą ustalać gwarancję na jaki okres im się podoba?

 

Druga sprawa dotyczy dysków Seagate które objete są gwarancją 5 letnią, ale z tego co tłumaczył mi gość w sklepie jest to 5 lat od daty produkcji dysku(która ujawnia się dopiero po rejstracji dysku na stronie) a nie od sprzedaży. Czy może ktoś zweryfikować? Na stronie Seagate'a znalazłem takie info: "Przez jaki okres obowiązuje gwarancja? Okresy gwarancji firmy Seagate to 1 rok, 2 lata lub 5 lat od udokumentowanej daty zakupu, zależnie od typu produktu i miejsca jego zakupu: okres gwarancji wewnętrznych dysków twardych (tzn. produktów wymagających umieszczenia wewnątrz obudowy komputera — normalnie określanych jako „Zestaw do rozbudowy wewnętrznego dysku twardego” zakupionych w dowolnym miejscu na świecie wynosi 5 lat. Okres gwarancji wszystkich innych produktów zakupionych w państwie członkowskim Unii Europejskiej wynosi 2 lata. W innych przypadkach okres gwarancji wynosi 1 rok." Tylko że takie info znajduje się w dziale "Ograniczona gwarancja konsumencka firmy Seagate Technology"

Za pomoc będę wdzięczny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o warunki gwarancji w sklepie, to zalezy od tego ile daje producent. Jezeli porducent da 24 miesiące to przez 24 miesiące jedyne co musisz zrobić jak się popsuje to zanieść do sklepu. Sprzedawda nie może po 1 roku brać od Ciebie na przesyłkę jeżeli gwarancja to 2 lata. Tak przynajmniej tłumaczył mi ojciec, a troche sie w prawie handlowym rozeznaje.

 

Jeżeli zaś chodzi o dysk to IMO gość pieprzył bzdury, bo to byłby bez sensu. Gwarancje masz 5 lat od daty zakupu, czyli tego co masz na dokumencie (paragon lub faktura). Najlepiej jednak zrobisz pisząc maila na jakis support seagate'a. Na pewno ktoś prędzej lub później Ci odpowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zaś chodzi o dysk to IMO gość pieprzył bzdury, bo to byłby bez sensu. Gwarancje masz 5 lat od daty zakupu, czyli tego co masz na dokumencie (paragon lub faktura). Najlepiej jednak zrobisz pisząc maila na jakis support seagate'a. Na pewno ktoś prędzej lub później Ci odpowie.

Dzieki wielkie za pomoc, tak bedzie najlepiej jesli napisze do pomocy Seagate'a, chociaz zalezałoby mi jeszcze na opinii kogoś kto ma także taki dysk(wszak jest on popularny). Przypomne Seagate 7200.10 250GB 16MB cache z zapisem prostopadłym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...