Skocz do zawartości
Fulgor

Benq Fp93gp - Następca Legendarnego Fp91gp?

Rekomendowane odpowiedzi

Przeciez od dawna masz odpowiedz w poscie wyzej :>

Przepraszam, że zaśmiecam forum :oops: Nie zauważyłem. Jeszcze raz przepraszam.

A jeżeli chodzi o moje pytania, ktoś zna odpowiedź? :wink:

Edytowane przez ??!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego 20ms?

Co oznacza max 650:1?

 

I co znaczy:

* i-Key,

* Kensington Lock?

 

Za odpowiedzi dziękuję z góry? :)

benq ja kazdy inny monitor na VA ma czas reakcji 20ms BWB 8ms GTG (20 ms czarny-biały-czarny, 8ms w odcieniach szarości)

(tak jak najszybsze monitory na TN mają 5ms BWB 2ms GTG)

kontrast ma być 1300:1 a nie żadne 650:1

 

ikey - to to jakas pseudo autokalibracja

Kensington Lock - Kensington_Lock

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A, właśnie! Czy ktoś włączał Senseye+ Photo przy przeglądaniu zdjęć? Jest różnica (jakakolwiek), czy to tylko kolejne mżonki marketingowe?

Jest roznica. Bialy jest bialy, kolory bardzo ostre. To cos jakby zdefiniowane ustawienie barw, kontrastu i jasnosci, przystosowane do przegladania zdjec. Podobnie jak dostepne tu rowniez ustawienie "film" oraz "dynamiczne". Nie wiem jak to wyglada w innych monitorach, ale tutaj widac roznice. Mozliwe ze podobny efekt uzyskac mozna bawiac sie poszczegolnymi ustawieniami, ale tutaj mozna na nie w latwy sposob przelaczyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mario82, cały czas zachwalasz ten monitor... Czy znalazłeś jakiekolwiek wady? <_<

Ja po prastu odpowiadam na pytania, a ze wychodzi ze monitor jest dobry, to pewnie tak jest. Wystarczy popatrzec na opinie jego poprzednika, tutaj zapewnie bedzie podobnie. Monitor jes na dobrej matrycy, ma dobre katy widzenia, dobre kolory, nie ma efektow smuzenia, do tego jest tani(porownujac modele innych producentow o takich parametrach). Do tego podoba mi sie wyglad, cienka ramka, przyciski, na ktorych niektorzy producenci oszczedzaja. To jest moja opinia, dla niektorych wada pewnie bedzie brak regulacji wysokosci(mi pasuje i zupelnie tego nie potrzebuje, w crt tez z reszta nie mialem), brak pivota (przy 19" nie potrzebuje, i tak pewnie nie chcialoby mi sie obracac i nie warto mi bylo doplacac do innego modelu do takiego bajeru). U mnie po prostu monitor sie sprawdzil i nic mi w nim nie przeszkadza, a z zakupu jestem bardzo zadowolony. Znajomy ma drozszego samsunga 193P i jakos nie odczulem wiekszych roznic w wyswietlaniu. Pewnie przy dluzszej pracy pewnie by sie znalazly jakies porownania, ale uwazam ze Benq z taka cena jest bardzo dobrym zakupem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje wrazenia:

 

odpalilem Heroes of Might and Magic 3 w 800x600 i nie wyglada to zle:) Sprawdzalem tez Flatout 2 i FIFE 07 w 1280x1024 i smuzenia nie dostrzeglem

 

Bad piksele - kolega Mario pisal, ze cos tam ma:) Ja tez zauwazylem u siebie zielonego bad-piksela przy prawej krawedzi, mniej-wiecej w polowie wysokosci... ale ze widac go tylko przy czarnym tle, to oleje to, mimo ze mam gwarancje z esc.pl na 14 dni, jakby jeszcze cos wyskoczylo w tym czasie to pomysle o wymianie:)

 

katy i czern sa ogolnie niezle, czarny jak sie siedzi na wprost to taki jak na monitorach CRT, za to jesli odpalimy czarne tlo i mocno odchylimy glowe w bok to zmienia kolor na szary... cos jak na matrycach TN... bardzo mocno widac to w przypadku koloru czarnego, przy normalnej pracy WWW/gry jest zdecydowanie lepiej, nie ma az tak widocznej utraty jakosci, duzo lepiej niz na TN

 

No i fakt, ze kabel zasilajacy jest nieco krotki... Menu/OSD tez mogloby byc bardziej intuicyjne bo troche trzeba sie naklikac zeby cos zmienic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bad piksele - kolega Mario pisal, ze cos tam ma:)

To nie byl bad pixel FALSZYWY ALARM :) tak to jest jak sie wczesniej z LCD nie ma do czynienia. To jest jakas szara plamka na matrycy, moze jakies zabrudzenie wewnatrz, ale pixel sam w sobie swieci. To jest juz pewne akurat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha, no to mi by plama na zielono nie swiecila:)

 

a z tymi katami to jak masz? tez slabo z czarnym na calym tle i przy duzych katach?

Edytowane przez homzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha, no to mi by plama na zielono nie swiecila:)

 

a z tymi katami to jak masz? tez slabo z czarnym na calym tle i przy duzych katach?

wg mnie wyglada to dobrze, dopiero przy calkowicie czarnym tle srebrzenie widac przy duzych katach. Kiedy jest wiecej kolorow juz praktycznie nie widac. Duzo tez moga dawac same ustawienia. Ja przy pracy mam podswietlenie 20 kontrast 35. Wydaje mi sie ze przy wyzszych ustawieniach mogloby byc wieksze srebrzenie (nie sprawdzalem :))

Ogolnie ja ogladam filmu z tapczanu, wiec mam glowe dosc duzo nizej niz dolna krawedz matrycy, patrze tez troche pod katem i nie czuje jakiegos utrudnienia w ogladaniu :) wyglada ladnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko, ja nie mowie ze zle wyglada... na pewno duzo lepiej niz TN, przynajmniej glowa mozna nie ruszac i cos widac:) Sam pobawie sie innym razem:)

 

po duzym katem po prastu jest jakby efekt rozjasniania ekranu i to wszystko, nie mam tak zebym przestawal widziec :)

U mnie prawde mowiac to jest tak, ze stary monitor LCD 15 nie byl plaski a byl lekka banka, wiec kat widzenia w tym Benq jest nawet wiekszy niz w starym :D tam krzywizna banki zaslaniala nieco obraz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Kupiłem dziś ten monitor w esc.pl i jestem zadowolony. 0 bad pixeli, fajne kolory i kąty. Smużenia nie zauważyłem. Sprawdzałem programem czas reakcji i wyszło 13,2-14 ms. Na SuSE 10.2 chodzi wspaniale. :D

Lecz mam jedno pytanie: jak włączyć senseye (w menu ta opcja jest nieaktywna)?

Edytowane przez ??!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się trochę tych badów, mimo tego, że wiele osób pisze, że nie ma ani jednego, a jeśli już ma, to wcale mu to nie przeszkadza. Jednak są to własne odczucia, a ja sam nigdy nie widziałem "na żywo" takiego bada.

 

Dlatego wacham się między kupnem tego Benka (bo na ten model jestem już zdecydowany) u mnie w mieście za 944 zł + 3 dni gwarancji rozruchowej (łącznie z ewentualnym wyskoczeniem chociaż 1 bad pixela) a ofertą z esc.pl i gwarancją 14-dniową - 1000 zł.

 

Niby bady wyskakują w pierwszych dniach użytkowania, ale ktoś na forum mva.pl pisał, że wyskoczył mu po trzech tygodniach (co prawda przy krawędzi ekranu).

 

??!!, transport z esc.pl miałeś pewnie za 1 zł? Jak szybko doszedł do Ciebie monitor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zamowisz monitor przed 14 to zapewne dostaniesz go na drugi dzien, mozna sprawdzac status dostawy na stronie www

 

ja bym jednak doplacil do 14-dniowej gwarancji

 

bady sa zdecydowanie mniej widoczne niz na matrycy TN, naprawde wyglada to jak kurz (choc zalezy jaki kolor sie wypali:)) ; ja zeby swojego zielonego bada zobaczyc to musze podstawiac oczy pod monitor, z odleglosci ok. 50 cm nie jestem w stanie go zlokalizowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U Ciebie poszedł zielony subpixel, a jak sprawa wygląda w przypadku całego pixela? Czy z tej przyjętej odległości 50 cm widać np. świecącego białego zdechlaka na czarnej panoramie przy oglądaniu filmu?

 

Jakieś doświadczenia?

 

Niemniej sam się chyba zdecyduję na kupno w esc.pl; tym bardziej że w przypadku bad pixela koszt zwrotu i ponownej wysyłki monitora pokrywa sklep (tak mi napisali w @).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle, ze zalezy z jakiej odleglosci ogladasz film... no i w ktorym miejscu sie ten piksel znajdzie... jesli tam, gdzie jest obraz, a nie czarne pasy, to mysle, ze nie zauwazysz tego nawet ogladajac filmy z bliska ; za to pewnie zauwazysz podczas normalnej pracy... piksele w okolicach srodka sa przerabana, ale gdzies przy rogu to nie taka tragedia

 

a jakbys sie decydowal to zamawiaj juz, to Ci na jutro przysla:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech, szkoda że BenQ nie daje chociaż 30 dni gwarancji jak LG czy iiyama... ale z drugiej strony, która z tych dwóch firm da taki monitor w tej cenie. ;) A 14 dni gwarancji w esc.pl... lepszy rydz niż nic. :)

 

Miałem zamawiać tego Benka po przyjeździe z wakacji, czyli pod koniec lipca, ale chyba zdecyduję się na niego szybciej, niech tylko skończą mi się egzaminy, żebym mógł sobie na niego w spokoju popatrzeć. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

??!!, transport z esc.pl miałeś pewnie za 1 zł? Jak szybko doszedł do Ciebie monitor?

Ja zamówiłem w niedzielę wieczorem, a dostałem w środę po 17. Warto zauważyć, że zamawiałem jeszcze nagrywarkę DVD, tuner TV i pastę termoprzewodzącą.

 

I mam dobrą wiadomość. Znalazłem kruczek prawny, który mówi, że sprzęt można oddać w przeciągu trzech miesięcy od kupienia, jeżeli na stronie www sklepu internetowego nie ma informacji o możliwości zwrotu w ciągu dziesięciu dni (właśnie na www.esc.pl nie ma takiej informacji). Ale jest jedno "ale" - sprzęt można tylko wyprobować (np włączyć na parę godzin); potem nie można używać.

Edytowane przez ??!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem kruczek prawny, który mówi, że sprzęt można oddać w przeciągu trzech miesięcy od kupienia, jeżeli na stronie www sklepu internetowego nie ma informacji o możliwości zwrotu w ciągu dziesięciu dni (właśnie na www.esc.pl nie ma takiej informacji).

 

Na esc jest i zawsze byla taka informacja

"Zwroty handlowe

Oprócz ww. procedury, klientom dokonującym zakupów na odległość, z powodu braku możliwości oględzin towaru przed zakupem, przysługuje prawo do odstąpienia od umowy kupna-sprzedaży w ciągu 10. dni kalendarzowych od chwili odebrania przesyłki.

 

Towar musi być zwrócony w stanie kompletnym w oryginalnym opakowaniu i nie może nosić śladów użytkowania. W przypadku zwrotu handlowego koszty spedycji ponosi klient końcowy, sprzedawca zwraca jedynie kwotę w wysokości wartości zwracanego towaru. Przesyłkę należy opatrzyć oznaczeniem „zwrot handlowy” oraz dołączyć kopię dowodu zakupu i numer rachunku bankowego, na który mają być zwrócone środki. "

 

Dokladnie to tu

http://www.esc.pl/information.php?info_id=22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec w tym wypadku nalezy sie zastanowic czy jest sens doplacac za 14 dniowa gwarancje na bady, skoro mozna oddac monitor kupiony na odleglosc w ciagu 10 dni. Chyba ze sklep zdaje sobie sprawe ze i tak beda musieli przyjac sprzet przed uplywem 10 dni, wiec czemu nie zarobic na niewiedzy jeszcze kilkadziesiat zlotych.

Sorry za brak polskich znakow, chyba mi sie klawiatura zablokowala albo cos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec w tym wypadku nalezy sie zastanowic czy jest sens doplacac za 14 dniowa gwarancje na bady, skoro mozna oddac monitor kupiony na odleglosc w ciagu 10 dni. Chyba ze sklep zdaje sobie sprawe ze i tak beda musieli przyjac sprzet przed uplywem 10 dni, wiec czemu nie zarobic na niewiedzy jeszcze kilkadziesiat zlotych.

Sorry za brak polskich znakow, chyba mi sie klawiatura zablokowala albo cos.

Pytalem sam esc o to. Odpisali ze przy dodatkowej gwarancji monitor jest wygrzewany, sprawdzany i jest minimalna szansa na badpixela. Dodatkowo jesli jednak sie pojawi, na ich koszt jest transport i to wszystko sie sklada na koszty.

Bez gwarancji dodakowej dostaje sie pierwszy lepszy z brzegu monitor, a w przypadku bada, trzeba o transport zadbac samemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mario, ciekawe rzeczy piszesz. :) Szkoda, że nie podają takich informacji na stronie... a sprawdzenie monitora przed wysyłką to zawsze jakiś plus. Tylko co masz na myśli, pisząc "wygrzewani"? Tzn. po prostu włączają go i zostawiają na jakiś czas?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Towar musi być zwrócony w stanie kompletnym w oryginalnym opakowaniu i nie może nosić śladów użytkowania. W przypadku zwrotu handlowego koszty spedycji ponosi klient końcowy, sprzedawca zwraca jedynie kwotę w wysokości wartości zwracanego towaru. Przesyłkę należy opatrzyć oznaczeniem „zwrot handlowy” oraz dołączyć kopię dowodu zakupu i numer rachunku bankowego, na który mają być zwrócone środki. "

Zaznaczam, że:

a) Można rozpakować produkt i sprawdzić jak działa. Jeżeli torebka, w której znajduje się przedmiot/część nie jest wielokrotnego zamknięcia można ją rozerwać.

b) Do zwracajej kwoty przedmiotów trzeba doliczyć odsetki ustawowe.

 

Podstawa prawna:

USTAWA o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny. z dnia 31 marca 2000r. Dziennik Ustaw z 2000 r. Nr 22 poz. 271

Fragment:

Art. 7.

1. Konsument, który zawarł umowę na odległość, może od niej odstąpić bez podania przyczyn, składając stosowne oświadczenie na piśmie, w terminie dziesięciu dni ustalonym w sposób określony w art. 10 ust. 1.

2. Nie jest dopuszczalne zastrzeżenie, że konsumentowi wolno odstąpić od umowy za zapłatą oznaczonej sumy (odstępne).

3. W razie odstąpienia od umowy umowa jest uważana za niezawartą, a konsument jest zwolniony z wszelkich zobowiązań. To, co strony świadczyły, ulega zwrotowi w stanie niezmienionym, chyba że zmiana była konieczna w granicach zwykłego zarządu. Jeżeli konsument dokonał jakichkolwiek przedpłat, należą się od nich odsetki ustawowe od daty dokonania przedpłaty.

Edytowane przez ??!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kilka dni temu stalem sie posiadaczem Benq'a z tematu. Z monitorem wszystko wydaje mi sie OK z wyjątkiem jednej rzeczy. Chodzi o nierównomierne podświetlenie ekranu. Mianowicie przez środek ekranu, w płaszczyśnie poziomej ciągnie się rozświetlenie, widoczne wyraźnie na każdym jednolitym i nie za ciemnym tle. Wszyscy piszą tu o rozświetleniu w rogach, ale ten efekt (rozświetlenia na środku) jest dużo bardziej wyraźny. W zwiazku z tym mam pytanie, czy ktoś z posiadaczy FP93G P też posiada taki efekt na swoim monitorze. A jeśli nie, czy jest to wada którą można reklamować czy dowiem sie że "te monitory tak mają"?

 

Mam aktualnie dostęp do 3 róznych Benków: 93GP na MVA, 93GS na TN i panorame 222WH na TN. Gdyby ktoś miał jakieś pytania odnośnie porównania lub opinii to służe pomocą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie czegos takiego nie zauwazylem, jedynie rogi swieca nieco mocniej... niestety, obawiam sie, ze nie podlega to wymianie

 

co do 222WH to jak z katami? Bo slyszalem opinie, ze bardzo kiepsko i ze nawet jak sie siedzi na wprost monitora to mozna zauwazyc utrate kontrastu... no i ze kolory i katy kiepsciutkie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też sądze ze nie podlega to wymianie, tylko ze jutro upływa ostatni dzień gdy moge wymienić monitor na inny egzemplarz. Pytanie tylko czy warto (i czy z tego powodu wymienią). Do tego monitor służy mi do pracy a wtedy nie zauważam tego "defektu".

 

Co do 222WH. Kąty są chyba takie jak w większości TN'ek. Siedząc 70-100 cm przed monitorem rzeczywiscie nie jest rewelacyjnie, zwłaszca jeśli chodzi o kąty pionowe. Obraz u góry szybko ciemnieje. Ale jak sie siądzie 1,5-2 m od monitora (czyli do oglądania filmów) to już jest całkiem fajnie.

Kolory jak na TN myśle ze zwyczajne, ale w porównaniu do 93GS wypadają blado. Zresztą 93GS ma rewelacyjne kolory, tylko minimalnie gorsze od GP, tylko że tu znowu problemem są kąty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mozesz wymienic na inny GP? Jesli tak, to ja bym chyba zaryzykowal wymiane...

Niby moge bo dostalem 5 dni na sprawdzenie monitorka. Ale gonią mnie terminy w pracy i nie bardzo mam na to czas. No nic zobacze jutro. W każdym razie dobrze wiedzieć że nie każdy egzemplarz ma taki (d)efekt.

 

Homzik, a mógłbyś zrobić zdjecie ekranu na jakims jednolitym tle i wstawić na forum?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...