Jump to content

KiNDer

Stały użytkownik
 • Content Count

  243
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralna

About KiNDer

 • Rank
  Uczestnik

Profile Information

 • Skąd
  Tychy
 1. U klientów w mojej firmie też stosujemy ESETa, zarówno na normalnych PCtach, jak i "niedzisiejszych" POSach (o konfiguracji podobnej do wymienionej przez Jonathana - stareńkie Celerony i 512MB RAM). Licencja na NODa32 i Smart Security jest ta sama, my instalujemy NODa. Chociaż minusem może być faktycznie ochrona Thunderbirda, bo z tego co pamiętam, to nowszych wersji nie wspiera... (wspiera za to wszystkie programy pocztowe od Microsoftu) - ale z drugiej strony ochrona w czasie rzeczywistym powinna wszystko wychwytywać.
 2. KiNDer

  Pro Evolution Soccer 2010

  Pograłem z 2 godziny i przyznam, że widać poprawę względem 2009 (czuć trochę miodu, może potem będzie więcej). ;) Przy okazji dwa pytania, jedno do ogółu: czy Wam też trochę rwie ekran podczas szybkich podan po ziemi, bądź wykopów (np. bramkarza)? Vsync mam włączone (bez to zupełnie mi rozłazi się ekran), FPSy podczas gry - 60 (przy powtórkach spadają). Aha, i gram tymczasowo na notebook'u (wymagania spełnia bez problemu). I pytanie do Ojejku: czy nie masz żadnych konfliktów między patchem audio (Ambient coś-tam) i patchem z PESEdit.com? (ja mam 0.8.2, jest świetny, jak na tak krótki czas, który mieli do przygotowania - chociaż większość rzeczy mieli już na dyskach, niemniej też polecam).
 3. KiNDer

  Panoramy Lcd 22"

  Dzięki Kyle. Co do różnic między powłoką matową a glare (wiem, że to trochę OT, ale sami zaczęliście ;), poza tym dotyczy to monitorów panoramicznych, bo chyba 4:3, czy 5:4 nie produkują z szybą - przynajmniej ja się nie spotkałem), to czy przy monitorze glare przy większej ilości światła (oprócz odblasków :P) kolory stają się bardziej nasycone i żywsze? Tak jak to jest w przypadku matowych LCDków. W nocy bez lampki za monitorem ani rusz.
 4. KiNDer

  Panoramy Lcd 22"

  A nie było tak gdy LCD wchodziły na rynek masowy, że jedną z ich zalet które często podkreślano była właśnie zdolność do znacznie lepszego eliminowania odbić świetlnych niż kineskopy? Mnie też dziwi ten dzisiejszy ciąg producentów do "oszklenia" monitorów. Pamiętam jakim utrapieniem był chociaż najmniejszy odblask światła na starym CRT 15" Panasonica - szczególnie w grach w ciemnych lokacjach (a monitor po jakimś czasie stracił zapas jasności). Poza tym okna w moim pokoju są naprawdę spore, na dodatek skierowane na zachód (popołudnie bez rolet jest bardzo uciążliwe - tzn. z LCD mniej ;)). Ale o co chciałem się jeszcze spytać - Kyle, co dokładnie znaczy ten efekt "pyłu"? Kiedyś już o tym czytałem... ale trochę to jest dla mnie niejasne. Chodzi tu o to, że obraz przy dużym nasłonecznieniu na matowej matrycy robi się hm - nieznacznie mętny? I czy dotyczy to wszystkich typów matryc (od TN przez xVA po IPS) czy nie? Albo któregoś typu bardziej?
 5. KiNDer

  Pro Evolution Soccer 2009

  Czy komuś z Was wieszało się demo (ew. pełna wersja) przy wychodzeniu z gry? (czarny ekran, zero reakcji, nawet ze strony menadżera zadań)
 6. Dlatego wydaje mi się, że jedynym możliwym serwisem w ramach gwarancji jest salon Orange - tylko co z tą fakturą na czyjeś nazwisko?
 7. Trochę OT, ale nie będę zakładać specjalnie tematu dla tego pytania. Jak wygląda gwarancja w przypadku zakupu telefonu np. w komisie przez Allegro - telefonu, który jest sprzedawany z simlockiem sieci, w której był kupiony. Upatrzyłem sobie akurat SPV M650 z Orange - więc gwarancję realizują tylko salony, racja? Potrzebuję do niej fakturę, ale faktura jest na nazwisko - czy to ma jakieś znaczenie? A może wystarczy tylko karta gwarancyjna?
 8. KiNDer

  Paradise

  W sklepie Cenegi premierowe wydanie za... 7,90. M.in. z poradnikiem przejścia i rysunkami Sokala.
 9. A z tej strony, gdzie dostajesz klucz nie może być? :P http://www.fileplay.net/files/mmo/war/beta
 10. ;) Szkoda, że ludzie od Googla nie przychylili się w stronę użytkowników Opery (brak importu zakładek, haseł etc.).
 11. Są dwa pliki po 500 MB (soviet i allied disc), więc przyjmując że w roku 95 tekstury nie zajmowały całych płyt CD, to na pewno są to pełne wersje. :) Bezpośredni link: http://www.ea.com/redalert/news-detail.jsp?id=62 (mirrory na dole strony).
 12. KiNDer

  Opera

  O, no i ta komenda spod PPM mi wystarczy. Dzięki. ;>
 13. KiNDer

  Opera

  Ma ktoś może patent, jak wydostać adres wyszukiwarki dla takich stron jak Wikipedia ENG czy Ceneo? Chciałbym je użyć w skrótach wyszukiwania? (np. g w pasku adresu i treść dla Googla)
 14. KiNDer

  Pro Evolution Soccer 2009

  Może w końcu doczekamy się, gdy przy sporym deszczu piłka będzie niespodziewanie stawać w połowie drogi. ;) I wślizgi dwa razy dłuższe... ech. :)
 15. Przeciętna cena Benq FP93GP wynosiła 950 (tańsze sklepy) do 1000 zł. Poniżej 900 zł kosztował tylko krótki czas, gdy był na niego duży popyt. Potem cena znów skoczyła w okolice 1000 zł. Swoją drogą szybko ten model został wycofany z oferty, a następcy (chyba?) brak.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.