Skocz do zawartości
XESS

Mam Zgryz Modernizacyjny... Jako Laik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkim ktorzy chcieliby mi dopomoc... i reszte forum:)

wiem ze tutaj raczej wszyscy macie zabawki do max OC i po przeczytaniu forum odnosze wrazenie ze nie uzywacie kompa do pracy badz rozrywki tylko kabinujecie jak je "przypalic";)

co do mnie prosze abyscie doradzili mi najlepsze "klocki" na C2D na ten moment nie TOP na rynku tylko najsensowniejszy stosunek ceny do jakosci

czy bede sie bawil w OC to zobacze (pewnie tak;) ) bo narazie za cienki jestem zeby sie do tego obiektywnie odniesc...

mam kompa z ktorego raczej zostanie tylko nagrywarka DVD i dysk 180G z raidem bodajrze IBM (powiedzcie gdzie sprawdzic jego parametry to dopisze)

chcialbym kompa (glownie rozwojowa MOBO, obudowe czy w ta sie zmiesci http://www.allegro.pl/item158924311_piekna...c_sprawdz_.html

(wiem ze to kicha ale te hiendowe strasznie wymyslny designe maja... czy obudowa za 300zl ma wplyw na prace kompa?), zasilke (wydajnosc i dobre kable niekoniecznie firma) i stabilny RAM (cos normalnego bez przegiec) ktore dalyby mi najwieksza szanse modernizacji w przyszlosci czyli lepszy procek i grafe

do tej pory zmienialem w zasadzie calego kompa raz na 2 lata wiec chcialbym cos co da mi troche czasu na gry i inne "zabawki" pod VISTE

jako laik widzialbym to tak ze narazie jakies GF7900 a pozniej najwyzej w sli drugie natomiast procek narazie chyba tylko 6300/6400. przewalilem cale forum ale do tej pory nie wiem w jaki czipset i czy z sli czy crossfire natomiast zalezy mi glownie na dobrej stabilnej i wydajnej PLYCIE z w miare dobra karta muzyczna jesli jest szansa ale nie na sile bo mam ewentualnie SB 1024

co do kasy jaka dysponuje to jakos pod 3000... no chyba ze warto dac wiecej ale wole nie bo komp to najgorsza inwestycja pod sloncem... no chyba ze kobieta na utrzymaniu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję:

Intel Core2 Duo E6300 - ok. 670 zł

Gigabyte 965P DS4 - ok. 560 zł

Geil Ultra 2x1GB PC2-6400 CL4 - ok. 900 zł

Palit 7900GS - ok. 580 zł

Chieftec CFT500 A12S - ok. 290 zł

a czy zamiast Chefteca nie lepiej wziac Topower TOP-450P3 U12 450W, tak tylko pytam, bedzie chyba cichszy i na 3 letniej gwarancji, reszta zestawu świetna Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm... bardzo dziekuje za taki szybki odzew...

co do grafy gdzies czytalem ze z chlodzeniem zalmana polecaja...

czy warto dac za nia troche wiecej ?

jest cos takiego jak wersja sonic... mozecie cos powiedziec na ten temat?

co do zasilki chcialbym DOBRA z zapasem bo jak napisalem ma byc na przyszlosc :D

hmmm... i teraz MOBO... coz powiem szczeze ze troche mnie "zabiliscie" bo spodziewalem sie jakiegos asusa , abita lub DFI

http://www.allegro.pl/item162020395__gigab..._gwar_fvat.html

w sumie nie jest tania a jak sie to ma np do ASUS P5B lub P5N32-SLI ktore mozna w podobnej cenie wyrwac...

spytam moze innaczej czy ktoras pozycja na allegro wydaje sie wam atrakcyjna teraz bo w sumie jest to tylko kwestia ceny...

tzn co byscie polecili... chyba ze macie sklep ktory szczegolnie polecacie ze wzgledu na konkurencyjne ceny...

w sumie najlepiej by bylo wziac wszystko z jednego to moze jakis upust by sie wysepilo:d (coz zycie polskiego studenta zmusza do polskiego myslenia;)

ps. trafilem na taka oferte

http://twojepc.pl/gielda_wiecej.php?id=4199

fakt ze nie potrzebuje calego zestawu ale moze np te glowne klocki bylyby warte zainteresowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja bym płyte zmienił na Abit Ab9 Pro

lub coś w tym stylu , jakos do Gigabyte nie mam zaufania

 

A pamięci toraczej Geile odradzam

Poszukaj GoodRam na micronach albo jakis OCZ ale Geile to odpuść sobie

 

Ale to moje zdanie

Edytowane przez karwiin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... no wlasnie jakos ten Gigabyte w sumie to nie marka a ceni sie jak asus

a co sadzicie o FOXCONN P9657AA-8EKRS2H?

podobno jak na potrzeby niezbyt OC maniaka calkiem niezla ?

co do ramu mysle nad goodram pro tylko gdzie je znalezc w dobrej cenie?

mam jeszcze pytanie co do GeForce 7800GTX

czy warto sie w niego pakowac czy mozna dostac cos sensowniejszego w tej cenie? jak z podkrecaniem tej karty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zmieniaj w tym zestawie co podał lukmek :) Co do zasiłki jest bdb i na pewno starczy Ci na przyszłość .

PS. Nie mów klocki bo to nie elo :)

No ewentualnie zasilkę na ta co podał meeron ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak byś kupował tego gigabyte ds4 to poszukaj najlepiej rev 2.0, wydajnościowo jest taka sama jak p5b dlx a tańsza ponad 100zł,

 

co do grafy to można by pomyśleć także o radeon x1950 pro (hdr+aa) ale tu najlepiej sobie poczytaj na forum o nim i o 7900gs i sam zdecyduj co wolisz

 

a zasiłke tak jak napisał meeron można by wziąć Topower TOP-450P3 U12 450W (jest naprawdę cicha i bardzo dobrze trzyma napięcia i jest wystarczająco mocna by uciągnąć przyszłe zmiany w konfiguracji

 

... no wlasnie jakos ten Gigabyte w sumie to nie marka a ceni sie jak asus

czy ty wiesz w ogóle co piszesz, chyba nie skoro uważasz że teraźniejszy gigabyte to kicha.

nowe płyty jak ds4 rev 2.0 są co najmniej tak dobre jak ten p5b dlx jak nie czasami nawet leprze (te 2 płyty dałem dla przykładu)

Edytowane przez Zajdzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...