Skocz do zawartości
RaJaN

Gigabyte Ga-n650sli-ds4

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ramy Geja....wiec nie. Przy okazji cena Abita...bo nie wierze , ze to bedzie stalo za prawie 500 jak DS w nowych rewizjach.

 

Jedyne co mnie martwi to ten strap na tym mobasie. Moze o poprawia :mur:

Co Cie martwi jesli chodzi o strap ?

 

Na P965 sie przelacza przy 400, a na 650i przy 422MHz, wiec nie rozumie o co chodzi ?

 

Ni ma to jak abitki - blokada na strap i heja :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Co Cie martwi jesli chodzi o strap ?

Juz wklejam:

http://vr-zone.com/?i=4939&s=9

 

The maximum I could bring my E4300 to was 417MHz FSB. At first I was kind of disappointed with this limited FSB on the CPU, but I do know that this CPU does not tend to overclock well on it's FSB across many boards. One factor was the 200FSB Strap of it.

i :

So I tried to do a 266FSB Strap mod to trick the board into recognizing it as a 266FSB Default CPU, but this board does not work with the mod, still recognizing the default FSB as 200MHz.

i konkluzja mojej obawy:

 

Hopefully Gigabyte's newer BIOS for the board will start recognizing Straps via the LGA configuration of the processor and not by hard memorizing according to model numbers

Oby...oby...bo jesli to tak bedzie rozpoznawac to nie kazdy pokreci...a szkoda bo mobo wydaje sie byc kozackie. Tylko jego cena jest w tej chwili u nas smieszna (Komputronik i Znak > granice 500 zl).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Hmmm

 

To zwykla scianka FSB dla CPU, ktore fabrycznie smigaja na QPB 800MHz. Wsadzasz proca z QPB 1066MHz i nie ma takiego problemu.

 

Problem ten przeciez nie dotyczy tylko tej mobo, a wielu innych.

Devilek wiem , zgadzam sie ale tutaj idzie mi nie o kazdego a o siebie.

Cena AB9..ok...Tylko , ze moje Geile na 965 nie wykreca sie z procem..

QPB 1066..ok ale nie mam narazie kasy na C2D i smigam sobie z zadowoleniem na P4-6x1 na 4.2GHz obecnie. Mowiac wsadze inego masz na mysli zakup C2D..a ja chce wsadzic mojego Cedara i go wykrecic bo za sprawa 650 nie bede musial bac sie o te ramy Geja...Ale skoro to jest jak mowisz scianka to moj proc moze miec problem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzialem juz ta plytke do nabycia za 456zl, a co do strapa to facet wgral nowy bios i zrobil moda 266MHz i pomoglo, tylko czy wszystkie będa sie tak krecic do 520FSB? Zastanawiam sie gdzie mozna znaleźć opis tego moda?

Edytowane przez mieciop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie kapuje na czym polega ten straszny problem ze strapem ;) Skoro gosc na procku z 800 wyciagnal ponad 400fsb to biorac pod uwage ze maja mnoznik conajmniej 9 nie widze problemu - jakos masy e4300 robiacych ponad 3.6Ghz nie widac. A tym bardziej nie widze go przy p4 majacym mnoznik x14.

Moze to bolec przy nowych e2140 bo wtedy tylko 3.2Ghz )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i teraz mam dylemat co wybrać Abit AB9 czy dołożyc te 40zł i kupić tego Gigabayta.Ma to współpracować z 2x1GB OCZ Special Ops 800Mhz oraz E4300.Co wybrać,co radzicie zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i teraz mam dylemat co wybrać Abit AB9 czy dołożyc te 40zł i kupić tego Gigabayta.Ma to współpracować z 2x1GB OCZ Special Ops 800Mhz oraz E4300.Co wybrać,co radzicie zrobić

Dzisiaj zmontowalem sobie tego Gigabyte jak narazie bardzo pozytywne wrazenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zmontowalem sobie tego Gigabyte jak narazie bardzo pozytywne wrazenia...

Gdzie ja kupiłeś i za ile :D To co brać tego Gigabayta Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest aż tak kiepska, ze ja po jednym dniu sprzedajesz? W czym jest problem?

problem jest taki ze na asusie mialem stabilne 3.3ghz @ 1.45V, a na gigabytecie walcze aby uzyskac stabilne 3.2ghz i jak narazie kicha, problem stwarzaja chyba moje pamieci, na asusie lataly 1T @ 812mhz , tutaj jak narazie 2T @ 800mhz. Na plus w porownaniu z asusem wypada opakowanie, wyglad plyty,sekcja zasilanie, kodek no i ladny radiator na nb :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem jest taki ze na asusie mialem stabilne 3.3ghz @ 1.45V, a na gigabytecie walcze aby uzyskac stabilne 3.2ghz i jak narazie kicha, problem stwarzaja chyba moje pamieci, na asusie lataly 1T @ 812mhz , tutaj jak narazie 2T @ 800mhz. Na plus w porownaniu z asusem wypada opakowanie, wyglad plyty,sekcja zasilanie, kodek no i ladny radiator na nb :).

na jakim asusie? opartym o 650i?

przstraszyles mnie ale ja zayryzykuje za kilka dni z 6cio fazowym zasilaniem

[przegladaleme nasz i zagraniczne serwisy... i wszyscy chwalili produkt...

i krecili pamieci gskilla i chyba włąsnie opsy jakies w jakims tescie na 1T i 2T i mieli duze wyniki

 

ukradnij pemici z kompa kumpla bo az nie chce mi sie wierzyc(tak sie napaliłem na tą płytę po tym jak nowe dfi miało problemy z dotarciem do kraju)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kur zapiał a ja chcialem 14maja(dzien sądu ostatecznego nad radkami) kupic nowy sprzęt...

abitów na 965 nie kupie...a inne płyty na 650i nie wydają mi sie az tak atrakcyjne

i cała moja misterna konfiguracja wzieła w łeb :mur:

i co tu zrobic heh

 

oby inni mieli wiecej szczescia i nawrocili mnie na DSa4

kupujcie mobasy i testujcie ja z checią poczytam wasze op9nie przed zakupem lol

Edytowane przez Gierek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lucas234

ej ludzie nie siejcie paniki przeciez to tylko 1 uzytkownik tej mobo mial jakis problem moze akurat mobo sie gryzie z geilami ktore ma uzytkownik themOn lub jakis inny problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem posiadaczem od dzisiaj tej plytki, troche zabawy i juz pierwszy zonk 400m fsb i [gluteus maximus] dalej nie idzie.

a miała na 500fsb spokojnie chodzic,drugi użytkownik i znowu zonk :damage_wall: chyba odpuszcze sobie Gigshita :lol2:,a miał być hit :lol2: Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz znacznie lepiej troszeczke wiecej grzebania w biosie i juz mam 470fsb :), cosik wiecej sie wycisnie ale pamiatki zaraz padna chyba. Dziwne smiga to w "Linked-sync mode", po przejsciu w trub "Unlinked" 400 fsb max.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a miała na 500fsb spokojnie chodzic,drugi użytkownik i znowu zonk :damage_wall: chyba odpuszcze sobie Gigshita :lol2:,a miał być hit :lol2:

w trybie 1:1 hamulcem mogą byc pamieci. Shamino napisal na Vr-zone forum że ta płyta nie bedzie chodzić unlinked przy 500 FSB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...