Skocz do zawartości
Rengor

Czy Delta Jest Moim Problemem?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mój konfig to:

Procesor: Amd Athlon Xp-m 2500+

Płyta Główna: Abit Nf-7 rev2.0 (kolorowe sloty pamięci)

Ram: 2x512 mb (pc3200 Cl3) goodram

Karta graficzna: Nv GF6600 (od Winfasta)

Karta muzyczna: SB live 5.1

Zasilacz: delta dps-350 pb-2 rev 01

 

Od kiedy mam nowy ram (czytaj 2x51mb) pojawiły się dziwne problemy ze stabilnością komputera. Pierwszego dnia kiedy zamontowałem ram wszystko było ok, lecz gdy następnego dnia próbowałem go ponownie włączyć już pojawił się problem. Otóż komputer włącza się na 1-2 sekundy (zapalają się diody od dysku i power oraz kreci się wentylator) po czym wszystko się wyłącza. Raz na jakiś czas udaje mi się go normalnie włączyć ale tylko na około 30 min po czym następuje kompletny zwis windowsa. Czy to może być spowodowane zasilaczem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie że raczej winne sa tutaj pamięci... napisz jeszze tylko czy przypadkiem twój procek nie jest podkręcony żeby sie nie okazało że wsadziłes nowe pamięci na podwyższone taktowanie i nie wyrabiają.

Jeśli tak nie jest to sprawdź jak dziła komp z jedną tylko kością 512.

Zobaczymy co będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie procesor nie jest podkręcony, a testowałem z 512mb ramu i ten problem występuje dalej. Natomiast jak zmienię na stary ram (266mhz) to wszystko działa niby normalnie. Tak poza tym czy ten zasilacz jest wystarczający do podkręcenia tego sprzętu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem kiedyś podobny problem w moim socA 1,7xp+ chodziło o to ż procek szedł na 166(333) a pamięci na 200(400). Jak zjechałem z pamieciami na 166 to problem zniknął

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz tylko, że ten procek to jest wersja mobilna czyli ma odblokowany mnożnik.

 

Zasilanie dla cpu podłączyłeś? (4pin 12V)?

Tak wszystko mam podłączone i sprawdzane po parę razy czy działa.

 

 

 

Miałem też dziwny problem z kartą graficzną. Otóż po wymianie ramu zobaczyłem taki napis od karty graficznej na moim monitorze:

 

The NVIDIA System Sentinel is reporting that the Nvidia-powered graphics card is not receving sufficent power.

 

To protect your hardware from potential damage or causing a potential system lockup, the graphic procesor has lowered its performance to a level that allows continued safe operation.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Molex od zasilania jest oczywiście podłączony, nie jestem aktualnie u siebie na kompie ale jak dorwe miernik to zmierzę napięcia jakie podaje zasilacz. Dzisiaj rano jakimś cudem udało mi się odpalić kompa, lecz po paru dosłownie minutach ekran się wyłączył i pracował tylko dysk. Czy to wszystko jest spowodowane zasilaczem czy mogą być jakieś inne przyczyny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś już raczej nie będę bawił się komputerem, jutro po testuje wszystko jak należy. Zapytam się od razu w tym temacie jaki polecacie program do obciążenia Karty Graficznej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, odnawiam ten temat ponieważ dalej mam problemy z zasilaczem. Możecie mi doradzić który będzie lepszy do konfigu:

Procesor: Amd Athlon Xp-m 2500+

Płyta Główna: Abit Nf-7 rev2.0 (kolorowe sloty pamięci)

Ram: 2x512 mb (pc3200 Cl3) goodram

Karta graficzna: Nv GF6600 (od Winfasta)

Karta muzyczna: SB live 5.1

 

 

http://skleppc.pl/index.php?m=os_item&id=8663

 

A może ta Delta: http://www.allegro.pl/item164082775_zasila..._ibm_nowy_.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...