Skocz do zawartości
Raikou

Zestaw Do Pracy Do 2500 Pln (sama Jednostka Centralna)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Przyszła pora na zakup nowego komputera. Pozostała mi do złożenia jednostka centralna. Zakładam że nie chce wydać wydać na nią więcej niż 2500 zł (o grosze nie będę się upierał jeśli rzeczywiście będzie miało to sens).

 

Zależy mi na Intel Core 2 Duo, minimum 1 Gb szybkiego RAMu, minimum 120 Gb dysk (najlepiej SATA2 z zapisem prostopadłym). Karta graficzna to sprawa drugorzędna, aczkolwiek musi to być coś od Nvidii (kwestia podejścia do sterowników dla systemów innych niż Windows). Do tego porządny zasilacz, mimo że komputer raczej nie będzie podkręcany (albo nieznacznie). Do zestawu powinienem dołożyć jakieś w miarę dobre i ciche chłodzenie gdyż komputer będzie stał w nagrzewającym się trochę miejscu. Przydałaby się też obudowa z grubego materiału (wytłumi całość).

 

Nie mam pojęcia na co zwrócić uwagę składając taki zestaw, jaka płytę główną wybrać, na co zwrócić uwagę żeby nie mieć problemów ze stabilnością. Gdzie kupować (przez internet? na allegro?)

 

Za wszelkie sugestie będę niezmiernie wdzięczny :)

Edytowane przez Raikou

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C2D E4300 - ~600zł

Asus P5N-E SLI ~400zł

Goodram/A-Data 1Gb RAM 667MHz cl5 x2 ~600zł

Seagate Barracuda 160Gb s-ata 2 ~200zł

Asus DVD-RW ~115zł

Modecom MC-400w etc. ~150zł

Około 2100zł

Do tego jakaś grafa pasywna (7300GT od Gigabyte'a) ~250zł

Buda ~150ZŁ

Zostaje ~100zł na chłodzenie na proca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C2D E4300 - ~600zł

Asus P5N-E SLI ~400zł

Płyta naprawdę dobrze się prezentuje, będzie można potem rozbudować dorzucając więcej RAMu a to dla mnie istotne.

 

Goodram/A-Data 1Gb RAM 667MHz cl5 x2 ~600zł

W jednej kości?

 

Modecom MC-400w etc. ~150zł

Czy mogę liczyć na uzasadnienie takiego wyboru?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ram to 2 kości, każda ma 1Gb pojemności.

Zasilacz: produkt Fortrona, cichy 12cm wiatrak (z własnych obserwacji mogę powiedzieć, że zasiłki z 12cm fanem pod względem ciszy wygrywają z zasilaczami mającymi 8cm fany).

ma odpowiednią moc, wszystkie potrzbne złącza zasilające, a to wszystko przy umiarkowanej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zamieniłbym procesor na E6300 czy powinienem brać szybszy RAM?

 

Czy nie lepiej poczekać do marca i liczyć na to że ceny procesorów intela spadną jak to się zapowiada? Czy spadek będzie na tyle znaczący że warto zaczekać

Edytowane przez Raikou

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...