Skocz do zawartości
brolly666

Ubuntu Jak Odpalic...

Rekomendowane odpowiedzi

A tak pozatym. Nie instaluj wersji 6.12 aka 'elokwentny emu', bo jest to wersja zrobiona przez forum.ubuntu.pl [ afair ]. Najstabilniejszą wersją będzie nie 6.10, a 6.06 która jest LTS - Long Term Support.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak pozatym. Nie instaluj wersji 6.12 aka 'elokwentny emu', bo jest to wersja zrobiona przez forum.ubuntu.pl [ afair ]. Najstabilniejszą wersją będzie nie 6.10, a 6.06 która jest LTS - Long Term Support.

6.12 to nic innego jak spolszczone 6.10 z paroma dodanymi i usunietymi pakietami. Nie widze podstaw by nie instalowac. Sam uzywam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, poniewaz nie podoba mi sie idea zjadania akceleracji przez srodowisko graficzne, a programuje 3d.

a co do twojego problemu z partycjami to:

sudo gedit /etc/fstab

 

i zmien UMASK na 000 przy tej partycji

Edytowane przez Nargil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zianstalowales beryla?? ja zaisntalwoalem ale gdy loguje sie na to srodowisko to nie dziala mi ta [ciach!]lka z directem :/ przez to nie mam zadnych efektow wiesz jak to naprawic??

A zainstalowales w koncu po bozemu sterowniki do karty graficznej?

 

Swoja droga, beryl jest przereklamowany - znudzil mi sie po trzech dniach. Wyglada to moze bajerancko, ale wszystkie te animacje strasznie wydluzaja czas trwania roznych czynnosci (np. jak uruchamiamy jakis program z menu to najpierw musi sie skonczyc animacja zwijania menu, a potem dopiero program jest odpalany).

 

A problem zapisu/odczytu partycji NTFS jest opisany na forum.ubuntu.pl w kilku egzemplarzach <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po 1 forum ubuntu nei dziala od wczoraj :/ a po trugie ta partycja jest ext3 zreszta obie partycje takie sa :/ i gdzie mam to zmieniac UMASK na 000 ?? jestenem calkiem zielony w linuksie mam go od wczoraj... a co do beryla to ja nie mam zadnych bajerow bo mi cos nei dziala :/ gdy wlanczam emerald themer 0.1.1 i klikam fetch themes to mi wyskakuje You need Subversion package installed

to use this feature :/

 

Ps forum ubuntu juz dziala.

Edytowane przez brolly666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdy wlanczam emerald themer 0.1.1 i klikam fetch themes to mi wyskakuje You need Subversion package installed

to use this feature :/

Przeciez Ci napisal: potrzebujesz pakietu subversion.

 

Skad w ogole instalowales beryla? Jesli z repozytoriow (za pomoca Synapticsa), to powinien sam dociagnac potrzebne pakiety... BTW, poczytaj na forum.ubuntu.pl jakie wpisy dodac do pliku sources.list, zeby rozbudowac repozytoria.

 

A gdzie masz zmienic to Ci Nargil napisal:

sudo gedit /etc/fstab

Wpisz ta komende w konsoli, otworzy sie plik do zmiany.

Dla pewnosci, zanim wykonasz to, co powyzej zrob jeszcze:

sudo cp /etc/fstab /etc/fstab_

zamiast _ moze byc co chcesz - ta komenda robi kopie pliku z nowa nazwa, czyli po prostu backup. Zawsze dobrze miec do czego wrocic ;)

 

Sorry, myslalem, ze chodzi o NTFS, bo nie sa one standardowo montowane.

Pamietaj tez, ze w linuksie masz ograniczone prawa do zapisu w roznych katalogach - w wiekszosci nie masz tych praw. Zeby je edytowac, musisz korzystac z dodatkowej komendy sudo w konsoli - uruchamia ona nastepujace po niej polecenie z wyzszymi uprawnieniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym xgl i berylem nie mam juz problemu smiga az milo ale za to z dysliem ejst nadal zmiebnilem druga partycje na ext2 /home ale teraz wogole nie mam jej w miejsca/komputer wogole jej nie widzi :/ a w programie do partcjonowania jest ale nic nie moge zrobic przy nim bo jest jakas klutka :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aplikacje windowsowe odpalasz na 2 sposoby korzystajac z wine:

 

1) [ten ktory polecam]

a) odpalasz terminal

b) cd katalog_gdzie_przebywa_twoj_exe

c) wine twoj_exe.exe

Sposob jest o tyle dobry ze wine wyrzuci ci w konsole wszystkie bledy, brakujace dll itd

 

2) [wygodniejszy sposob, ale raczej do uzytku z aplikacjami ktore wiesz ze dzialaja]

a) prawym na plik.exe

b) wlasciwosci

c) otwarcie za pomoca

d) dodaj

e) wlasne polecenie

f) wine

g) od teraz wszystkie twoje exe sa skojarzone z wine

 

PS nie zawsze sposob nr2 dziala, mimo iz aplikacja dziala dobrze korzystajac ze sposobu nr 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dziekij za pomoc juz potrafie wlaczyc exe :D nawet zaisntalowalem Guild Wars i oczywiscie nowy problem gra sie wlacza ale chodzi tragicznie w sumnei to nie chodzi z 1 fps grafika jak w jakiejs starej grze kolory do niczego!? jak to naprawic jakies konfiguracje wine czy o co chodzi??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak prosze pana sa zaisntalowane najnowsze od ati przyspieszenie sprzetowe pod gnome ejst wlaczone ale pod xgl z berylem jest napsiabne ze nie ejst wlaczone ale to ponoc normane. Mam w gnome Direct rendering yes czy jakos tak :D

Edytowane przez brolly666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patrz wyzej. Jak juz pisalem... mozliwe ze beryl zjada ci caly kontekst urzadzenia graficznego i w guild wars masz software. Wylacz beryla, ponoc to 2 klkniecia [nie wiem, nie uzywam]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patrz wyzej. Jak juz pisalem... mozliwe ze beryl zjada ci caly kontekst urzadzenia graficznego i w guild wars masz software. Wylacz beryla, ponoc to 2 klkniecia [nie wiem, nie uzywam]

beryl nic "nie zjada", wylaczenie beryla to sa 2 klikniecia, tylko co mu po tym jak to przez xgl nie moze uruchomic gry ?

 

xinit /sciezka/do/gry -- :2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A o AIGLX slyszal?

slyszec slyszal, nawet uzywal i przesiadl sie na "czyste" stery od nvidii, bo mniej obciazaja proca...

jakbys przeczytal topic to bys zauwazyl ze ma karte ati i uzywa xgla

Edytowane przez Drainer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...