Skocz do zawartości
mrjacquesmayol

X- Fi Wzmacniacz Sluchawkowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam sluchawki Beyerdynamic DT150

Posiadam karte dzwiekowa:

Creative SoundBlaster X-Fi Xtreme Gamer 7.1 Soundcard

posiadam tez zestaw glosnikow

Creative 5.1 Inspire P5800

 

Problem mam taki ze te sluchawki maja koncowke na kablu 6,3mm (1/4") Stereo.

Czy jesli kupie przejsciowke np. taka na malego jacka

http://cgi.ebay.co.uk/3-5mm-Plug-to-6-3mm-...t-GOLD-Stereo...

i podlacze do dzwiekowki badz tego zestawu glosnikow (jest takie wejscie na sluchawki przy regulatorze glosnosci)

to czy te sluchawki beda graly na swojej pelnej wydajnosci tzn. czy uslysze wszystko to co maja do zaoferowania? czy jednak te 250ohm(bo tak amaja impedancje) wymaga juz wzmacniacza sluchawkowego? jaka bedzie roznica w graniu?

jesli bylby konieczny zakup wzmacniacza sluchawkowego to np. taki bylby ok?

http://www.turnkey.co.uk/web/productAction...ionid=E3A53D0...

 

czy np. lepiej kupic wzmacniacz Holdegrona:

http://holdegron.fm.interia.pl/

 

p.s. czy ktos wogole cos wie jaki wzmacniasz sluchawkowy jest wbyudowany w ta karte SB co wymienilem na poczatku?

 

pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie lepszy niż Holdegron. Wzmacniacze w kartach dźwiękowych tego typu mają chyba nie więcej niż 150mW dla 16Ω przynajmniej gdzieś tak wyczytałem :razz: Jednak taka moc w zasadzie powinna dać radę tej impedancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz sluchawkowy to dobra rzecz, kiedys mialem okazje pobawic sie takim sprzetem i zakochalem sie w nim, ale nie wiem czy jest sens, czy nie lepiej kupic wzmacniacz audio.

I podlacze sie pod ten watek z moim pytaniem, co bardziej sie oplaca (za ta sama cene) wzm. audio czy sluchawkowy? czy audio bedzie tak samo dobry do sluchania na sluchawkach jak sluchawkowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz słuchawkowy w cenie wzmacniacza audio będzie na pewno dużo lepszy. Pomyśl do czego wzmacniacz Ci potrzebny, jeśli tylko do słuchawek to nie ma co się zastanawiać, jeśli masz też głośniki i lubisz sobie na nich posłuchać to już wybór jest trudniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak u nimi z cenami? Ile zapłaciłeś ?

Za tego Marathona zapłaciłem 400zł. W wersji z zasilaczem "klocek". Cena "katalogowa" to 420zł, ale zawsze można się przecież potargować. :wink:

Można go kupić też za 350zł ze zwykłym zasilaczem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... 4 stówy za wzmak bez trafa wyjściowego, co niesamowicie obniża koszta... czyli 4 stówy za kilka elementów na krzyż - sporo :)

 

I te lampy po 10zł :) Hm... 4 lampy 40zł, garść elementów biernych (wzmacniacze lampowe są banalnie proste) 25zł, obudowa 50zł, trafo zasilające 50zł... No no, niezły zysk - też tak zacznę robić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... 4 stówy za wzmak bez trafa wyjściowego, co niesamowicie obniża koszta... czyli 4 stówy za kilka elementów na krzyż - sporo :)

 

I te lampy po 10zł :) Hm... 4 lampy 40zł, garść elementów biernych (wzmacniacze lampowe są banalnie proste) 25zł, obudowa 50zł, trafo zasilające 50zł... No no, niezły zysk - też tak zacznę robić :)

 

Hmm... 4 stówy za wzmak bez trafa wyjściowego, co niesamowicie obniża koszta... czyli 4 stówy za kilka elementów na krzyż - sporo :)

 

I te lampy po 10zł :) Hm... 4 lampy 40zł, garść elementów biernych (wzmacniacze lampowe są banalnie proste) 25zł, obudowa 50zł, trafo zasilające 50zł... No no, niezły zysk - też tak zacznę robić :)

Tylko co lepszego można kupić w tej cenie? Holdegron kosztuje podobnie, a pewnie wyprodukowanie go jest jeszcze tańsze. Chętnych jednak nie brakuje. Tylko nie pisz, że samemu można sobie złożyć, bo nie każdy ma na to ochotę i umiejętności.

Jak dojdzie mam siedem dni na zwrot jak nie będzie mi pasował, tylko co lepszego znajdę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja napisałem, że to źle kupować? Koleś ma niezły zysk na tym i bardzo dobrze - jeśli dobrze gra, to należy za to dobrze płacić.

 

Obecnie używam czegoś podobnego do Holdegrona (też TPA6120, jednak inny opampa i inne, wg. mnie jakościwo lepsze, elementy), jednak mojego pomysłu - jeśli Holdegron gra tak samo (albo lepiej/gorzej) to również jest warty swojej ceny.

 

300 czy 400zł za wzmacniacz słuchawkowy to już całkiem spora sumka. Jednak ktoś nad tym siedział, ktoś to testował, ktoś spędził nad tym dni, tygodnie i należy mu się za to zapłata :) Wyżej tylko napisałem, że jeśli ktoś jest ambitny, to może zrobić to samo tylko, że taniej. Nikogo od kupna nie odciągam przecież. Może zabrzmiało to inaczej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...