Skocz do zawartości
jacusix

Socket 939 ( Z Możliwością Oc)

Rekomendowane odpowiedzi

Che kupić płyte pod socket 939 i jedyne sensowne rozwiązanie jakie znalazłem dostepne to te dwie płyty, te co w opisie.

 

http://mcomp.com.pl/asrock_939nf6g-vsta_nf...ck_939/-184684/

 

http://proline.pl/shop.php?prodid=GIGABYTE+K8N51GMF-9

 

Specyfikacje płyt są identyczne. Chciałem się dowiedzieć na której będe miał większe możliwości oc procka, która ma bardziej rozbudowany bios. Może ktos ma którąś z tych płyt i mógłby coś o niej napisać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludwiczek

biostar najlepszy :) wiem bo mam

odpowiedz moze byc tylko jedna: DFI lanparty ;)

Pełny obiektywizm. Tylko pozazdrościć.

 

To ja może też się wypowiem najlepsze jest nic bo ja nie mam :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten biostar ma niestety tylko sata 1 a szukałem czegoś z sata 2 bo mam dysk pod sata 2 z NCQ. Przeglądałem teraz ceneo i skąpca i ta płyta juz jest praktycznie niedostępna.

yy a to nie jest czasem tak ze dyski na sata2 beda dzialaly na sata1 tylko z mniejsza przepustowoscia jest ten port? ;)

ale to i tak chyba nie ma duzego znaczenia bo w wiekszosci wypadkow dyski same nie maja takiej predkosci by odczuc zmiane predkosci portu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Na Dzikie.Net byla recnezja Albatrona K8NF4X i poszedl niezle z o/c jak mobo za 200 zl. Ja bym sie tym zainteresowal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yy a to nie jest czasem tak ze dyski na sata2 beda dzialaly na sata1 tylko z mniejsza przepustowoscia jest ten port? ;)

ale to i tak chyba nie ma duzego znaczenia bo w wiekszosci wypadkow dyski same nie maja takiej predkosci by odczuc zmiane predkosci portu ;)

Z sata 2 jest NCQ. Dysk z NCQ jest szybszy o kilka-kilkanaście procent od odpowiednika bez. Ale dopieru w RAIDzie widać duże różnice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wymagań płyty:

-sata2,

-pci-e ( może być ze zintegrowana grafiką),

-dual ddram,

-abym wkładając grafikę w pci-e miał mozliwość włożenia 2 kart w pci,

-mozliwośc oc, żeby podnieśc ramy powiedzmy do 444Mhz a przy tym szyne na procku

 

 

Mam teraz kontroler s-ata i dysk pod s-ata2 z NCQ, to jest też jeden z powodów zmiany płyty, wywalic kontroler i mieć na płycie s-ata2.

 

Nie widział ktoś recenzji z tego ASRock 939NF6G-VSTA??

Edytowane przez jacusix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz Biostara Nf4 A9A.

Między SATA1 i SATA2 nie odczujesz praktycznie różnicy. A po drobnym modzie będziesz miał w zwykłym nF4 też SATA2.

 

BTW wszystkie płyty s939 obsługują Dual, bo Duala obsługuje kontroler w procku.

Edytowane przez YogiCK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...