Skocz do zawartości
XvAK

Zestaw Do 4000 Zł (bez Monitora)

Rekomendowane odpowiedzi

Jesli nie bede korzystal z SLI (tym bardziej CROSSFIRE) to moze lepszy chipset P965. Musi miec PCI-E 16x, PCI-E 1x, c2d, c2d quad, obsluga szybkich pamieci, duze mozliwosci O/C.

 

Czekamy na propozycje. Zastanawialem sie nad czyms z serii P5B.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do E6300 vs E6400 to zależy od kasy i nie są to te same procki bo nie da sie w E6300 zmieniać mnożnika, ruchomy mnożnik ma tylko X6800, chipset 965 jest już troche stary, niema co wybierać w środkach i proponuje Asusa P5N-E SLI, tania i dobra do OC ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zasilaczy w przedziale cenowym do 700zl jest cos lepszego od BeQuiet BQT P6 PRO-750W? (4x PCI-E) lub Silverstone Zeus 750W?

I czy do 600zl dostane cos lepszego od Antec p180?

Edytowane przez gabrynio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa: http://zenfist.pl/pID/1101.htm

Zasilacz: Idealny :P Be Quiet! Straight Power E5-550W. W porównaniu do mojego starego (gdy byłem na Socket 423) to olbrzymia różnica. I porządek w obudowie :)

 

PS

Muszę zmienić pamięci :( bo coś ostatnio nie za dobrze. Może poradzicie mi jakieś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatecznie zdecydowalem sie na:

 

Płyta główna Asus P5N-E 412

Procesor C2D e6300 639

Chłodzenie Scythe Infinity 169

Pamięci 2x 1gb 677Mhz 500

Nagrywarka Pioneer dvr-111d 120

Zasilacz beQuiet Dark Power 750W 689

Obudowa Lian Li g70 699

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile kasy XvAK??

Zestaw miał być do ~4000zł, sprzęt kosztował mnie ~3400zł (razem z budą, chłodzeniem, itd.) te sprzedam, za ok. 400 więc do 1000 PLN i raczej nie więcej (zbieram już na grafikę z DX10 :P)

 

Myślę nad OCZ 2x1GB 800DDR TITANIUM CL 4 4 4 15

Edytowane przez XvAK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to roznicy pomiedzy 533 - 677 - 800 MHz tak na prawde duzej nie ma, jedynie wieksze mozliwosci O/C. Podobnie z SLI (8x + 8x vs 16x + 16x) to roznicy nie ma, maksymalnie do 2 FPSow.

 

XvAK ja proponuje zebys juz pozostal przy tych co masz bo szkoda ponownie wydawac pieniadze, a roznicy nie zauwazysz. Pewnie dopiero

przy DDR3 1333MHz roznice poczujesz, wiec lepiej poczekac...

 

Polecam te strony zebys mogl sobie poczytac o roznicach pomiedzy 650i a 680i (sli), 533-677-800MHz DDR2, czy e4300 a 6300:

 

http://anandtech.com/

http://www.techspot.com/

http://www.tomshardware.com/

 

Wg mnie narazie nie bedzie warto inwestowac w DDR3, PCI-E 2.0, nowy slot intela. Ceny beda wysokie a roznice w wydajnosci minimalne, zwieksza sie jedynie mozliwosci O/C.

 

XvAK a co myslisz o moim zestawie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O twoim zestawie hmm, jakie bierzesz pamięci? Bo widzę, że tanie, a do podkręcenia E6300 potrzeba lepszych pamięci, niż do E4300, więc bym się skłaniał ku E4300. Płyta główna OK. Chłodzenie OK. Obudowa - według twojego gustu (ale po co taka droga? lepiej dołożyć chyba do pamięci). Zasiłacz... myślę, że 750W to trochę, za dużo... lepiej weź np. 600W i na 4 lata styknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauwaz ze ten 750W ma 4 lacza PCI-E z tym ze dwa z nich sa 6 pinowe, czyli pod nastepna generacje kart graficznych jak r600 czy nv 8900.

 

Co do obudowy, jest bardzo dobra, oplaca sie wydac na taka kase. Zobacz ze jest miejsce na 2 zasilacze, duzo miejsca, jest cicha i chlodna.

 

Wieksze pamieci? Nie zamierzam ekstremalnie podkrecac procesora. Chce jakies 2.4 do 2.8GHz i uzyskam to bez podkrecania pamieci wiec mi nie potrzeba takich ekstremalnych. Procesor zmienie na e4300 bo mnoznik x9. Czy te twoje 3.4 GHz stabilne jest? Jaki maksymalny O/C dla twoich pamieci?

Edytowane przez gabrynio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauwaz ze ten 750W ma 4 lacza PCI-E z tym ze dwa z nich sa 6 pinowe, czyli pod nastepna generacje kart graficznych jak r600 czy nv 8900.

Więc go weź, pewnie na 10 lat wystarczy :P

 

Co do obudowy, jest bardzo dobra, oplaca sie wydac na taka kase. Zobacz ze jest miejsce na 2 zasilacze, duzo miejsca, jest cicha i chlodna.

Można wsiąść, nie będziesz musiał później ew. zmieniać obudowy. Ta obudowa ma swoje zalety.

 

Chce jakies 2.4 do 2.8GHz

Do codziennego uzytkowania nie potrzeba więcej. Więc nie trzeba ci lepszych pamięci.

 

Procesor zmienie na e4300 bo mnoznik x9.

Dobry wybór.

 

Czy te twoje 3.4 GHz stabilne jest? Jaki maksymalny O/C dla twoich pamieci?

No właśnie te 3483MHz jest trochę nie stable. Czasem podczas uruchamiania kompa na 3.4GHz wyskakuje BSOD (blue screen), a czasem gdy się uruchomi to w czasie testów jest reset. Myślę, że to wina pamięci, i dlatego chciałem kupić nowe. Ale nie potrzebuje tych 3.4GHz. Mam 2.4GHz na co dzień i jest OK. Czasem kręcę na 3GHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...