Skocz do zawartości
Zielonyman

Nowy Komputer - Jaka Płyta Główna?

Rekomendowane odpowiedzi

Siema!

Do niedawna byłem pewien co do wyboru płyty głównej do mojego nowego sprzętu (chciałem brać P5B Deluxe). Przed zakupem postanowiłem jednak poszperać trochę w sieci i okazało się, że jest sporo problemów z tymi płytami (dźwięk, problem z flash'em biosu, podobno padają po paru miechach...). No i teraz mam dylemat bo nie wiem co zamiast tego wybrać. Wiem, że P5B jest może królem wydajności, ale co mi z tego jak mam mieć z nią tyle problemów. Szukam płyty głównej, która przede wszystkim będzie stabilna, w miarę możliwości bezproblemowa, miała dobre wyposażenie, dobrą zintegrowaną kartę muzyczną (teraz mam sound storm na moim A7N8X-E Deluxe i szukam czegoś co najmniej tak dobrego) no i fajnie by było jak by można było na niej trochę procka podkręcić (tak do 3 GHz, nie zależy mi na biciu rekordów). Zastanawiam się nad Gigabyte GA-965P-DS4, ale jeszcze nie wiem czy się nada.

 

Oto mój przyszły config :

:D

INTEL Core 2 Duo E6300 1.86Ghz BOX

Cooler Master Cavalier T03 Noir

Seasonic 500W S12-500HT

BFG GeForce 8800 GTS 320Mo

Corsair PC6400 2048Mo XMS2 Twinx (2x1024Mo)

Samsung 250Go 7200 RPM S-ATA II (SpinPoint P120)

 

Fajnie by było jak by się wypowiedzieli właściciele różnych typów płyt pod C2D i napisali mi o wadach i zaletach danego modelu o których się dowiedziali z własnego doświadczenia, a nie usłyszeli od kogoś. Jeśli macie jakieś propozycje dotyczące reszty configu (np. tańsza alternatywa podanych przeze mnie części) to z chęcią ich posłucham.

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam Was!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili moja konfiguracja wyniesie mnie jakieś 1030 euro, czyli coś koło 4 tysięcy złotych. Sprzęt składam we Francji u chińczyków (na jednej ulicy jest masa butików ze sprzętem, mają nawet swoją stronę : http://www.rue-montgallet.com/ ). Na początku myślałem o P5B deluxe (czyli to samo co P5B, tylko nieco bardziej wypasione), ale sporo jest z nimi problemów (padają przy flashowaniu biosu, problemy z dźwiękiem itp.). Kto wie może te nowe wersje tej płyty (1.04 czy jakoś tak), pozbawione są tych wad. Problem w tym, że nie mogę znaleźć kogoś (najlepiej kilka osób dala pewności), kto taką posiada i mógłby mi potwierdzić jej bezawaryjność.

 

Małe pytanko : załóżmy, że będe kupował tego P5B deluxe. Gdzie należy szukać informacji o wersji płyty głównej? Będzie na opakowaniu, czy trzeba na samej płycie szukać? Na stronce raczej takich informacji nie podają :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...