Skocz do zawartości
Nurek_

Jaka Płyta Bedzie Pasowac

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Sprzet jak w podpisie, miałem troche kasy, postanowiłem zmienic chłodzenie. Kupiłem Scythe Ninja rev B i bardzo sie zdziwiłem jak mi nie weszło na płyte - zahacza o kondensatory. Oczywiscie moja wina bo nie doczytałem co i jak tylko sugerowałem się tym że ninja pasuje na wszystkie sockety. Wentylator więc powedrował na półkę i czekał na lepsze czasy.

 

Wkrótce bedę składał kompa dla rodziców i w zwiazku z tym bedę miał mozliwość podmiany płyty i ewentualnie procesora.

I tu moje pytanie: czy są jakieś sensowne płyty pod 754 z PCI-e na które Ninja wejdzie?

Na taką wyglada DFI Infinity NF4X ale po pierwsze jest droga jak na płytę na 754, po drugie nie podoba mi się ten wiatrak na chipsecie a trudno bedzie mi go zmienic ze wzgledu na duże chłodzenie na karcie graficznej.

 

Myslałem o Abicie nv8, ale nie jestem pewien czy Ninja wejdzie. Z tego co widac na zdjęciach na Asusa k8n4-e nie wejdzie na pewno (a moze się mylę?). Jest jeszcze cos warte uwagi?

 

Druga sprawa: czy warto Athlona 2800+ Clawhammer zamienić na Semprona? - z myslą o późniejszym podkręcaniu

 

Na przyszlosc naucz sie sensowniej tytulowac watki

//Orgiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sprzet jak w podpisie, miałem troche kasy, postanowiłem zmienic chłodzenie. Kupiłem Scythe Ninja rev B i bardzo sie zdziwiłem jak mi nie weszło na płyte - zahacza o kondensatory. Oczywiscie moja wina bo nie doczytałem co i jak tylko sugerowałem się tym że ninja pasuje na wszystkie sockety. Wentylator więc powedrował na półkę i czekał na lepsze czasy.

 

Wkrótce bedę składał kompa dla rodziców i w zwiazku z tym bedę miał mozliwość podmiany płyty i ewentualnie procesora.

I tu moje pytanie: czy są jakieś sensowne płyty pod 754 z PCI-e na które Ninja wejdzie?

Na taką wyglada DFI Infinity NF4X ale po pierwsze jest droga jak na płytę na 754, po drugie nie podoba mi się ten wiatrak na chipsecie a trudno bedzie mi go zmienic ze wzgledu na duże chłodzenie na karcie graficznej.

 

Myslałem o Abicie nv8, ale nie jestem pewien czy Ninja wejdzie. Z tego co widac na zdjęciach na Asusa k8n4-e nie wejdzie na pewno (a moze się mylę?). Jest jeszcze cos warte uwagi?

 

Druga sprawa: czy warto Athlona 2800+ Clawhammer zamienić na Semprona? - z myslą o późniejszym podkręcaniu

A warto inwestować w s754?? Myślę że już nie. Sprzedaj płyte i procka a i dołóż kilka zł i weź S64 3000+ na s939 a do tego NF4-A9A. Spore OC przy dobrym procku gwarantowane :)

 

A ninja też powinien wejść :)

Edytowane przez dzikidaniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A warto inwestować w s754?? Myślę że już nie. Sprzedaj płyte i procka a i dołóż kilka zł i weź S64 3000+ na s939 a do tego NF4-A9A. Spore OC przy dobrym procku gwarantowane :)

 

A ninja też powinien wejść :)

Ja tam specjalnej różnicy pomiedzy S754 a 939 nie widzę, ale jakby cena była podobna to czemu nie. Zastanawia mnie tylko czy ta ninja na pewno wejdzie.

 

To jest moja K8NE. Przeszkadzaja w niej te kondensatory zaraz koło ramki.

Dołączona grafika

 

W biostarze kondensatory są tak samo blisko. Co prawda socket jest jakby troche dalej ale czy to wystarczy?

Dołączona grafika

 

tu lepsze zdjecie:

http://forum.purepc.pl/index.php?act=Attac...st&id=12957

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASrock K8NF4G spokojnie obsługuje Scythe Ninja

Tylko mi niespecjalnie pasuje płyta z grafiką i tylko dwoma sata i dwoma pci. Poza tym jak włoze tam kartę graficzną to pci zostanie mi jeno, akurat na soundblastera, jakbym chciał np. tuner dołozyc to już nie bedzie gdzie.

 

Z tym biostarem to napisałem do morele.net, może mi powiedzą czy wejdzie na niego ninja

 

Zastanawiałem się jeszcze nad Gigabyte GA-K8NF-9 - ale znowu problem kompatybilnosci z ninją

 

Edit: Całkiem juz zgłupiałem. W tym tescie http://pclab.pl/art15400-8.html pisze że uzywali do Ninji płyty Gigabyte K8NS-NXP, na socket 754. Socket i ustawienie kondenstarów jest indentyczne jak w mojej GB K8NE - więc jak oni załozyli ten cooler? Moze starsza wersja miała inne wymiary? Albo ja coś źle robię? Zaraz rozkrecam kompa i jeszcze raz spróbuje czy da się założyć, ewentualnie zrobie fotki.

Edytowane przez Nurek_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracam do tematu. Chyba rzeczywiscie zdecyduje się na S939. Natomiast zastanawiam sie nad tym testem z PcLaba.

 

Na moją płytę na pewno nie da się założyć Ninji

Tak to wyglada:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Jak widać docisnięcie radiatora powodowałoby wyłamanie kondensatorów.

 

Jak w takim razie założyli Ninje na prawie identyczną płyte na labie? Czy stare ninje miały inne wymiary?

 

Jesze raz porównanie mojej płyty i labowej

Dołączona grafikaDołączona grafika

Edytowane przez Nurek_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...