Skocz do zawartości
Toby

Mobo I Wentylator Pod Am2 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar złożyć zestaw m.in z proc. AMD Athlon64x2 3800+

mam jednak problem z wyborem płyty głównej i wiatraka.

 

Przejrzałem forum i wiem, że najprawdopodobniej polecilibyście mi: MOBO: tForce4 AM2 oraz wiatrak: Arctic Freezer.

Niestety w tym sklepie, w którym mam zamiar kupić tego kompa (i w innych które znam) nie ma powyższych.

 

Doradźcie mi więc, na której firmy ewentualnie się zdecydować i na jaki konkretny model

płyta główna: ASRock, Asus, ECS, Gigabyte, MSI

wentylator: Cooler Master, Pentagram Freezone, Spire

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli nie to płyta może ta: Asus M2n-e :)

:mur: Ogólnie same problemy (nie wiem jak teraz), ale VDIMM jest poprostu śmieszne...

 

1) DFI Infinity NF Ultra II-M2

2) Abit KN9 NF4 >>> podobno ma problemy z GoodRamami

3) Biostar TForce NF4

:wink:

Edytowane przez masakra355

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tForce4 AM2 jeżeli jesteś oszczędny a nie boisz się zamawiać przez internet , inaczej tak jak fredek napisał DFI Infinity NF Ultra II-M2

Aha no i wentyl to freezer chyba że masz więcej kasy to pentek miedziany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie i pięknie wiem, że najlepsze MOBO pod Athlona64x2 to: Biostar TForce4, DFI Infinity NF Ultra II-M2 oraz Abit KN9 NF4 i co z tego :mur: skoro w tym "moim wspaniałym" Lublinie ich nie ma !!! (no dobrze, by nie być gołosłownym, w tych wszystkich sklepach, które znam i odwiedziłem).

 

Z wiatrakiem sytuacja jest identyczna - wiem co dobre, wiem co powinienem kupić, ale nie mam gdzie!

 

Co do internetu to na razie odpada - jakoś nie mogę się jeszcze przekonać do wirtualnych zakupów, taki jakiś przedpotopowy jestem ;)

 

A co powiecie na temat tych płyt głównych: Gibabyte; ESC (np. NFORCE4M-A); MSI (np. K9N Platinum); o Asusie M2N-E słyszałem wiele złych opinii więc tą pomijam.

 

Prawdę mówiąc już powoli zaczynam mieć tego dość. Prawie wszystko już sobie wybrałem, a nie było to proste dla kogoś, to jest zielony w tym temacie, a teraz tylko te dwie rzeczy mnie zatrzymują i nie mogę pójść sobie spokojnie do sklepu i zamówić już tego kompa.

 

Please wybierzcie mi dobre i niezadrogie (coś w okolicach 300zł) MOBO w tym sklepie: www.return.com.pl i do tego jeszcze jakiś wentylator (też tak do 100zł im mniej tym lepiej, ważne jednak by był dobry)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez sie wzbranialem przed zakupami przez net, ale na serio warto, tylko najlepiej w znanych sklepach, agito, morele.net itp,

 

zapytaj w sklepach czy by Ci nie sprawadzili bo kupowanie na sile, nie ma sensu, bedziesz pozniej żałował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz kupić to kup co popadnie w sklepach w okolicy. Ale pomyśl że jak kupować kompa to po to by się nim cieszyć a nie denerwować tym że coś nie chodzi. Kupisz ECS i co to Ci da że za pół roku oddasz płyte na gwarancje?? Kupisz Gigabytea i będziesz chciał trochę podkręcić i załamiesz się bo płyty do tego się nie nadają?? Warto kupować w necie choćby dla tego że jest duży wybór i ceny są przystępne. A jak coś kupisz w sklepie w necie czy w okolicy to jest to samo. Różnica że tak dostaniesz przesyłkę do domy a tak że po nią sam pójdziesz. A porównałeś może jakie są różnice cen w porównaniu ze normalnymi sklepami a internetowymi?? Pewnie przy zestawie różnica w cenie ok 300 zł. A za dodatkowe 300 zł to można już troche lepszy sprzęt kupić.

Edytowane przez dzikidaniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Toby musisz sie przełamać bo inaczej nigdy nie kupisz nic przez internet a uwierz mi jest to bardzo wygodne i bezpieczne o ile kupujesz w pewnych sklepach, jak sie boisz to wybierz sposób wysyłki ,,za pobraniem,, listonosz przynosi Ci do domu i płacisz przy odbiorze ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

j/w tylko internet

Jeśli masz taki opory to pochodz po sklepach i spytaj się czy mogą ci sprowadzić te części.W ok 60% sklepach sprowadzą ci bez wahania tylko nie daj sobie wkręić jakiegoś bubla tylko ma być to i koniec.Życze powodzenia w zakupach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o SCYTHE Ninja na procek?

Jeśli właściwie nie chcę podkręcać a wolę cichy komp, to też najlepiej jak kupię DFI Infinity NF Ultra II-M2, czy może jakąś z pasywnych? Zależy mi bardziej na bezproblemowym działaniu niż na OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra chłopaki posłucham Waszych dobrych rad :)

 

A teraz przyszła pora na ostatnie szlify, więc zaprezentuję mój zestaw zanim pójdę go zamawiać.

Liczę na jego ocenę - każda sugestia z Waszej strony dotycząca jeszcze jakiejś ewentualnej zmiany mile widziana.

 

Procesor: AMD Athlon64x2 3800+ BOX 1MB/2.0GHz/S-AM2 (65W) 437,50zł

Wentylator: Arctic Cooling Freezer 64 Pro ok.60,00zł

Płyta gł: Abit KN9 ok.300,00zł

Pamięć: Kingston 1024MB 667MHz DDR2 Non-ECC CL5 DIMM 285,50zł

Dysk: Seagate Barracuda 7200.10 160GB, Serial ATA/300, 8MB cache, NCQ, RoHS 227,80zł

K.graf: PALIT XpertVision Geforce 7600GS Sonic 256MB GDDR3 (128bit) BOX 364,30zł

Napęd: ASUS DRW-1608P DVD-/+RW 16x8x/32x24x40/16x black, retail 128,50zł

Zasilacz: CHIEFTEC (GPS-350EB-101A) ATX 350W 146,30zł (wystarczy?)

Obudowa: I-BOX ORION 833B bez zasilacza PRESCOT 82,00zł

Monitor: LCD 17" BenQ PF73G 697,50zł

System operac: OEM Windows Vista Home Premium Edition PL 1pk 360,60zł

(a może OEM Windows Vista Home Premium 64-bit Edition PL DVD 1pk 367,30zł

lub Windows XP Home Edition PL PS2b 1pk, w/Upg Cpn 324,50zł (brać sprawdonego XP, czy decydować się już na Vistę, a jeśli tak to na którą i co daje ta różnica?)

Klawiatura, mysz, głośniki: ok. 110 zł

RAZEM: ok.3200zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za tą cene procka możesz mieć X2 3800. A selekt to selekt ;)

 

Tylko XP. Vista bez 2GB ramu nie będzie chodzić zbyt miło. A strata w wydajności (min gier) to ok 30% na niekorzyść Visty.

 

Zasiłka powinna wytrzymać :)

 

Kingstony zmień na Goodram PRO. Kingston już nie jest taki jak kiedyś.

 

Grafika może być :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze wybrales juz KN9, no i dobrze. :) Jednak Asus M2N-E to jedna z najlepszych plyt pod AM2 ze wzgledu na jakosc wykonania, dolaczone oprogramowanie i wyposazenie. I niech mi ktos tylko wspomni o VDimm...Bo tak naprawde 1.95V max na RAM nie utrudnia zbytnio O/C. Przyklad? Prosze bardzo. Moj kumpel ma ta plyte (ja tez, nie chwalac sie :P) i RAM Corsair Twin2x 675 MHz. Na 1.95V wykrecil je do 850 na 4-4-4-12.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety rady z sąsiedniego forum sprawiły, że mam teraz jeszcze wątpliwości co do wybranego wcześniej zasilacza. :mellow:

Więc zwracam się do Was z pytaniem - który z tych będzie dla mnie najlepszy:

Chieftec GPS-350EB-101A ATX 350W

Chieftec GPS-400AA-101A ATX 400W

ModeCom MC-350 ATX 2.0 350W PFC

ModeCom MC-400 ATX 2.0 400W PFC

 

(wolałym 350W bo jest tańszy, jeśli jednak to za mało to kupiłbym i 400W by mieć tylko pewność, że wszystko zadziała OK - a której firmy...?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z 2 firm... to raczej chief. jednak lepsze wykonanie niż MC.

a na dodatek jest cichutki(jak niebędziesz kręcił to niepowinien wchodzić na wyższe obroty i będzie cicho)

a czy 350 czy 400 hm... chyba jednak 400W, bo będzie mniej obciążony niż 350 a co za tym idzie cichszy...

A no i masz zapas mocy jakbyś później zmieniał np. grafę.

Edytowane przez ZwieRZakwawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Damikor

Z 2 firm... to raczej chief. jednak lepsze wykonanie niż MC.

a na dodatek jest cichutki(jak niebędziesz kręcił to niepowinien wchodzić na wyższe obroty i będzie cicho)

a czy 350 czy 400 hm... chyba jednak 400W, bo będzie mniej obciążony niż 350 a co za tym idzie cichszy...

A no i masz zapas mocy jakbyś później zmieniał np. grafę.

Oczywiście, że MC jest lepiej wykonany. Jak ten chieftecc jest cichy to ja jestem Chuck Norris. Jeśli Chieftec to tylko ten wyprodukowany przez Sirteca. A MC-350/MC-400 nie opłaca się kupować bo za tą samą cenę mamy Amacroxa AX-400 (klon MC-350 , tylko cichszy wiatrak) lub AX-450 (MC-400, też cichszy wiatrak).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...