Skocz do zawartości
Nessay

Stawianie FTP na Neo+

Rekomendowane odpowiedzi

nie ma to jak wyczerpujaca odpowiedz... (ja ci nie pomoge ale z checia tez sie dowiem)

Ech. przeanalizuj logicznie od początku. Na jakiej podstawie miałbym niby dać wyczerpującą odpowiedź, jak nie posiadam żadnych danych np. nt. systemu operacyjnego na jakim Quest chce stawiać serwer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy można postawić FTP na neo (dynamiczne ip).

Jeśli tak to jak to zrobic?

Oczywiście ,że można ale są plusy i minusy :

- ludzie ssać od ciebie będą tylko z prędkością ok 13 Kb/s

- dynamiczne IP Neo+

- częste awarje Neo + :twisted: :twisted: :twisted:

 

A co do realizacji FTP to :

- windowsXP/2000 (można wykozystać oprogramowanie dostarczone wraz z systemem )

- win98 (nie wiem czy PWS ma klienta FTP :idea: )

- windows9x/2000/XP (Cesar FTP http://www.aclogic.com/ - Freewer - bardzo prosty klient FTP)

- Linux (wbudowane oprogramowanie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ,że można ale są plusy i minusy :

- ludzie ssać od ciebie będą tylko z prędkością ok 13 Kb/s

- dynamiczne IP Neo+

- częste awarje Neo +  :twisted:  :twisted:  :twisted: 

 

A co do realizacji FTP to :

- windowsXP/2000 (można wykozystać oprogramowanie dostarczone wraz z systemem )

- win98 (nie wiem czy PWS ma klienta FTP  :idea: )

- windows9x/2000/XP (Cesar FTP http://www.aclogic.com/ - Freewer - bardzo prosty klient FTP)

- Linux (wbudowane oprogramowanie)

ad1. maxymalny upload to 14,2 kb/s

ad2. to jest akurat malo wazne ....robisz sobie jakiegos dnsa na dynip.com albo d2g.com albo cokolwiek innego i masz staly ;]

ad3. no awarie sa czasem, ale jak sie ich kilka razy opieprzy to "dziwnym trafem" dziala potem bez zarzutow :)

ad4. nie polecam stosowania ftpow zintegrowanych, natomiast pod winde calkiem niezly jest g6 / bulletproof od 2.15 w gore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie oprogramowanie ftp jest wbudowane w linuxa bo to mnie zastanawia? :>>>>

To zależy co zawiera dystrybucja linuksa i co zostało zainstalowane nie mówiąc już o jądrze. Ale jaja.

Mylisz pojęcia: linux == kernel, w niego nie ma wbudowanego serwera ftp. Dystrybucja == pakiet oprogramowania dołączonego do linuxa. W dystrybucji z reguły zawarty jest serwer ftp, jednak nie zawsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakiego linuxa masz na serwie? bo jak bedziesz mial fresco to lipa, bo no-ip nie bedzie dzialac bo bedzie widzial tylko serwer! ja osobiscie mam serwa pod neo+ na w98 z programem wintoute a ftp na bulletftp .... wszystko jest spoko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakiego linuxa masz na serwie? bo jak bedziesz mial fresco to lipa, bo no-ip nie bedzie dzialac bo bedzie widzial tylko serwer! ja osobiscie mam serwa pod neo+ na w98 z programem wintoute a ftp na bulletftp .... wszystko jest spoko :)

Jaką dystrybucję chyba.

Dlaczego ma nie działać z dynamicznym ip?

w98 nie jest dobrym wyjściem, kiepska stabilność, zerowe bezpieczeństwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mylisz pojęcia: linux == kernel, w niego nie ma wbudowanego serwera ftp. Dystrybucja == pakiet oprogramowania dołączonego do linuxa. W dystrybucji z reguły zawarty jest serwer ftp, jednak nie zawsze.

Wiesz dobrze, że w linuksie samemu można skompilować jądro; z dystrybucji najczęściej brane jest całe duże, są jednak tacy co potrafią je wykastrować - w celu zwiększenia bezpieczeństwa i/lub zmniejszenia wielkości (czasami jest trochę szybsze).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...