Skocz do zawartości
kuebk

Problem Z Udostepnianiem Plikow

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam problem dotyczacy udostepnienia, mianowicie 2 komputery podlaczone w lanie. Pierwszy [komp1] udostepnia internet drugiemu [komp2]. Wszystko dzialalo spoko do wczoraj. Jednak bylem zmuszony zrobic reinstalacje systemu na komp1 i zaczely sie problemy. Mianowicie komp1 w otoczeniu sieciowy widzi oba kompy, jednak nie da sie wejsc na komp2 bo wyskakuje komunikat o odmowie dostepu. Na komp2 taka sytuacja sie nie zdarza normalanie moge grzebac po dyskach komp1. Probowalem kombinowac z kontem goscia jednak bez wymiernego skutku. Wszystko mam dobrze zainstalowane etc, nie uzywam windowsowskiego firewalla, jedynie kerio na obu kompach. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie pod temat:

 

2 kompy podlaczone w lanie, kazdy z kompow ma osobny dostep do internetu, wszystko dzialalo ok do czasu gdy na kompie 2 trzeba bylo zrobic reinstal. Po reinstalacji wszystko wipsane tzn. ip: 192.168.0.2 , maska : 255.255.255.0 , firewall windowsa dla tego polaczenia wylaczony, udostepnianie plikow wlaczone, w Zone Alarm polaczenie dodane do truted zone, dyski udostepnione ale z kompa 1 nie da sie wejsc na komp 2 tzn. wyskakuje odmowa dostepu. Na kompie 2 mozna przegladac udostepnione pliki kompa 1, pingi dochodza z i do obydwu kompow.

Ja juz nie mam pomyslow co moze byc zle skonfigurowane, wiec prosze o pomoc.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh Panowie, nic tylko rozstawić was pod mur i rozstrzelać zardzewiałymi kulami.

 

Szukać, szukać, szukać !!!

 

http://www.infojama.pl/81,artykul.aspx

 

....a potem zastosować się do powyższego artykułu (każdy najdrobniejszy szczegół) i udostępnianie będzie działało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh Panowie, nic tylko rozstawić was pod mur i rozstrzelać zardzewiałymi kulami.

 

Szukać, szukać, szukać !!!

 

http://www.infojama.pl/81,artykul.aspx

 

....a potem zastosować się do powyższego artykułu (każdy najdrobniejszy szczegół) i udostępnianie będzie działało.

Zamiast odsylac mnie do czegos co juz zrobilem sam powinienes sie rozstrzelac, napisalem ze kombinowalem z kontem goscia i nie dalo to wymiernego skutku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

pare razy juz pisalem na temat udostepniania

ale chyba za malo :(

tu macie linka z dosyc obszernym opisem:

http://banita.pl/konf/smbudostwinxp.html

nie wyczerpuje to tematu :P

wazna rzecz - odinstalowac ogniomurka przed jakim kolwiek udostepnianiem ( jak zadziala dopiero FW install - wylaczyc dostep do internetu fizycznie wyjac skretke )

jak cos nie bedzie chodzic pisac :PPP

P.S. konto goscia nie jest konieczne do udostepniania

Edytowane przez avecezary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

1 odinstalowac FW ( jesli masz jakis zewnetrzny )

2 przeczytac i zrobic jak napisane - link dalem

3 w razie niepowodzenia pisac konkretnie co i jak nie dziala

P.S. neo zostawic - nie wlazic do neta

i najpierw wlacz kreatora windy czesto po chwili wszystko dziala - mozesz nie miec zainstalowanego np: netBIOSa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywalilem Firewalla i ustawilem tak jak tam napisane i dalej to samo, czyli komp1 widzi w otoczeniu siecowym samego siebie [komp1] i komp2, na samego siebie moze wejsc na komp2 pisze odmowa dostepu. Sytuacja taka nie ma miejsca przy probie wejsca z komp2 na komp1 - wszystko dziala bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

Wywalilem Firewalla i ustawilem tak jak tam napisane i dalej to samo, czyli komp1 widzi w otoczeniu siecowym samego siebie [komp1] i komp2, na samego siebie moze wejsc na komp2 pisze odmowa dostepu. Sytuacja taka nie ma miejsca przy probie wejsca z komp2 na komp1 - wszystko dziala bez problemu.

kiedys mialem tak samo, nic nie pomoglo... oprocz reinstalki systemow na obu kompach :) nikt mi nie pomogl, byly tylko glupie komentarze w stylu: wlacz konto goscia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywalilem Firewalla i ustawilem tak jak tam napisane i dalej to samo, czyli komp1 widzi w otoczeniu siecowym samego siebie [komp1] i komp2, na samego siebie moze wejsc na komp2 pisze odmowa dostepu. Sytuacja taka nie ma miejsca przy probie wejsca z komp2 na komp1 - wszystko dziala bez problemu.

Jeżeli wywala kominukat "odmowa dostępu" tzn, że nie masz uprawnień !! Przeczytaj cały artykuł który Ci wysłałem, jeśli po przerobieniu każdego podpunktu dalej jest to samo, to spróbuj zmienić grupę roboczą na kazdym z kompów i zrestartować maszyny.

 

Wyslij mi screena z zakładki "uprawnienia" dla udostępnionego folderu.

 

Pytania:

1. Czy w Ustawieniach zabezpieczeń lokalnych usunąłeś konto gościa ??

Edytowane przez lgolebio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedys mialem tak samo, nic nie pomoglo... oprocz reinstalki systemow na obu kompach :) nikt mi nie pomogl, byly tylko glupie komentarze w stylu: wlacz konto goscia

No przypuszczam ze tez bede musial zainstalowac od nowa, a z komentarzami to tez masz racje. ~~

 

Jeżeli wywala kominukat "odmowa dostępu" tzn, że nie masz uprawnień !! Przeczytaj cały artykuł który Ci wysłałem, jeśli po przerobieniu każdego podpunktu dalej jest to samo, to spróbuj zmienić grupę roboczą na kazdym z kompów i zrestartować maszyny.

 

Wyslij mi screena z zakładki "uprawnienia" dla udostępnionego folderu.

 

Pytania:

1. Czy w Ustawieniach zabezpieczeń lokalnych usunąłeś konto gościa ??

No stary wyobraz sobie ze wiem co to znaczy, nie mialem wogole na liscie blokowanych kont konta goscia.

 

EDIT: Reinstall i wszystko smiga tak jak trzeba. :)

Edytowane przez kuebk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...