Skocz do zawartości
ath

Pentium Dual Core E2140 / E2160 / E2180 / E2200 / E2220

Rekomendowane odpowiedzi

Podkreciłem procesor do 3375MHz i mam MAX temp 84 stopnie podczas obciazenia Primem - czy taka temp moze byc? Nie wiem dokladnie jaka jest bezpieczna oraz szczytowa granica dla tych procesorów.

 

Mozecie mi napisac jaka macie temp na podkreceniu do 3300/3400 swoich core duo i na jakim napieciu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PC_Speaker, hehe studiujęw Rzeszowie :-P Tak, że nie ma problemu :wink: Na Pawła z Krosna to są... Miałem już z nimi przygody :lol: Jutro do sklepu na Grunwaldzkiej mają przywieźć kilka E2160, to sobie wybiorę :lol2: Tylko żeby mnie nie wykiwali, ma być za 330zł, mój budżet nie jest przygotowany na więcej :oops:

 

all15, tyle osiągnąłeś na boxie? Jak tak to nieźle, ale temperatury stanowczo za duże!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tam z mojego E2140 jestem bardzo zadowolony.

 

Zmieniłem boxowego coolerka, gdyż przy 3200Mhz nie wyrabiał i wył jak głupi na Arctic Freezera 7 i jest spox.

 

Lata sobie cały czas na 1.4V i 3200Mhz. Jutro potestuje ile wyciągnie więcej. Może pójdzie na 3400Mhz :)

 

Mobo ASUS P5N-E SLI NF650i po małym VMODZIE i po zmianie gluta z NB "to co zobaczyłem co leży na chipsecie to kawał skawalonego kleju, który naprawdę ciężko się ścierało" i dołącznie na NB wentylka 50x50 "puszczony na 5V" cicho i wydajnie :)

 

Xibi B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XibalbaPL, muszę Cię zasmucić, ale 3,4GHz jest raczej poza zasięgiem... FSB wall Cię zatrzyma poniżej, gdzieś ok 410MHz... Mam nadzieję, że może jednak trafiłeś egzemplarz bez walla :wink:

 

Jaką masz date produkcji? Mój z drugiego tyg szedł http://hwbot.org/result.do?resultId=608645

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stabilne FSB >400MHz to już SUKCES. Intel coś pogrzebał przy procach i mają FSB walla :?

to chyba dobrze że kupiłem jednak E4300.3.4-3.8GHz to u mnie nie probllem,problem jest za to z chłodzeniem fryzjerek wymięka przy 3.6Ghz i wyżej :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

naxt, to nawet Ci się udało, tylko mam "lekkie" wątpliwości czy Freezer daje radę na 3,6GHz :) Orthosem pomęczyłeś?

 

Dopadłem dziś sklepowego E2160, Q702, ten sam tydzien co mój E2140 B-) Miejmy nadzieję, że walla złapie dopiero od 415 B-) Byłoby 3735MHz :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

naxt, to nawet Ci się udało, tylko mam "lekkie" wątpliwości czy Freezer daje radę na 3,6GHz :) Orthosem pomęczyłeś?

przy 3.6GHz nie daje rady,przy 3.5GHz temp i tak za wysoka w orthosie dochodzi do 82 stopni(Core tem 0.95) :angry:.Przy 3.4 tem max 78 stopni,musze kupić w końcu wentyl do budy

Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Proc lata cały czas na 3.2GHz - E2140 więc postanowiłem zobaczyć czy pójdzie choć trochę więcej.

Płyta Główna Asus P5n-e Sli - Nforce 650i Sli

Pamięć Geil 2 x 1 GB CL 5 DDRII 800MHz - z tej AUKCJI :)

 

Patrz zdjęcia :)

 

1 photo

 

2 photo

 

Pozdrawiam

 

Xibi B-)

 

Jutro jak mi się uda to sprawdzę więcej :)

Edytowane przez XibalbaPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kupilem w Proline E2160.

Konfig to P5N-E SLI i 2x 1GB Kingston @ 975MHz.

Poki co proc dziala na BOXie, ale na zlożenie czeka WC ( Flowpin, Prison GPU, Channel V3, cooltek dual, 4x Akasa Amber 120mm, Atman 305@inline)

Na razie osiągnąlem 3100Mhz, co mnie zupelnie NIEsatysfakcjonuje. Dzis sflaschowalem BIOS z wersji 0202 do 0602, ale nie pomoglo. Proc nie wstaje na 9x350, 9x380, 9x400, 9x416.5.

Ramki ustawiam na 800 Cl5, więc one nie są wąskim gardlem.

Vcore dawalem nawet 1.57V, natomiast vmem = 2.25V, napięcie NB 1.7V.

Nie wiem czemu proc idzie tak kiepsko, czyżby aż taka padaka ?

Żal mi, żeby WC mialoby się marnowac.

Czy pacjenta da się jeszcze jako uratowac - OC jest niższe niż sredni e2140 :cry:

<OT> sorry za brak niektorych polskich znakow, klawa mi się zciachala </EOT> :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatury raczej są akceptowalne, ~ 60* chyba nie powinno hamowac OC.

 

Co do obniżenia mnożnika, to zaraz sprawdzę.

Może to wina plytki ?? - ma dziure pomiędzy 255 - 300 FSB ( z wylączeniem 266 oczywiscie) - może kolejna dziura :?:

Że też zawsze musze miec takiego pecha ...

Lecę sprawdzic na niższym mnożniku.

 

EDIT: Dziwne, ale w Biosie ustawiam 8x 333 i bootuje jako 9x333 ...

To jest to, czego Tygryski nie cierpią najbardziej ...

Edytowane przez kokott

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciesz się, że choć tyle masz. Mój nawet 2,9 ghz nie zrobi (przez wall'a).

 

A co do mnożnika. To na tej płycie na nowszych biosach jego zmiana nie działa. Musisz mieć bios starszy niż 0505 (nie pamiętam tylko, czy włącznie z tym czy nie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój e2160 idzie na 3Ghz przy 1.375V. Miałem nadzieje na trochę więcej, choć i tak nie jest źle.

Dołączona grafika

Zawsze to 66% szybciej niż standardowo.

Czy u was też core temp pokazuje wysokie temperatury ?? Pokazuje mi 78C, ale żeby aż tak się grzał przy scythe ninja ?? Zwłaszcza że sam radiator i heatpipe są zaledwie ciepłe. Zamontowane na 100% dobrze, pasta na 100% dobrze rozprowadzona. Ponoć wersja 0.95 ma pokazywać dobre temperatury dla rev L2, bo zwiększyli Tjunction z 85C na 100C. Ale coś mi się nie wydaje by tak na prawdę było.

Edytowane przez aranwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

To masz racje, nie wydaje ci sie, tylko tak jest. Już to nudne jest.

L2 i Conroe-L mają Tjunction 100* i mają większe temperatury. 0.95 pokazuje dobrą, 0.94 złą. Koniec kropka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

L2 i Conroe-L mają Tjunction 100* i mają większe temperatury.

Tylko że tjunction to maksymalna temperatura w jakiej może pracować złącze półprzewodnikowe i raczej to nie determinuje tego że procek się będzi mocniej grzał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Zakupiłem sprzęt wyposarzony w m.in Pentium Dual Core E2160 płytke Abit AB9 oraz 2 x 1GB 800MHz OCZ "Gamer Edition" i chce się wziąć za OC lecz w OC intela itp jest blady, ponieważ przedtem cały czas siedziałem na AMD i tam było troche inaczej... Może dostane pare instrukcji co i jak? Jakie jest max bezpieczne napięcie dla w.w procesora? Co powyłanczac bądź poORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span>ć podczas oc?

 

Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Zakupiłem sprzęt wyposarzony w m.in Pentium Dual Core E2160 płytke Abit AB9 oraz 2 x 1GB 800MHz OCZ "Gamer Edition" i chce się wziąć za OC lecz w OC intela itp jest blady, ponieważ przedtem cały czas siedziałem na AMD i tam było troche inaczej... Może dostane pare instrukcji co i jak? Jakie jest max bezpieczne napięcie dla w.w procesora? Co powyłanczac bądź poORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span>ć podczas oc?

 

Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam.

1,5v wyłączyć EIST, C1E, uwazac na dzielniki pamięci i jechać z FSB w góóóre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie: Czy do gier i O/C lepszy będzie E2160, czy E4300. Bo patrzę na testy, i w jednych różnice są marginalne w wydajności, a w innych różnice są duże :mur: I który z nich w końcu jest lepszy? 2mb vs. 1 MB. Już mam totalny mętlik który lepszy :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój e2160 idzie na 3Ghz przy 1.375V. Miałem nadzieje na trochę więcej, choć i tak nie jest źle.

Dołączona grafika

Zawsze to 66% szybciej niż standardowo.

Czy u was też core temp pokazuje wysokie temperatury ?? Pokazuje mi 78C, ale żeby aż tak się grzał przy scythe ninja ?? Zwłaszcza że sam radiator i heatpipe są zaledwie ciepłe. Zamontowane na 100% dobrze, pasta na 100% dobrze rozprowadzona. Ponoć wersja 0.95 ma pokazywać dobre temperatury dla rev L2, bo zwiększyli Tjunction z 85C na 100C. Ale coś mi się nie wydaje by tak na prawdę było.

Ja na swoim E2160 max widziałem 68st po 1h w orthosie przy zegarze 3300Mhz (1.4V). Aktualnie mam puszczonego na 2700Mhz def V, i temp. nie przekracza 50st. w orthosie.

http://www.xtremesystems.org/forums/showpo...mp;postcount=68

 

Może któraś powierzchnia (procek albo ninja) wymaga przeszlifowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam E2140 + P5N32-Sli (przy podkręcaniu ustawiam opcje unlinked dla fsb)

 

Mam takie pytanie czy to możliwe, że trafiłem na takie fsbwall'a, że proc nie wstaje przy szynie 300Mhz. Jedynie co idzie przy 275Mhz czyli 2,2Ghz (na def. V). Zwiększałem napięcie na VCore do 1.4V. Reszta napięć Auto i dalej nic.

Może coś kaszanie na maxa? PROSZĘ o RADE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mam takie pytanie może ktoś kręcił tego E2140 na takiej płycie P5N32-Sli i zapoda poda jakie ustawienia dał, napięcia na vcore, sb, itd. co mam wlączyc co wyłączyć (esit, c1e wnioskując z forum mam mieć wyłączone).

 

Próbowałem też na fsb 394Mhz i dalej nic, po prostu komp się włącza ale czarny ekran.

Muszę go wyłączyć na siłę odczekać około 20sec i po włączeniu mam CPU ustawione na def.

 

Proszę o pomoc, czy mogę coś jeszcze zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a po co ustawiasz nietypowe FSB ???

dawaj 'ładne dla oka' :-P FSB, jak 400MHz itp.

a tak wogole to zwiekszyles napiecie mostka?

ustawiles odpwiednie dzielniki dla pamieci, bo moze i ram tez nie wyrabia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...