Skocz do zawartości
ath

Pentium Dual Core E2140 / E2160 / E2180 / E2200 / E2220

Rekomendowane odpowiedzi

Spoko Lancu, wszystko w swoim czasie :wink: (od wczoraj mam tego procka :)).

Ile go grzales ? Godzinke? Mało troche...

 

Mój 1.6 chodzi na 3.2... bo nowa płyta, wiecej nie probowalem, ale niedlugo dostane lepsze pamieci (kingmax 1066) to pojade troche wyzej :) Napiecie to 1.375, box

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@$cREw$

 

Widzę P31DS3L :)

To co podoba mi się w tej płytce to niskie temperatury NB. Nie wiem czy to wynika z nawiewu wentyla coolera pentargrama?

Zastanawia mnie jeszcze różnica temp. pomiędzy speedfanem a iTAT Miałem tą płytkę w łapkach i i oba programy pokazywały identyczną temperaturę, zresztą u mnie w G33 jest identycznie. U ciebie są różnice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@aldam

 

W sumie to dzięki Twoim testom ostatecznie zdecydowałem się na to mobo :). Całkiem możliwe, że temperatura jest niższa dzięki hp-100, gdyż praktycznie dotyka on radiatora chipsetu. Jedyne co mogę zarzucić mobo to Vdroop-a, jest dość duży. Co do temperatur to może różnice wynikają z rewizji procków? Mój to L2, a Ty chyba miałeś e2180 czyli M0?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@aldam

 

W sumie to dzięki Twoim testom ostatecznie zdecydowałem się na to mobo :). Całkiem możliwe, że temperatura jest niższa dzięki hp-100, gdyż praktycznie dotyka on radiatora chipsetu. Jedyne co mogę zarzucić mobo to Vdroop-a, jest dość duży. Co do temperatur to może różnice wynikają z rewizji procków? Mój to L2, a Ty chyba miałeś e2180 czyli M0?

niestety u mnie tez jest spory vdrop

jest mozliwość modu ale osobiscie to chyba odpuszcze i nie bede sie w to bawil

http://www.hardforum.com/showpost.php?p=10...p;postcount=826

 

L2 i M0 rzeczywiście to by tłumaczyło różnice.

 

Mam pytanie dot. vdimm. Speedfan pokazuje u ciebie 1.82V czyli pewnie masz ustawione na normal w biosie. Ja ustawiam na normal w biosie i speedfan pokazuje 1.94V , a Easy Tune 5 1.9V. Nie potrzebuje takiego napiecia i za nic nie wiem jak to obnizyc :mur:

PS. Moze maje GR Pro maja w ustawieniach normal na 1.9V?

Edytowane przez aldam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dot. vdimm. Speedfan pokazuje u ciebie 1.82V czyli pewnie masz ustawione na normal w biosie. Ja ustawiam na normal w biosie i speedfan pokazuje 1.94V , a Easy Tune 5 1.9V. Nie potrzebuje takiego napiecia i za nic nie wiem jak to obnizyc :mur:

PS. Moze maje GR Pro maja w ustawieniach normal na 1.9V?

Zgadza się mam ustawione na normal i mogę tylko zwiększać to napięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor : E2160

 

Taktowanie po OC : 3170MHz

 

Stand. Vcore

 

Orthos 1Godzina 25minut 25sekund

Czy to dobry wynik ?

 

Potem dam screena jak po testuje w Orthosie :D :)

 

Od kilku dni mam kompa, więc na razie nie szaleje , i mam taki wynik.

 

Screen

post-152135-1191770196_thumb.jpg

Edytowane przez robowsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, mój ma chyba fsbwall-a na fsb równym 343 ;/. Nawet podnoszenie napięcia nie pomaga i płyta przywraca ustawienia fabryczne...

 

edit:

 

literówka :)

Edytowane przez $cREw$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3160 na def. :)

osobiscie na boxie nie dawal bym wiecej niz 1.4V

 

A ja mam tak 6x400 smiga na default, ale 9x360 juz nie przekrocze, czyli to znacyz ze juz procek sie skonczyl mimo ze do walla nie doszedlem?

 

 

Aldam ale mi chodzi o jaka moge max napiecie :P scythe mugena bede miec pojutrze wiec moge zaszalec z napieciem tylko czy na codzien to ine bedize za duzo ;P chcialem 3.5ghz zrobic ale to musialbym 1.6 dac :PP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzien dobry czy core temp 0.95 pokazuje w miare realne temp na jdrach?

 

mam 32C i 33C na kolejnych rdzeniach czy to jest w normie?

Dobry wieczor. W load czy idle, chlodzenie box czy inne? W idle oczywiscie takie temperaturki sa realne o ile masz w miare dobry przeplyw powietrza w budzie i nie za cieplo tam gdzie trzymasz kompa. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie stałem się posiadaczem 2160 stara rewizja i robi coś koło 2900 na def. Pokręcić na razie nie pokręce bo core temp wskazuje mi 80 stopni load na boxie i def v. 2 krotnie sprawdzałem mocowanie chyba ma mój procek coś z czapką:(

Edytowane przez feluś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczor. W load czy idle, chlodzenie box czy inne? W idle oczywiscie takie temperaturki sa realne o ile masz w miare dobry przeplyw powietrza w budzie i nie za cieplo tam gdzie trzymasz kompa. ;]

idle, box chlodzenko wystarczy ze zaczynam cos instalowac badz odpalam gierke i temp odrazu skacza do gory np. z 32 na 38 momentalnie!

 

dobrze? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

idle, box chlodzenko wystarczy ze zaczynam cos instalowac badz odpalam gierke i temp odrazu skacza do gory np. z 32 na 38 momentalnie!

 

dobrze? :D

Odpal cos co obciazy oba rdzenie w 100% np. orthos'a to zobaczysz jak Ci skocza tempy i jaka bedziesz mial maksymalna bo 38 stopni na box'ie to proc ma bedac 'prawie' w spoczynku. Wazniejsza jest temperatura w stresie niz w idle. U mnie przy ustawieniu proca 3GHz (8x375) + 0,025V z biosu temp nie przekracza 65 stopni po godzinie wygrzewania i moim zdaniem taka gorna granica jest akceptowalna do pracy na codzien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra zakupilem AC Freezer 7pro i AS5 i pare wentylow mam nadzieje zeszybko przyjda to zaczne O/C

 

MOZE KTOS MI POWIEDZIEC JAKIE JEST STANDARDOWE NAPIECIE NA E2180 ??

 

bo to troche smieszne w biosie na default bylo 1,2000 ja zmienilem na 1,2375 a to ci checa bo odpalam everesta i tu wyswietla mi 1,26-1,28 w tych granicach O CO CHODZI? :D Czy bios mojej plyty glownej zaniza nnapiecia???? :wink:

Edytowane przez Itachi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...